VIDEO/Urimi më i veçantë i Krishtlindjeve për shqiptarët vjen nga Edi Rama

ramaKomunikimi i Javës është rubrika në Facebook që kryeministri Edi Rama shfrytëzon cdo të shtunë për të thënë para shqiptarëve me video, qëndrimin e tij për ngjarjen më të rëndësishme gjatë javës. Por këtë të shtunë, ai e ka vlerësuar si një “edicion special” për shkak të festës së besimtarëve krishterë, Krishtlindjes.

Dhe ja ka dedikuar këtë video pikërisht besimtarëve për të uruar “Gëzuar Krishtlindjet”. Video është mjaft e vecantë, ajo shfaq kryeministrin para godinës së qeverisë, teksa hap derën kryesore dhe më tej ngjitet në shkallë për të kaluar në zyrën e tij.

Aty është edhe surpriza. Piktura e kryeministrit artist që gjendet të shpalosura në mur janë bërë të gjitha me drita të cilat ndizen njëra pas tjetrës, njëjtë si dritat festive për fundvit. Bie në sy portreti i Ismail Qemalit dhe flamuri kuqezi të cilët janë të ndriçuar.

Mesa duket, kreu i qeverisë ka zgjedhur të mos flasë për politikë në këtë ditë feste dhe vetëm të ndajë një urim për besimtarët e krishterë, sipas mënyrës së tij artistike.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “VIDEO/Urimi më i veçantë i Krishtlindjeve për shqiptarët vjen nga Edi Rama”

 1. vezhguesi says:

  Haha
  Urimin me te mire shqiptareve ja dhe ne ansamble te ps psit
  The qe kriminelet nuk jua solla une po i gjeta mes tuaj. Na kenaqe qe na e the se nuk e dinim hic.
  Po voten ta dhame ti luftoje ata kriminele e jo ti vije kollare ndaj urim me te mire ska kryemnister ti beje popullit te vet si ai qe na bere.
  Mos te pacim vitin tjeter eshte urimi popullit e te zente ty i pari vettingu se dhe ti sje mangut si shume te tjere.
  Urimet me te mira popullit tim te mrekullueshem e te urte.

  1. andi says:

   Perfundimisht ky car nuk e kupton qe njerezit kane nevoje te dalin nga varferia dhe jo per lojera produksionesh e piktura me lapostila.

 2. teko says:

  Edhe te ne do te shese pikturaky?!

 3. Sokol says:

  Duhet ti thoni qe shkruhet gezuar krishtlindjen jo gezuar krishtlindjet

 4. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

  E si mund te ”uroj” KRISHTLINDIET nje i tredhur[atheos] qe mohon besimin e prinderve te tij,identitetin e tij!!!!!
  JO more koqe kandari,nuk kane nevoj kristianet orth/xe per ”urimet” e tua……………ato perdori ne shtepine tende me Zahon e Hanemen…..KARAGIOZI!

 5. sapa says:

  Mao CE Duni ka thene nje fjale ne kohen e tij.Ai ju eshte drejtuar njerezve te tij dhe ju ka thene afersisht keshtu:”Ne gjirin e partise sone nuk mund te kemi 100 perqind marksiste prandaj duhet te jemi te kenaqur edhe neqoftese jane 50 perqind marksiste ose edhe “20 perqind.”A ka pasur populli shqiptar tjeter alternative pervec Rames?Po te ishte Saliu ne pushtet a do ishte ky zhvillim qe kemi tani psh me vetingun?une them JO.Duke ditur qe ky popull shqiptar eshte i paafte te beje ndryshime ne favor te vet duhet te jemi te kenaqur qe marreveshja e 1 prillit te pakten solli kete miratim te vetingut.Ska dyshim qe bota perendimore ka bere marreveshje me politikanet e korruptuar duke ju premtuar atyre moshetimin ne kembim te miratimit te ligjit.Ska dyshim qe disa peshq te medhenj as qe do te hetohen dhe as qe do ju ndodhe asgje per aryen qe thashe me siper.Ska dyshim qe Rama ka gabimet e veta ne qeverisje ama duhet te vleresojme qe vetem ai e beri kete zhvillim qe kemi sot duam apo sduam ne.Cdo njeri qe do ishte ne vendin e tij nuk mund te bente dicka pa shoke qofshin keta edhe te koruptuar ama per te miratuar dicka ne menyre demoktratike ashtu sic do perendimi ne nje vend te veshtire si shqiperia me nje popull qe shitet per nje kafe them qe Rama ka arritur sukses jo te vogel.U hoqen disa njerez qe konsideroheshin “shoke” te Rames pra nuk eshte pak.Cili shqiptar do dilte kunder nje njeriu qe pi kafe cdo dite me te?do quhej legen,shk……te,etj.Pra Te mos i nenvleftesojme keto arritje te vogla.Parndaj urimi im eshte qe gezuar krishtlidjet zoti Rama me gjithe familje dhe zoti te dhente force qe te besh me shume per kete popull.

 6. DETARI Atllantidhes? says:

  Urime dhe ty ,kryeministri im me i mire ne bote !
  Tu befte bytha me kallo ne karrigen ku je ulur!!!!!
  ??????????urime 2017?????????
  ????????????????????????????????

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *