Bujar Lako siç nuk e keni parë: Në jetë dhe jo film (dhe një mesazh i të vëllait)

Foto familjare: Ulur poshtë nga e majtë motra, Diana. Lart në mes nëna, shpresa. Djathtas vëllezërit Arjan, Adhurim e Bujar Lako

Foto familjare: Ulur poshtë nga e majta motra, Diana. Lart në mes nëna, Shpresa. Djathtas vëllezërit Arjan, Adhurim e Bujar Lako

Ikja e Bujar Lakos ka lënë një vragë në shoqërinë shqiptare, sidomos tek ajo pjesë e saj që e shijoi artin e madh të tij. Por përtej figurës imponuese të aktorit, Bujo, siç dhe i thërrisnin, ishte dhe një njeri familjar, po ashtu imponues me atë atë lloj thjeshtësie që kurrë nuk abuzoi me statusin publik.

Tesheshi.com ka botuar një foto familjare të Bujos, dalë me nënën, dy vëllezërit, motrën e të tjerë të afërm. Një prej tyre është Adhurim Lako (pas shpinës së tij), tashmë dhe ai i ikur nga kjo botë vitë më parë si pasojë e një aksidenti, cili në një letër që i dërgon të nipit, Bojkes, i kujton atij ditëlindjen e Bujos:

“Sot Bujo mbush 59 vjeç dhe më vjen vërtet keq që nuk ndodhem atje pranë ta shihja se si do të bënte sikur kjo ditë të qe e zakonshme për të (edhe pse e zakonshme është, megjithëse varet se si e sheh), të grindeshim pak  për ditën e saktë të lindjes, për vitet që shkonin kaq shpejt dhe që unë nuk di t’i llogaris aq mirë”.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *