Kush do ta trashëgojë pasurinë 100 mln paund të George Michael?

George Michael u nda nga jeta në moshën 53-vjeçare duke mos lënë pasardhës.

Këngëtari i famshëm lë pas një pasuri prej më shumë se 100 mln paundësh.

Por kush do të përfitojë nga pasuria e tij?

Sipas ligjit, duke qenë se ai nuk ka lënë asnjë testament, pasuria do të shkojë për fëmijët e miqve të tij, për të cilët Michael është bërë kumbar.

Avokatët kanë nisur punën për të verifikuar se kush do përfitojë nga pasuria marramendëse.

Sipas raportimeve zyrtare ai vdiq nga një infarkt por miq të tij tregojnë se Michael kishte konsumuar shumë alkool dhe drogëra muaj e fundit.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-343-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-343.jpg","attachment_id":"604305"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-343-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-343.jpg","attachment_id":"604306"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-330-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-330.jpg","attachment_id":"604307"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-309-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-309.jpg","attachment_id":"604308"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-277-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-277.jpg","attachment_id":"604309"}]

4 komente në “Kush do ta trashëgojë pasurinë 100 mln paund të George Michael?”

 1. koha jone says:

  Nuk ka patur ,motra vellezer , kusherinj ???
  Sipas ligjeve nderkombetare , pasuria ndahet ne te afermit ,dhe ne fund jane kumbaret.

 2. eh says:

  Me sa di une ky ka qene biseks, dhe e vuante faktin qe as heterot as gay nuk e donin per ate qe ishte por vetem per leket. Si perfundim, leket i mori era…te pakten te kishte lene ndonje testament i shkreti.

 3. Fjala shqipe says:

  Ma ka lene mua testamenting ku shkruhet e zeza mbi te bardhe qe pasurine £100000000 ja ka lene gazetes “Tema”
  Mos vononi por nisni procedurat ligjore per te egzekutuar testamentin

 4. Baba says:

  I pjes i takon dhe asaj pjeshkes qe ka dal ne foto,se qeka p.dh per koke te p.dh.t. Po mer bab po, i takon.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *