FOTOT/ Një nga arritje e mëdha të kësaj qeverie

Legalizimet falas mund të konsiderohen si një nga arritjet e mëdha të kësaj qeverie.

Kryeministri Edi Rama thotë se për 30 muaj, kjo qeveri ka shpërndarë 100 mijë legalizime falas, ndërkohë që në 8 vitet e qeverisë së Berishës, u shpërndanë vetëm 21 mijë legalizime.

“100 mijë legalizime për 30 muaj ishte një objektiv tejet ambicioz por dhe i paimagjinueshëm deri tre vjet e pak më parë, kur ne erdhëm në qeveri. Sot është realitet që kemi mbërritur në 110 mije! 110 mijë familje në të gjithë Shqipërinë dhe 52 mijë gjate 2016, për të cilat ky do jetë një vit i ri i paharrueshem, sepse do ta festojnë si zotër të vërtetë të shtëpisë së tyre.

Në 8 vjet të qeverisë së vjetër janë bërë gjithsej 21 mijë legalizime, nga të cilat mbi 80% ishin lokale, hotele, ndërtesa biznesi në anë të rrugëve, në parqe, në zona universitare, në zona arkeologjike. Ndërsa pas gjithë asaj zvarritje e katrahure, vetëm në dy vjet e gjysmë, sapo dhamë lejen e 110 mijtë FALAS. Ndërkohë mbi 90% e lejeve janë shtëpi dhe pjesa tjetër janë biznese, por asnjëherë në anë të rrugës, asnjëherë në zona universitare, asnjëherë në zona arkeologjike, asnjëherë aty ku cenohet pasuria e përbashkët e shqiptarëve. Ky është një dallim shumë i madh. Por nuk e kemi harruar se ka shumë më tepër se kaq për të bërë. Prandaj edhe puna jonë vazhdon.

#Rilindje?

#ShqipëriaeGjeneratësTjetër????

#QentëLeTëLehinKarvaniEcënPara”, shkruan Rama.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rama-9-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rama-9-1.jpg","attachment_id":604802},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rama-8-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rama-8-1.jpg","attachment_id":604801},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rama-7-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rama-7-1.jpg","attachment_id":604800},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rama-4-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rama-4-1.jpg","attachment_id":604797},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rama-5-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rama-5-1.jpg","attachment_id":604798},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rama-6-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rama-6-1.jpg","attachment_id":604799},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rama-3-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rama-3-1.jpg","attachment_id":604796},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rama-2-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rama-2-2.jpg","attachment_id":604795},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rama-1-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rama-1-3.jpg","attachment_id":604794},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rama-18-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rama-18.jpg","attachment_id":604793}]

1 komente në “FOTOT/ Një nga arritje e mëdha të kësaj qeverie”

  1. Plaku Xhuxhumaku says:

    Cfare jane keto legalizime? U thuhet hajduteve E GEZOFSHI token e vjedhur?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *