“Kryeministrja e parë myslimane” rrëzohet nga presidenti

rumaniNuk do të jetë Sevil Shhaideh kryeministrja e parë myslimane e Rumanisë.

Kandidatura e saj është rrëzuar nga presidenti i Republikës Klaus Iohannis.

Ai ka vendosur veton ndaj kandidaturës së propozuar nga Partia Social-demokrate që ka fituar zgjedhjet në 11 dhjetor.

“Pasi analizova propozimin vendosa ta rrëzoj atë. Pres një emër tjetër nga PSD”, deklaroi presidenti i Rumanisë.

Shhaideh, ministre e Zhvillimit e martuar me një biznesmen sirian bën pjesë në minoritetin turk të Rumanisë.

Sipas opozitës rumune ajo është një mbështetëse e presidentit sirian Assad.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në ““Kryeministrja e parë myslimane” rrëzohet nga presidenti”

 1. fieraku NGA ferrasi says:

  Po normale qe do rrezohej
  Si do te vjedhe previdenti me shoke?

  1. sit... back..and relaks →→→ says:

   po ti mer la cne kaq i preokupum per rumanin?!!!!

 2. nje ish myslyman says:

  Jo , more Fierak , vertet normale qe do t’a rrezonte Presidenti , sepse eshte nje kandidature myslymane nga pakicat turke , kur Bullgaria eshte 99.99% nje vend kristian . Dhe ka bere shume mire .

  1. The Punisher says:

   E para or ti ish loqe myslo dhe tani gelbaze Janulle, pehet fjale per Rumanine dhe jo Bullgarine. E dyta kjo baxhella ka nderruar fene dhe eshte konvertuar ne ate te burrit te saj, nje iranian. E treta , kjo edhe pse e nje partie tjeter ( nje parti pa domethenie , si puna e partise se Dullaqisit ne Shqiperi ) kjo eshte nje vegel e atij qe ka fituar zgjedhjet por nuk mund te behet kryeminister, sepse edhte i paradenuar. Pra nuk eshte ceshtje feje fare por ceshtje korrupsioni. Ik e futi nje tas pershesh te kolibja e kishes dhe mos harro t´i cosh djalin Papuse mbas meshe.

 3. hahaha says:

  Ish korrak i Muhamedit dhe tani shurrtore e Anastas llulles mos ha m..kur je fyell nga trute more pic derr nuk ja keni iden por hani m…si puna budallajt lexoje mire shkrimin dhe pastaj komento more trum…qe te flet goja perpara mendjes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *