FOTOT/ Kukullat seksi të PD-së për Ramën…

Kukulla seksi.

Kështu i konsideron Lapsi.al, adoleshentet që nxjerr Lulzim Basha, për të kërkuar nga Rama shkarkimin e Elvis Rroshit.

Basha ka nxjerrë me radhë katër adoleshente, duke i kthyer akuzat dhe politikën e PD-së, në qesharake.

Por, edhe në seksiste.

Në pamje të parë duket sikur gjetja e PD-së krijon efekt. Dukest sikur edhe brezat e rij që sapo po hynë në tregun politik, sikur edhe maturantët apo studentët janë të shqetësuar për lidhjen e politikës me krimin.

Por, po të shihen me vëmendje deklaratat e vajzave që dalin në tribunën e selisë blu, ato ngjajnë fallco dhe teatrale.

Ato duken si imitim i kukullave tw seksit qe zevendesojne personat reale.

Ato lexojnë një tekst identik me ato që nga zyrat e partisë u shkruhet edhe të njëjtave figura të konsumuara, që cicërojnë mesazhin e dhënë dhe zhduken në pot ë njëjtën mënyrë si kanë dalë.

Kur i dëgjon ato adoleshente të duken më shumë si velina sesa si vajza të angazhuara që e njohin të shkuarën kriminale të Roshit dhe janë të shqetësuara se si qëndron ai ende në post.

Me këtë lëvizje të re ndoshta PD po krijon një efekt boomerang që e kthen politikën në një shfaqe teatrale.

Eshtë e vërtetë që të rinjtë shqiptarë duhet të jenë të shqetësuar për hullinë kriminale ku ka hyrë politika, por është po aq e vërtetë që ajo nuk krijohet përmes deklaratash te gatshme qe i lexojne disa vajza si papagall, por me ndërgjegjsimin real te të rinjve për atë që po ndodh në vend.

Dhe mbi te gjitha me ringjalljen e shpresës se gjërat mund të bëhet ndryshe.

Ndërsa deklaratat vetëm sa për të krijuar efekt në ekran, riskojnë të prodhojnë të kundërtën e tyre”, shkruan Lapsi.al.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/kukullat-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/kukullat-1.jpg","attachment_id":"605167"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/kukulla-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/kukulla-2.jpg","attachment_id":"605164"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/kukullat-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/kukullat.jpg","attachment_id":"605166"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/kukulla-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/kukulla-3.jpg","attachment_id":"605165"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/kukulla-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/kukulla-4.jpg","attachment_id":"605170"}]

9 komente në “FOTOT/ Kukullat seksi të PD-së për Ramën…”

 1. Diego says:

  Keto mund te jene thekthi…jo seksi….

  1. Edkari says:

   Kukulla seksi?!??!!
   Kemi Linda Ramen qe ja ha arrat ketyre.

 2. Fat man says:

  Tani rradhen per te bere deklarata ne SHQUP e kane striptistet (ku***) e oreve te vona.

 3. Genti35 says:

  Mos keni dash te thoni “Kurvat seksi”

 4. Djaloshari says:

  Epo te jene kaq BUDALLACKA! Eshte e kote te zgjatesh me argumente,per tu mbushur mendjen ketyre BUDALLACKAVE, se si po perdoren nga PDja. Sinqerisht te vjen turp,kur shikon keto te reja,te katandisen ne kete menyre. Sigurisht qe si ne PD,PS,LSI e te tjera parti,duhet fryma e rinise,por jo qe te behen kopje e shemtuar e kryetareve,por te sjellin nje fyme te re dhe ide te reja,e jo gjuhen e urrejtjes ndaj kundershtarit politik.

 5. leo says:

  Po pse o njerez vulgare, ato jane te veshura dhe serioze…shikoni shaleshqyerat e PS qe kalojne te gjitha ne NJE KREVAT.

 6. Alidemsi vjeter says:

  O i vetequajturi “E…k”… mos u bej banal,sikunder je,duke permendur emra familjaresh me keq se udheheqesi jot shpirteror “S..k…”.Turp!

 7. Alidemsi vjeter says:

  O i vetequajturi “E…k…” mos u bej banal,sikunder je,duke permendur emra familjaresh me keq se udheheqesi jot shpirteror “S..k…”.Turp!

 8. aqif tahipi says:

  Nuk e kuptoj se cfare kane keta bythelepiresit ( e shqupit) e lapthit qe duan te na privojne nga keto zogezat e bukura te shqupit. Lerini mor legena bythelepires te shqupit ,te denoncojne vajzat ne ekran.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *