FOTOT/ Kushtet mizore: Si jetojnë emigrantët sirianë në Beograd

Këto foto janë publikuar nga e përditshmja britanike Daily Mail.

Tregojnë kushtet mizore ku jetojnë emigrantët sirianë në Beograd.

Ata flenë në qiell të hapur dhe hanë ku të munden, madje edhe në mes të rrugës.

Për të mos folur më pas për kushtet higjienike.

Të gjithë lahen me në natyrë duke përdur fuçi për të ngrohur ujin dhe sapllakë.

Serbia është një pikëkalimi për ta në Europë, por qendrimi është jashtë çdo norme qendrimi.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-22-150x150.png","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-22.png","attachment_id":604128},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-16-150x150.png","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-16.png","attachment_id":604129},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-11-150x150.png","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-11.png","attachment_id":604130},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-10-150x150.png","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-10.png","attachment_id":604131},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-9-150x150.png","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-9.png","attachment_id":604132},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a6-8-150x150.png","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a6-8.png","attachment_id":604133},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a7-8-150x150.png","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a7-8.png","attachment_id":604134},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a8-7-150x150.png","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a8-7.png","attachment_id":604135}]

4 komente në “FOTOT/ Kushtet mizore: Si jetojnë emigrantët sirianë në Beograd”

 1. adi says:

  pse nuk shkojne ne bosnje ose kosove keta???????
  ne arabi ne katar ne turqi
  a race plehrash e legenshash.

  1. Saba says:

   Ti cift kosova krejt me rend car ke.

  2. Saba says:

   Ti cift kosova krejt me rend car ke.

  3. Saba says:

   Ti cift kosova krejt me rend car ke.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *