FOTOT/ Krishtlindjet në “ferrin” sirian

Prej disa javësh luftime të ashpra janë duke u zhvilluar në Aleppo të Sirisë.

Por ditën e sotme aty është festuar Krishtlindja.

Presidenti Assad dhe gruaja e tij Asma kanë festuar me të krishterët e Aleppos në pjesën e qytetit që kontrollohet nga qeveria.

Assad ka çuar dhurata për fëmijët jetimë teksa mesha është mbajtur në katedralen e shkatërruar dhe nën qiell të hapur.

Këto janë Krishtlindjet e para pas katër viteve luftë në Aleppo.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-322-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-322.jpg","attachment_id":603651},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-321-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-321.jpg","attachment_id":603652},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-308-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-308.jpg","attachment_id":603653},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-289-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-289.jpg","attachment_id":603654},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-257-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-257.jpg","attachment_id":603655},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a6-215-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a6-215.jpg","attachment_id":603656}]

4 komente në “FOTOT/ Krishtlindjet në “ferrin” sirian”

 1. Astrit Pango says:

  O koqe, lufta ka mbaruar

 2. DETARI Atllantidhes? says:

  Uroj paqe dhe vetem paqe ne ate vend te martirizuar !
  ?????????????????????
  ?????????????????????????????????????????

 3. miona says:

  o gazetar leshi, pse nuk shkon vete ne siri te raportosh qe andej???

 4. luana says:

  o gazetar leshi, pse nuk shkon vete ne siri te raportosh qe andej???.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *