Për again e paditur dhe të korruptuar të FSHF-së

dukaNga Erjon Braçe

Ka te drejte;

Une e shaj Ate nga minuta e pare ne te fundit, perfshire dhe shtesat!!

Rasti i fundit kur e bera kete, ishte tamam dita kur e pashe me ortakun e tij te biznesit, tregtise, politikes gjithashtu.

Ate bjondin qe eshte faqe me faqe ne raportin e UEFA-s per fiksimin e rezultateve sportive ne Champions dhe Europa League, ne rreshtin “e rendesishem” te stadiumit te Elbasanit.

Vetem me Ate, ata te dy, ne nje ndeshje te gjykuar keq me dashje, ne nje situate te veshtire-kur nje tribune e tere po merrej me Ate dhe Ate, me te dy bashke dhe, kur si rrugace te vertete ju kthenin sharjet njerezve te revoltuar me ta ne ate tribune!!

Po mor po, do vijoj ta shaj nga minuta e pare ne te fundit, sepse ky Aga, po vret endrrat e cdo femije qe do te luaje futboll, do te rritet si futbollist, do te ndertoje nje kariere me futbollin-nga ekipi i moshes ne kombetaren e Shqiperise, ndershmerisht, me pasion, dashuri dhe kembet e tija, permes konkurrences dhe gares qe e ben fitues, humbes apo e ndan si te barabarte, ne mijera ndeshje-duhen kaq, por prej gjithe sa me siper;

Kurre prej dashjes se nje njeriu te vetem, Aga qofte ai.

Cdo te padituri si ai, me duhet ti them se;

Kudo rreth e qark nesh, nga Evropa ne Kine e Amerike, posacerisht ne Ameriken e Jugut, Afrike gjithashtu, ata qe menaxhojne sportin, po kthejne endrrat ne ekonomi-tamam per te rifinancuar endrra edhe me te medha!!

E di cfare?

Multikulturalizmin (ndjese per fjalen por s’ka nje me te thjeshte).

E di qe e ke te veshtire prej padijes tende, por s’ke c’ben, as Tanet e tu nuk te ndihmojne ne kete rast.

Nje shoqeri qe pranon dhe kulturen e te ndryshmit, e integron dhe bashkon kontributet e gjithkujt, duke nisur nga futbolli per nje vend- shtet te tere.

Shih Gjermanine, Zvicren, Belgjiken, Italine, Austrine, Francen dhe meso.

Ndjese, e di qe dhe kete “urdhrin-“meso”, ti e merr per fyerje, por nuk ke cfare ben. E ke gjithnje prej asaj qe je, jo prej meje!

Se fundi, ty te vjen turp?

Ha ha ha ha ha ha ha ha!

Shiko Aga;

Njeriu qe ne diten me te mire te tij-ate diten kur kthehet me nje fitore te madhe, kualifikimin per ne Evropian, refuzohet masivisht nga mbeshtetesit e ekipit “te tij”, mu ne zemer te Tiranes dhe, ja kthen me nje sharje familjare ne mikrofonin qe e retushojne Tanet e tij, nuk besoj se ndjen turp, po fare fare!

Ndaj genjen edhe ketu!

Ose nuk di kuptimin e fjaleve qe perdor.

Ne gjuhen tende, jane ngjarje qe parashikohen lehtesisht me njesh (1) dhe, kane koeficent te ulet!!

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Për again e paditur dhe të korruptuar të FSHF-së”

 1. Kellira says:

  Ky flet sikur presidenti i klubit që mbeshtet, Partizanit, te jete nje engjell. Prandaj jeni te gjithe mutra dhe te pabesueshem.
  Vazhdoni ate lojen tuaj te qelbur dhe mundesisht mos flisni per endrrat e femijeve te cilat rraca e juaj i ka permjere qe ne krye te heres si thote ai pronari yt.
  Te fala Gaz Demit!

  1. Bardhi says:

   O Armando Duka o KURV shjaku. Sic shite ndeshjen me Israelin do te heqesh dhe DeBiazin qe ta kesh me te lete ti shesesh ndeshjet tjera. Ti je nje KURV e ndyre.

  2. sabriu says:

   Ku ishe mo cerro kur sulmuan partizonin vite me pare dhe i mren kompleksin?
   pse valle del tani na ben tifozin ultras dhe shan palidhje
   pse e shite ndeshjen vitin e shkuar perballe teutes?
   pse xhevahir sukaj te shau ty dhe demin kur e bete balt, e kam fjalen ne stadiumin “qemal stafa”

  3. Pashku says:

   Bracja eshte nje legen qe se ka shokun, nuk e kuptoj cfare e lidh me sportin e futbollit
   ik o kopil gjej babane iher pastaj eja e merru me futbol.

 2. Tralala says:

  Po javash o Erjon se qe eshte bere Kryetar federate tjetri ka paguar. Dhe ato leke duhen nxjerr. A nuk e tha kete Vata? Lek shoku, leke, vetem leke. E kemi mesuar vone kete fjale dhe e duam lekun. Perse te mos e duam lekun?

 3. lapraka_me_partizanin says:

  O duka, o kurve e futbollit shqiptar. Hajdut i korruptuar, xhepitst praktikisht. I ke vjedh gjith tifozeve leket nfa xhepi. Ke goje flet ti per Partizanin apo Presidentin Demi. Ata po investojne paret e tyre, ti po vjedh dhe nga paret e tyre.

 4. reforma drejtesi si LSI says:

  jeni shume naive ose shejtan budallenj qe shani injorantin Duka por nuk merreni me ata qe e mbajne ate ne detyre, dmth EDVIN RAMA , E SHOKE…….
  PSE merreni me individe gjyqtare apo deputete…..kur problemi qendron te kokat e krimit, edrama e ilir meta….

 5. askushi says:

  Brace gabon qe humb kohe me editoriale. Brace duhet te flase me koleget e tij deputete te PS-se, shportdashes, dhe te heqin Duken. Dhe te hetoje paret e Dukes, por me kujdes se mos i dalin diku tjeter.

  1. argenti says:

   Ti kuptoke shume nga futbolli,nuk ka deputet apo k/minister që ta heq Dukën nga ah post.Fshf.varet direkt nga UEFA dhe jo nga qeveria shqiptare,vetëm UEFA mund ta shkarkojë këtë mafioz dhe bandën e tij.

 6. sapa says:

  Ky artikullshkruesi qe e shan dhe akuzon per korrupsjon Duken a eshte deputet i kuvendit shqiptar?

 7. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Braçe, ke filluar te shkruash per parashkolloret !

 8. Emigranti-uk says:

  Duka eshte nje cancer qe duhet te vdese sa me pare. bastard dhe i poshter

 9. Briklona says:

  Erjon djali, kujt i flet?
  Ne kupton gje koketulja nga ato qe thua ti, vrafasha veten une, (keshtu themi ne ne jug)!
  Shporreni fodullin se e ka bere futbollin dhe topin me cepa si koka e tij!

 10. Ilir Traja says:

  O Erjon Brace mos te ka shkuar gruaja me gjithe nenen andej nga Shijaku per te marre ndonje koqe ve, t’i ka palluar kaq rende ky Duka, se nuk ka mundesi o kellire qe te kuvendosh keshtu? Inatin qe ke me Ilirin, mos e shfry tek Duka se do te hyje ndonje purteke bythes e te te dale tek ajo goja e krimbur qe ke!

 11. ali says:

  Kjo polemike na tregon se si dy katundare dialogon me njeri tjetrin. Dakort qe drjtuesi aktual i futbollit shqiptar nuk
  ka asnje lidhje me zhvillimin e ketij sporti. Per te mos thene qe si nje deputet ai nuk ka nevoje te perfshihet ne aferat
  e pista qe cfaq sporti i futbollit ne Shqiperi, ku presidenti i FSHF po luan nje rol te ndyre, sepse ate formim ka.
  Ty zoti deputet a te ben ndopak pershtypje se perse qytete me tradite, thuajse 100 vjecare ne sportin e futbollit, sic
  fjala bie Elbasani apo Kavaja kane vite qe enden ne kategorite inferiore?… Perse bie fjala keto qytete nuk kane mundesi te
  konkurojne ne sferat e larta te futbollit Shqiptar, sikurse katundet e Kuksit apo Lacit, Pukes apo Peshkopise?…….
  A ndjeni ndopak turp qe merreni me lloqet e Partizanit apo Korces dhe nuk na sqaroni dot se perse qytete si Elbasani, Kavaja,
  Berati etj.. nuk mund te perfaqesojne popullsine e tyre te qyteteruar ne kete sport?….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *