VIDEO/ Tentoi të grabiste restorantin, shqiptari masakrohet nga kinezët në Firence

Një 22-vjeçar shqiptar tentoi të grabiste një restorant kinez në Firence, Itali, por duket se nuk e kishte llogaritur përgjigjien e pronarëve.

Në videon e kameras së sigurisë, shihet se si një grup kinezësh e kanë shtrirë në trotuar dhe kanë nisur ta rrahin. Në fund, ata e kanë lidhur duke pritur mbërritjen e policisë.

Shqiptari, i identifikuar si Ergis Toma, deklaroi më pas se kishte shkuar për të ndarë një sherr, por nga verifikimi i pamjeve, policia ka provuar se ai ishte një prej grabitësve, ndërsa bashkëpunëtori i tij ka arritur të largohet bashkë me një shumë të konsiderueshme parash.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “VIDEO/ Tentoi të grabiste restorantin, shqiptari masakrohet nga kinezët në Firence”

 1. Xboom says:

  Na betë hor mor dilinxhit e taliban Janullës.
  Për çfar shqiptar mor ju të Temas e keni fjalën?
  Ju të Shqiphellas jeni gjithçka tjetër pos shqiptar,
  e si të jeni kur nuk mbeti kush pa ju ngulur,
  Në çdo semafor Europi keni hedhë grat ni shitje.

  1. Kellira says:

   Na mytën trapat!
   Nje person me mbiemrin Toma eshte katolik…

 2. maks says:

  ju lumshin duart kinezeve sepse keta idjoter dibran apo lacjan e kan mendjen vetem per te vjedh e grabit

 3. Spartaku says:

  Kinezet kane bere gabim me shqipetarin.Ata me mire ta kishin lidhur e ta hidhenin ne lum.Maskarenjet,se na felliqen si komb.

 4. mustaf says:

  Dibran nuk Jan po kallep tjeter .

 5. bobi says:

  Keta moshat e reja qe kan lindur mbas demokrcise nga zonat fush kruje lac mamurras te ardhurit ne durres jan bere metevertet problem ne itali. Se kush i ka mesuare qe pa pune dhe duke vjedhur do behen te pasur nuk e di. Po perdite degjon qe kapen te rinjenga keto zona. Prindrit duhet ti edukojne femijet me kulturen e punes se ne kete menyre i shkatrrojne vetem do mbushin burgjet dhe do bejne te pasur avokatet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *