FOTOT/ Nga Obama te Reagan: Si i “shtrydhi” presidenca

Këto fot janë publikuar nga e përditshmja britanike “The Sun”.

Tregojnë disa prej presidentëve të Amerikës në fillim dhe në fund të mandatit të tyre.

Ndryshimi në pamje është shumë i dukshëm.

Të gjithë duken më të lodhur, më të plagur dhe me më shumë shenja në fytyrë.

Nuk është aspak e lehtë të jesh në krye të shtetit më të fuqishëm në botë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-355-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-355.jpg","attachment_id":604935},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-355-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-355.jpg","attachment_id":604936},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-341-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-341.jpg","attachment_id":604937},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-320-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-320.jpg","attachment_id":604938},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-285-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-285.jpg","attachment_id":604939},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a6-238-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a6-238.jpg","attachment_id":604940},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a7-210-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a7-210.jpg","attachment_id":604941}]

2 komente në “FOTOT/ Nga Obama te Reagan: Si i “shtrydhi” presidenca”

  1. lenie pas dore says:

    Floket mund t’i lyenin, operacionet plastike kundra moshes disa prej ketyre kishin mundesi t’i benin. Por, sigurisht qe s’do reflektonte bukur qe nje president te shfaqte shenja narcizmi.

  2. Gramoz says:

    I vret ndergjegja se ne vitet e presidences se secilit kane vdekur me mijera ushtare amerikane dhe me miliona njerez te pafajshem anembane globit. Kjo ndodh se industria e luftes dhe e armatimeve ne SHBA eshte bisnesi me i madh dhe me fitimprures dhe se njerezit qe jane pas ketij bisnesi jane njerezit me te pushtetshem ne SHBA . Te gjithe e dine se SHBA eshte perfshire gjithmone ne luftra te panevojshme dhe plotesisht te shmangshme si ne Vietnam, Jugoslavi, Afganistan, Irak, Libi, Siri etj, luftra qe sollen kaos, shkaterim dhe vdekje te miliona njerezve. Presidentet nuk kane fuqi t’u kundervihen atyre dhe sado njerez te mire te jene prapeseprape bejne ate qe u diktohet dhe pas kesaj vjen brerja e ndergjegjes, pesha e mekatit dhe e krimit dhe ndoshta 10% ndikon mosha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *