Rajmonda Bulku: Cili ishte pengu i Bujar Lakos

Aktorja Rajmonda Bulku mes lotësh shprehet se Shqipëria humbi një aktor të rrallë.

“Nuk ka më Bujar Lako, nuk ka më aktor si ai. Do i mungojë teatrit, filmit, neve na mungon, artit shqiptar i mungon, ne do vuajmë për këtë mungesë”, thotë Bulku në një telefonatë për Report Tv.

E pyetur nëse kishte ndonjë peng, Rajmonda Bulku shprehet se shpesh me Bujarin bënin shaka duke hamendësuar sesa të famshëm do të ishin bërë nëse do të kishin lindur në një vend perëndimor.“Nuk e di nëse mund të quhet peng, por shpesh bënim shaka e qeshnim kur thoshim, ‘Na ra koka në një vend të varfër dhe komunist, ndryshe do ishte diku tjetër’.

Shokohesh kur mëson këtë humbje. E duam Bujarin tonë ne aktorët, e duam të gjithë shqiptarët kudo ku janë”.Bulku madje shpreh habi sesi zemra u bë shkak për vdekjen e Bujar Lakos.“Bujari ishte ndër ata meshkuj, që as bark nuk vuri kurrë, e kishim zili për fizikun e tij dhe na habiti ky atak kardiak”.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2012\/01\/rajmonda-bulku-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2012\/01\/rajmonda-bulku.jpg","attachment_id":64250},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-333-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-333.jpg","attachment_id":603891},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-320-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-320.jpg","attachment_id":603893},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/bujar-lako-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/bujar-lako.jpg","attachment_id":603807}]

40 komente në “Rajmonda Bulku: Cili ishte pengu i Bujar Lakos”

 1. sala says:

  mbase i ngeli peng qe nuk ta nguli ty, dhe se ne do ishte ne perendim do ishte shume i njohur ,por ti as mos ta mendosh se po te ishe ne perendim mund te beheshe aktore,

  1. Spartaku says:

   Sala! Ke te drejte.Bulku po te kishte lindur ne perendim ndonje fhsaxheshk do ishte,dhe jo aktore.Megjitheate aktore si kjo ka plot,sa ti marresh me fshese.Bujar Lako,po,ishte nje aktor,nje artist i rrall.Ngushellime familjes.

   1. ec aty says:

    Bujar Lako (ndjese paste) dhe plejada e famshme e aktoreve shqiptare,u bene artiste te famshem dhe te dashur PIKERISHT se jetuan ne kohera te famshme dhe te dashura per popullin shqiptar,ne KOHEN E PUSHTETIT KOMUNIST! Nese do jetonin ne nje kohe tjeter (sic jetuan e jetojne tash 27 vjet) nuk kishin dhe nuk kane asnje shanc te behen aq te medhenj,te dashur dhe popullore!
    KOHET E MEDHA NXJERRIN NJEREZ TE MEDHENJ dhe besoj te gjithe e kuptojme se sa here flasim sot per njerez te medhenj dhe te dashur nga shqiptaret ata i perkasin pikerisht KOHES SE MADHE TE ENVERIT TE MADH! Mos kini asnje dyshim,ngado te rrotulloheni kjo eshte e verteta dhe ajo do te triumfoje 🙂

  2. Raimond vlonjati says:

   Kjo po te ishte ne Perendim do ishte aktore e shkelqyer se ua merr 100 here ketyre bajgave te Perendimit
   Ndersa ju qe shani ketu , jeni ca mut mutesh

   1. DASHAMIRESI says:

    Rajmonda , kjo qe thua ti , nuk me duket aspak bindese . Se pari , ti nuk uplake 26 vjet me pare , kur u hapen portat per te dale jashte vendit . Perkundrazi , atehere ishe ne kulmin e pjekurise artistike e profesionale , e gateshme per te dhene shume me teper
    ne skenen e filmit e te teatrit . Ilva Mula e sa te tjere e te tjera,qe s`po i permend ,shkelqyen ne kuptimin e plote te fjales , fill
    pas 1990-es . Por , kjo nuk ndodhi me Rajmonden , sepse iu fute me zell politikes , si biznes fitimprures ,e etur per t`u pasuruar
    me cdo menyre te pa ligjeshme e te pa moraleshme , nen ndikimin direkt te famekeqit Gramoz Pashko , duke e kthyer permbys
    te gjithe opinionin e mire per ty,te deri atehershem , u hodhe ne krahet e bajraktarit te Vicidolit e sherbimeve te huaja , aq sa , ne
    nje proteste popullore ne Fier , u dergove prej tij , si mish per top dhe dole , …ndoshta edhe pa te mbathura , kur policia te terhoqi
    zvarre nga duart e protestuesve te zemeruar ne kulm . “Talenti” si politikane , pasoi “talentin” si artiste mediokre .
    Desha t`i bej nje pyetje zonjes artiste : Pse I.Kadareja , shpertheu e shkelqeu si talent ne vendin e tij dhe bile “nen terrorin ”
    komunist dhe…, nuk e ruajti dot lartesine e arritur , pas vitit 1990 , edhe pse ishte me i maturuar e me pervoje teper te pasur ?!
    Ja pra , zonja kapricioze , e perkedhelura e atij sistemi , nuk te kishte asnje faj ajo kohe , perkundrazi , te stimuloi fuqishem qe munde te krijoje nje fare emri . Tani , ti kthehesh serisht me fjalet e nihilistit e denigruesit te neveritur ,qe permenda me lart , G.Pashkos !

   2. Voica says:

    Raimond vlonjati.
    Kjo po te ishte ne perendim ndoshta mund te ishte nje modele thjeshte e nje linje veshjesh, me e shumta …
    Por kurre nje aktore.
    Kjo lulezoi si ”aktore” momentin qe ekranit shqiptar i duhej nje fytyre e bukur ne moshe te re… por nuk mund te quhet aktore kjo,Bulku. Me ke mund te krahasohet kjo me te gjitha femrat e teatrit shqiptar!?

 2. Aktori. says:

  Po të ishit në “Hollivud” nuk do të martoheshit me djalin e antarëve të K. Q. Turp!

 3. Aktori. says:

  Po të ishit në “Hollivud” nuk do të martoheshit me djalin e antarëve të K. Q. Turp!

 4. Aktori. says:

  Po të ishit në “Hollivud” nuk do të martoheshit me djalin e antarëve të K. Q. Turp!

 5. Berlin says:

  R.I.P Lako. Me verte nje Humbje e thelle !

  sa per Bulkun:
  Po te ishte lindur Bulku ne ndonje vend perendimor vetem baxhelle pleqsh pa dhembe ne goje to te ishte bere sepse vetem per ate zanat ka talent!

 6. Jimi says:

  Sistemi komunist mund te shahet per gjithcka dhe nga gjithkush por jo nga ti moj “zocke”!
  Ne saje te atij sistemi ti bere goxha emer ne artin kinematografik, filmi artistik te kohes!
  Ne nje sistem tjeter, ne ate kohe ti vertet edhe munde te beheshe e fameshme, por jo ne kete zhaner, ne zhanrinm me pulle te kuqe po!
  Lere politiken per nje here tjeter, si c’ke bere rendom. Lere ne ameshimin e vete Bujarin e madhe, te fimit te madh shqiptar te kohes, packa se ty te eshte dukur i voge moj Brixhid Bardo!?

  1. vaska says:

   Po pra, si s’ka turp kjo buallica qe fantazon se nje lope e tille mund te behej aktore Hollivudi. Ate k*rin e ndonje plaku 20 vjet me te madh se vetja do kish ngrene. Ke kujton se mashtron kjo vaske dhjami!

 7. A.ANASTASI. says:

  Te roi realizmi realizmi socialit qe ju u bete aktor ,se artiste ju quani veten dhe mos u be kaq egoiste. Une te kuptoi qe ajo qe ti thua se po te ishe ne perendim….eshte nje ngushellim e njeheresh nje justifikim moral. Te keshilloi qe me mire ngushellou me thenien se çna beri ai sistem qe iku,babai shtet ,qe na mbante te gjithe me buke e moral.

  1. joel shkodra says:

   Jam dakord me gjithe çfare thua per aktoret, por per “mallin” qe ke per ate sistem, nuk jam dakord. Me sa duket i ke harruar radhet qe mbanim qysh ne 3 te nates.

   1. ca po thu o Shabono says:

    Ato rradhe filluan kur filloi kriza (pas 1985). Cdo kohe ka edhe krizen e vet. Ndaj mos na caj …

 8. respect says:

  Ty moj e pa afte te pa zoti qe linde ketu sepse te ra koka ne bllok dhe me pas si kameleon ndruat ngjyren dhe prap te ra mire me salikomunistin.
  vetem socializmi perkrahte njerez si ty.
  Bujari si i talentuar qe ishte i ka ngel nje merak,tik taku jot.
  R.I.P Bujar dhe shpetove nga keto hijenat.

 9. sofia says:

  E degjova ne report tv dhe me erdhi veshtire per fjalet qe shprehu. Edhe vdekjen e Bujar Lakos nuk e la pa e perzier me politike dhe injorancen prej kurve qe nuk mundi te shkonte ne gjyq me Kastriot Miftarin per kurverite qe kish bere. Po te mos ish ne Shqiperi , do te ishte bere nje cope putane e xhamave te Brukselit apo Europes. Femer e poshter.

 10. ali says:

  Shume njeri ordiner kjo grua, pa piken e intelektit. Natyrisht te jesh e bukur nuk mjafton te mbyllesh difektet
  e edukimit te pamjaftueshem ne Cerrik, apo Paperr. Kjo femer flet me mendt e veta, se Bujari ishte
  nje aktor dhe intelektual i shquar i skenes sone, qe nuk e shiti identitetin e tij as ne diktature as ne
  periudhen e degjenerimit ekonomik dhe kulturor te kohes mbas komunizmit.
  Ngushellime familjes, te afermeve dhe shoqerise se tij. Nje shembull per brezin e aktoreve te rinj.

 11. Demokrati says:

  Ishte sistemi komunist, pa doli nje plejade e shkelqyer artistesh te medhenj. Keto nje çerek shekuilli pluralizem, edhe ata qe qene te medhenj u ben te vegjel. Sa pe Rajmonden, vetem kjo nuk duhet te flase.

 12. Pallatet Agimi says:

  Shume pezmatuese kur pas ketij lajmi qe te trondit, te lexosh reflektimet e nje idjotje, qe ka lidhje me gjithecka, por vetem me artin jo. Nuk ka lidhje fare perendimi apo lindja me te qenit njeri i madh. Me siguri qe Bujar Lako po te ishte aty do te ishte po kaq i madh, ne se fati do ta ndihte.
  Por ai ndryshonte nga ty moj tyryfycke, sepse kishte talent, kishte nje shpirt te ndjeshem si filli i violines te Paganinit dhe kishte nje zemer ku ndjehej perhere turfullimi i furtunes e i luftes per jete me te mire e dinjitoze. Kurse ti…
  Te vjen per te vjelle kur nderkohe qe vajtojme kete artist qe nuk na vjen me, te kembesh fjale me nje nga perfaqesueset me te denja te poshtersise te sistemit te shkuar, qe i bente laraskat, vetem ne pamje te dukeshin si bilbil, nderkoh qe bilbilet e vertete si Lakua i “gjore”, kendonin e kendonin duke ja lehtesuar e kuruar plaget ketij populli qe ja krijonte regjimi i kesaj kukuvajke.

 13. Plaku Xhuxhumaku says:

  Mbas 1990 nuk ju pengonte njeri te shkonit ne Hollivud (sic shkruhet shqip) e te linit nam, por te jesh e sigurt qe as per ty as per kete te ndjerin Lako, nuk kishte per te pjerdhur njeri.

 14. LUZATI says:

  VETEM KJO BAXHELLE NUK KA DREJTE TE FLASI

 15. INA says:

  O njerez, po tregoni pak kulture more te uruar me komentet tuaja.
  JU prefte shpirti me paqe aktorit e madh e te heshtur Bujar Lakos

  1. ca po thu o Shabono says:

   Kultura eshte sulmuar sot nga Tik-Tak Bulku,kjo IDIOTE e pakulture 🙁

 16. duhen dalluar talentet nga narcistet: narcistet para 90: kadare, ljarja, xhepa, monda u vet stimulua, se ishe e bukur, merdani, etj dhe ndonse te pa njohur per publikun, do kene qene: ngjela,
  lubonja, rama, topi. por gjithsesi dhe me “hitet” e publikut shqiptar. vetem se narcistet, i sherbejne “vetem” vetes, nuk i sherbejne publikut. pas 90 tes: aldo i klanit, alketa dhe arbana te top radios, gjebreja; i sotmi dhe i djeshmi dhe……………..kastro zizzzzzzzoooo.keto pas 90 tes jane siç thot rey manaj “the publik enemies”. postoje komentin te lutem

 17. Liqeni says:

  Aktor i madhj,humbje e madhe . . . .uprefte ne paqe . . . .ky vend e beri te madh,i madh do te mbetet.

 18. Te gjithe keto qe komentojne per z.Bulku jane injorante e kelysh komunistash,rrace e ndyre

  1. Shqipja says:

   Ore vetem blluu.
   Po qe per kelushe e Kone komunisti eshte kjo mornda jote.
   Me vjen keq qe e komentojne por kjo tregon per nivelin qe ka kjo dhe pastaj respekti qe Po kjo .
   Po te mos flase brockulla nuk e trazon njeri.
   We qe te rime drejt vetem me kete nuk do te bisedonte I pavdekeshmi BUJAR LAKO.
   Nuk mund te vesh ne nje nivel te madhen Tinka,Margarita,etjjjj me molden.

 19. Ballisti says:

  More,po,çju duhet juve qe Bulku eshte kurve.Le te jet,ne fund te fundit bythen e saj do shqyej.

  1. Tanguli says:

   Bythen e keni shqyer ju Pallistet, se Bulku shqyen tjeter gje o IDIOT 😀 😀 😀

 20. xheJ eN Bi says:

  Sa per Bujarin ,Ai do ngelet i perjetshem dhe i pa harruar ne kujtimin tone.

  Po jam i detyruar te shkruj dhe per Rajmonden.
  Rajmondes nuk i interesojne vlerat artistike te nje aktori ,po i interesojne ,parate.
  Dhe Rajmonda per te fituar shume para do te ishte bere PORNOSTAR,se cilesite i ka.

 21. ali vlora says:

  O Raimonda Ty te rroje trekendeshi i Bermunds se per aktore je nje prej atyre aktoreve qe uaplasje shpirtin cdo regjisori por qe me bone ne darke dije ti embelsoje.

 22. vjosani says:

  Uauuuu, si nuk tu mbaruan njehere idiotesirat, moj e shkrete? I vetmi shpetim eshte te mos flasesh kurre dhe kurre. Po ku ta gjesh kaq vetedije ti? E sa per talent, lere, mos e pyet fare, se nuk ke nje rol ku te mos ngjash bufonate e persosur.

 23. Engjelli says:

  Ca tu desh kjo pune moj Mone. Shih cfar terbimi ka sa here qe shfaqesh! Rri moj zonje ne punen tende. Bujari na dhimbset te gjitheve por nuk ishte momenti ta shfrytezoje vdekjen e tij per te bere politike.
  Aq me shume ti vetem duhet te heshtesh. Pse? Ti nuk ke qene e vogel kur u lidhe me nje familje te lidhur me Enver Hoxhen. Po te mos e doje ate sistem e kishe ne dore te mos u fusnje ne ate dere pasi zotrote ke qene e madhe ne moshe. Kjo beri qe ti ja pe hairin kesaj pune, ti rrije si gjel perballe shoqeve tua qe ishin pa perkrahje.
  Ke qe ne moshe te re e sidomos pas 1990-tes qe vetem shtiresh.
  Natashes dhe familjareve ngushellime dhe jemi prane tyre ne kete dhimbje te thelle.
  Bujari u prehte ne paqe.

  1. Plaku Xhuxhumaku says:

   Ia ke fut plako! Kush eshte Natasha or rrote?

 24. Erion says:

  Nuk ka neveri me te madhe sesa njeriu te percmoje dhe peshty vendin e vete per tu dukur afashinant apo te justifikoj paaftesine e vete.Ti ne perendim e kishe mundesine ne vitet 90 si dhe shume koleget e tu te “testoje “perendimin.Me shume gjasa do modeloje permbi stopin e ndonje makine te re apo do ishe eskorte se andej nuk te vlersojne se ju shkel syrin shokve te partis sic beri ti ne komunizem dhe kapitalizem.Njerez si ty qe kane ngren qyl ne kete vend ne te gjitha kohet dhe i bejne bajgen dhe kur vdesin ,ju duhet hequr nenshtetesia shqiptare .

 25. Njerez te ndyre says:

  Helm dini te nxirrni nga goja. Helmi ju helmofte me shume se ce keni helmuar si ?Bujarin edhe Rajmonden me keto komente te felliqura.
  As te vdekurit nuk dini te nderoni o rrace e ndyre qe ndotni token, ajrin, shoqerine …. gjithcka.

  1. heu bre says:

   IDIOT! Bujarin e kane nderuar te gjithe ketu!!! Ajo qe eshte share eshte Rajmonda jote,qe pikerisht ka nxjerre helm nga goja! A degjove o goje helmet 🙁
   ROB I TRASHE!!!

 26. Fatmirafaturino says:

  Bujari do te mbetet krenaria e Shqiperise. Ishte deputet ne parlamentin me te ndershem dhe te kualifikuar ne histori por Berisha I abuzoi ata

 27. zbulusi says:

  Rajmondës i ka ngelur peng për vete dhe me këtë rast shprehet për të madhin Bujar Lako,

  Bujari ishte idealist dhe atdhetar ndërsa, kjo zonja që i ka ngelur peng, ësht ndryshimi i sistemit sepse kur u ndryshua sitemi i kishte kaluar mosha për efshet e Seksit ,
  Kjo donte të luante filma me Seks prandaj i ka ngelur peng , sepse nuk i ndërronte dot hamëshorët në atë koh , dava rrospiesh .

Lini një Përgjigje te Erion Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *