Pas Berishës, Rama pranon të dëshmojë për marrëveshjen Shqipëri-CEZ

rama-kryeministriPas dëshmisë së ish­-Kryeministrit Sali Berisha në Komisionin parlamentar Hetimor për marrëveshjes Shqipëri-­CEZ do të paraqitet nesër për të dëshmuar Kryeministri Edi Rama.

Rama ka kthyer përgjigje pozitive për thirrjen me shkrim për të dhënë dëshminë e tij mbi marrëveshjen që solli zgjidhjen e konfliktit mes shtetit shqiptare dhe kompanisë çeke.

Seanca është parashikuar të nisë në orën 11:00. Më herët, ish­Kryeministri Sali Berisha dha dëshminë e tij pasi fillimisht refuzoi të përgjigjej para kryetarit të këtij komisioni, Taulant Balla.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Pas Berishës, Rama pranon të dëshmojë për marrëveshjen Shqipëri-CEZ”

  1. Reforma Drejtesi si LSI says:

    Si thoni ju kamunista, me mire ti nenshtrohet vetingut Piktori 20% apo per ate enigmen e Taulant Palles, CEZ.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *