FOTOT/ Të bukurat e kinematografisë shqiptare

Këto fotografi janë të ekspozuara në ambjentet e Arkivës Qendrore të Filmit Shqiptar.

Janë fotografi të aktoreve shqiptare në kohë të ndryshme nga Margarita Xhepa në fillimet e saj e deri tek Luiza Xhuvani, shkruan 27.al.

1.Yllka Muji

2.Margarita Xhepa

3.Elvira Diamanti

4.Rajmonda Bulku

5.Luiza Xhuvani

6.Pavlina Mani

7.Roza Anagnosti

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-323-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-323.jpg","attachment_id":603661},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-322-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-322.jpg","attachment_id":603662},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-309-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-309.jpg","attachment_id":603663},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-290-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-290.jpg","attachment_id":603664},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-258-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-258.jpg","attachment_id":603665},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a6-216-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a6-216.jpg","attachment_id":603666},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a7-190-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a7-190.jpg","attachment_id":603667}]

4 komente në “FOTOT/ Të bukurat e kinematografisë shqiptare”

 1. Tarrasi says:

  Ato jane vertet aktore te bukura, por ju te Temes duhet te jeni lodhur shume te gjeni fotografite me te shpifura te tyre.

  1. Gaspri says:

   Krye Ylli, kja qene Roza Xhuxha e me vone Anagnosti. Ne rinine e saj, te gjith shqiptaret e sidomos ne Shkoder (ku lindi e u rrit) dhe ne Tirane, e vleresonin Rozen si femren me te bukur ne Shqiperi. Edhe zonjat e tjera qe rreshtohen ne kete shkrim natyrisht kane qene te bukura.
   Por edhe sot Roza eshte nje Ylle qe as nuk ka ndermend te perendoje, shume simpatike, me nje trup shume te bukur (si me qene 17 vjece), ruan po ate ngjyre fytyre qe ka patur gjithnje, e pa ngarkuar me zhgarravina e bojna, ka ngele “NJE BUKURI BIO” jo e manipuluar.
   Natyrisht bukurine i a shtojne inteligjenca e saj, zotnilleku, eshte shume e vleresuar per modestine dhe qe asnjehere nuk u shtir por mbeti nje ikone e artit shqiptar.
   Jete te gjate te gjitha zonjave dhe ma gzofshin Vitin e Ri.

 2. Plaku Xhuxhumaku says:

  Hahahahahahaha, fotoja 6 nuk eshte Pavlina Mani. Eshte Pirro Mani, burri i saj, he mo ay qe lojti Sali Protopapen. I kane vene gersheta me fotoshop.

 3. Shvejk says:

  Mos harroni edi luarasin ju lutem.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *