Gazeta e Fahri Balliut fillon sulmet ndaj Lulzim Bashës

fahriu-e1464513312802-420x268Fahri Balliu ka filluar një sulm sharjesh dhe fyerjesh, ndaj kreut demokrat Lulzim Basha.

Botuesi i gazetës 55 ka filluar të artikulojë akuza të rënda për Bashën. Në ndryshim nga kolegu dhe miku i tij Kokëdhma, Balliu ende ska filluar ndonjë lëvizje në struktura pasi nuk e pyet askush. Balliu thjesht shan dhe sulmon në tavolina Bashën. Mendimet e tij ai i ka shfaqur me shumë drejtuees dhe deputetë të PD, si Genc Pollo, Enno Bozdo, Fatbardh Kadilli etj.

Në akuzat e tij gjatë takimeve me demokratë apo drejtues të PD, Balliu shprehet se Lulzim Basha është i paaftë dhe po e shkatërron PD-në. Sipas tij Basha gënjen, nuk di të bëjë parti dhe po e copton atë kudo me zgjedhjet që po zhvillon.

Fahri Balliu është kthyer nga një mbështetës në një kundërshtar i ashpër i Lulzim Bashës. ‘Citynews’ mësoi se përplasjet dhe sulmet e e Balliut ndaj Bashës kanë filluar pas mos plotësimit të disa kërkesave të tij nga Basha.

Balliu, i akuzuar shpesh edhe si ish-bashkëpunëtor i sigurimit të shtetit dhe strukturave të SHISH, ka kërkuar që Basha të përfshijë familjarë të tij në listat e deputetëve të PD dhe te jetë ai që vendos për kryetarët e PD në disa degë.  Këtu fillon dhe përplasja e tij e vërtetë më Bashën. Fillimisht ai futi vajzën në listat e koordinatorëve, por dështoi me sukses. Tashmë po përpiqet të fusë në listë për deputet djalin e tij në qarkun e Korcës, për të mbuluar degën e Pogradecit. Djali i Fahri Balliut, është një nga Këshilltarët e Presidentit Bujar Nishani, dhe me cdo kusht Fahriu kërkon ta bëjë deputet në zgjedhjet e ardhshme. Zgjedhjet në Pogradec dhe disa degë të tjera janë një tjetër pikë e përplasjeve.

Basha nuk i ka dhënë asnjë garanci dhe për këtë Balliu ka filluar një sulm me sharrje dhe fyerje ndaj kreut demorkat.

Në ndryshim nga Kokëdhima që po shvillon një beteje publike me Edi Ramën, Fahriu si frakacak dhe spiun i vjetër vetëm shan e sulmon Bashën, klubeve dhe vendeve ku ha pace zakonisht me miq dhe njerëz afër Ilir Metës. Balliu njihet si një nga mbështetësit kryesorë të kreut të LSI-së Ilir Meta dhe disa kohë më parë u raportua se ky I fundit po e përdorte Balliun për negociata me Bashën, të cilat dështuan me “sukses”.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Gazeta e Fahri Balliut fillon sulmet ndaj Lulzim Bashës”

 1. albanistan says:

  po ku i gjeni keto lajme o te mbaruar..po si nuk mesuat njehere cdo te thote gazetari…..

  lajm bajat dhe thashethem per nje gazete me emrin thashetheme dhe jo nje Teme per hajer ne gazete.

 2. Fahrua eshte nje bythlepires i Ilir Metes dhe kaq. Por Like Floriri eshte kqa i zgjuar sa nje dite, madje tani afer, ta flake ne koshat e plervave si nje mbetje e pavlere.

 3. DAVID says:

  O Fari o sylesh I Mokres, me Lulezim Bashen dhe me Sali Berishen, mos u merr se se shpejti te del emir ne shtylle o bythlepires,ty te njef I gjithe rrethi I POGRADECIT cfare bajge je.

 4. fieraku NGA ferrasi says:

  Lulzim basha kur te shan fariu je ne rruge te drejte
  Shpirti boden rulin e ca gerrdalla te tjere nga partia
  Te siguroj se do fitosh me shume nga sa e mendon
  Gazetarit e fariut te ben me shume dem kur te lavderon.

 5. fieraku NGA ferrasi says:

  Lulzim basha kur te shan fariu je ne rruge te drejte
  Shporri boden rulin e ca gerrdalla te tjere nga partia
  Te siguroj se do fitosh me shume nga sa e mendon
  Gazetarit e fariut te ben me shume dem kur te lavderon.

 6. Mirushi says:

  Habi kur mendon lidhjet e bajges Balliiu me Bashen, qe kundermon ere te keqe. Diskreditim i Bashes, sikurse dhe Metes qe kane kohe qe nuk ndahen nga njeri tjetri. Njerzit kane sy. Me thuj ke shok ke, me te than cili je.

 7. SYPESHKAQENI says:

  kete fari balliun maro mutin ta kapesh per xhelesh e ta varesh ter rrapi ne mashkullore do ishte gjeja e duhur spiun ne kohe te enverit dhe byth lepires ne kohen e floririt (ILIRIT )

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *