FOTOT/ Ana tjetër e medaljes: Jeta e mjerë në “tokën e premtuar”

Amerika është padyshim fuqia më e madhe ushtarake, politike dhe ndër më të mëdhatë ekonomike.

Papunësia aty është ndër më të ulëtat në botë.

Megjithatë edhe aty ka plotë të pastrehë.

Fotot e mëposhtme tregojnë se si jetojnë pjesa e varfër e vendinq ë konsiderohet si “toka e premtuar” nga shumë njerëz që e ëndërrojnë Amerikën.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-352-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-352.jpg","attachment_id":604884},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-352-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-352.jpg","attachment_id":604885},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-338-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-338.jpg","attachment_id":604886},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-317-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-317.jpg","attachment_id":604887},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-282-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-282.jpg","attachment_id":604888},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a6-235-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a6-235.jpg","attachment_id":604889},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a7-207-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a7-207.jpg","attachment_id":604890},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a8-172-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a8-172.jpg","attachment_id":604891},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a9-131-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a9-131.jpg","attachment_id":604892},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a10-112-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a10-112.jpg","attachment_id":604893},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a11-80-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a11-80.jpg","attachment_id":604894},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a12-67-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a12-67.jpg","attachment_id":604895},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a13-52-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a13-52.jpg","attachment_id":604896},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a14-41-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a14-41.jpg","attachment_id":604897},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a15-34-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a15-34.jpg","attachment_id":604898}]

10 komente në “FOTOT/ Ana tjetër e medaljes: Jeta e mjerë në “tokën e premtuar””

 1. laveri says:

  Deri para viteve 90te ishte me te vertete toka e premtuar,mbas ketyre viteve eshte haleja e premtuar

 2. Usa says:

  Laver, po te punosh, nuk mbetesh i dhjer si ti.
  Amerika ka qene dhe mbetet numuri 1.

 3. Reni says:

  Na mbyti fukaralleku vlla, me zor po ikam 250,000 usd ne vit.

 4. delete says:

  Vetem nqs punon ne Wall Street ose ne Sillicon Valley mund te besh $250 mije dollar ne vit. Nese flip burgers ose punon punera te zakonshme si shumica e amerikaneve, atehere ben dhe kursen lesht e Currrit.

  Lerini perrallat po degjojini fjalen Laverit se ndryshe nga ju qe vetem me u hab bythsh dini, i biri botes flet realitetin.

 5. skender says:

  politike shume e vjeter.kush ka pesepara mend,ka ekonomi ,shtepi dhe gjirhe te mirat.mos ja futni si kau peles.

 6. amerikani says:

  Reni. Jam I sigurte qe ti nuk ben me shume se 70 mije USD ne vit edhe per ato nuk jam I sigurte. 250 mije ne vit mund ti bej nje i forte jo nga muskujt por nga truri.

 7. Reni says:

  Nuk punoj ne wall street por jam VP ne nje kompani te madhe, dhe 250k nuk jane shume ne New York realisht. Ajo qe thua ti qendron, shumica vuajne.

 8. Ben says:

  Me eshte dukur se nje pjese e madhe e tyre kane zgjedhur te jetojne ashtu,se nuk eshte e mundur qe emigrante te rinj ne America ti dalin mbaje,dhe nje pjese jo e vogel e ketyre emigranteve e kane fillu are nga 0 one me Borghese, dhe5pa ndonjehere kualifikim te Larter siç une vete e shume shqiptar ne keto w5 vjete.

 9. Plisi says:

  Imperializmi Anglo-American eshte i rrezikshem per njerezimin……… thoshte qofte largu!
  Dembelet, pijanecet dhe drogaxhinjte jane te pa pune e llafe shume!

 10. LONDON says:

  SA ESHTE MINIMUM WAGE NE AMERIK ??? SE NE LONDER ESHTE 7.20 POUND PER 1 OR PUN

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *