Dikush e ka mashtruar, Sali Berisha në delir: Shqipëria kandidati kryesor për rivendosjen e vizave

lajmmmmIsh-kryeministri Sali Berisha shkruan se pas bllokimit të hapjes së negociatave Shqipërisë mund t’i rikthehen edhe vizat vitin e ardhshëm.

Pavaresisht se ndoshta dikush e ka mashtruar, ish-kryeministri është në delir për këtë lajm sipas tij, vetëm kunder Edi Ramës.

Sipas Berishës që këtë vit vendi ynë i plotëson kushtet për rikthimin e vizave kjo për shkak të rasteve të shumta të njerëzve që u është refuzuar hyrja apo qëndrimi i parregullt në vendet e BE-së.

Reagimi i Berishës në adresen e tij në rrjetin social:

Nje lajm vertet i hidhur:

Shqiperia, kandidati me kryesor per rivendosjen e vizave!

Te dashur miq, pas bllokimit te hapjes se negociatave nga Edvin Kristaq Rama, Shqiperise mund t’i rikthehen vizat me BE vitin e ardhshem, pasi ajo qe tani ploteson kushtet kryesore per rikthimin e tyre.

Ne vitin 2017 në Europë do të hyjë në fuqi mekanizmi i ri për pezullimin e vizave.

Në 8 dhjetor Këshilli i Ministrave të Bashkimit Europian miratoi një mekanizëm për rikthimin e vizave i cili do aktivizohet në disa rrethana. Së pari, në rastet kur ka rritje të konsiderueshme të numrit të shtetasve të një vendi të tretë, të cilëve iu është refuzuar hyrja apo që kanë qëndruar në mënyrë të parregullt në territorin e BE-së; se dyti kur ka rritje të konsiderueshme të kërkesave të pabaza për azil; dhe së treti, mungesë të bashkëpunimit në marrëveshjet e ripranimit që kanë të bëjnë me kthimin e emigrantëve.

Nga 60 shtete, me te cilat BE ka firmosur levizjen e lire, pra pa viza, Shqiperia zen vendin e pare me distance nga çdo vend tjeter per kerkesat per azili politik te pamotivuar dhe per numerin e personave qe hyjne dhe kane qendruar ne menyre te parregullt ne territorin e BE.

Keshtu, Shqiperia me Edi Ramen eshte kandidati numer nje per rikthimin e vizave me BE. sb

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Dikush e ka mashtruar, Sali Berisha në delir: Shqipëria kandidati kryesor për rivendosjen e vizave”

 1. L leshi says:

  O malok qe u bllokuan negociatat shkak jeni ju bq e pd qe kundershtoni reformat qe jane kusht nga BE, ndersa ata qe kerkojne azil politik pa asnje lloj arsyeje perse nuk e shpjegon ti pleher se nga dhe kush jane…….jane te gjithe plehra nga kukesi dhe malesia e shkodres te shtyre nga ju.Besoj se populli i ka kuptuar kush jane interesat tuaja dhe te partise familjare qe ju e wuani pd, ju ju intereson vetem xhepi juaj dhe kaosi ne vend per te mbuluar krimet dhe vjedhjet qe ju keni kryer keto 26 vjet ne Shqiperi……..Fuck.

 2. andromeda says:

  Askush s’e ka mashtruar, por i sajon vetë që të nxijë sa më shumë realitetin dhe qeverisjen.

 3. Zara says:

  Shiko cfare kemi mbajtur per kryeminister Ne shqiptaret kete kafshen qe gezohet kur degjon lajme te keqia per shqiptaret !!!!!

 4. Kjo hale komuniste eshte i gezuar per cdo gje qe eshte kunder shqiptareve dhe llumi i tij hosana.

 5. Urimi says:

  Edhe une vete jam deshmitar se europa e sidomos Franca eshte njollosur me azilkerkues nga Tropoja dhe quditerisht ka mbi 3 vjet qe kishin shkuar atje dhe qe te gjithe deklaroheshin se jane me sali berishen dhe PD-n dhe qe te gjithe kishin trilluar histori ne gjakmarrje apo konflikt politik me regjimin e sali berishesvetem per ta fituar azilin dhe po quditerisht mbi 90% e tyre jane kapur duke vjedhur apo ndonje nga krimet e sali berishes nga zanati i Lazaratit,prandaj sali berisha i di te gjitha sepse po e deshmon se e dhe azilkerkuesit jane nen dirigjimin e tij.

Lini një Përgjigje te Urimi Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *