Veliaj zbulon çfarë i kërkoi Nishani OKB-së për këndin e lodrave në Tiranë dhe si e përcollën ata…

veliaj-16-655x356Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj thotë se çështja e këndit të lodrave tek liqeni është në OKB, ashtu sikurse ka deklaruar Presidenti Bujar Nishani.

Veliaj tha në studion e “Tonight Ilva Tare” në Ora News se e kishte një dokument të tillë, për të cilin kreu i Shtetit i kishte kërkuar OKB-së që ta mbante sekret.

Tare: Nishani ka qenë në këtë studion dhe ka bërë me dije se çështja e parkut të lojërave ndodhet në OKB. A keni dijeni?

Veliaj: Kam dijeni nga OKB-ja, e cila momentalisht fatkeqësisht për presidentin është shumë e zënë me çështjen në Siri nuk ka pasur kohë për këndin e lodrave.

Përgjigja që kam pasur nga OKB-ja ka qenë që është jo serioze që Presidenti të kërkojë që dokumenti të mbetet konfidencial.

Pra, Presidenti i ka kërkuar OKB-së që ta mbajë konfidenciale, ndërkohë që OKB-ja ka thënë se ne jemi institucion transparent dhe patjetër do ta vëmë në dijeni Bashkinë e Tiranës për këtë.

Jemi vënë në dijeni dhe përgjigja ka qenë; vetëm kur të jenë ezauruar të gjitha shkallët e gjykimit të pretendimeve të Presidentit në gjykatat shqiptare, vetëm atëherë mund të shikojmë nëse nuk është ofruar drejtësi në Shqipëri. Ishte një mënyrë për t’i thënë Presidentit je kryetar i sistemit gjyqësor në Shqipëri dhe vjen e qan në OKB.

OKB-ja ka pasur shqetësime të tjera përveç lojërave. I qëndroj idesë që këndi i lojërave është një nga gjërat më të mira që kam bërë. Për fatin e tij të keq ky President do të ketë zero vend në histori. Do mbahet mend si një prishës i këndit të lodrave. Në morinë e probleme që ka Shqipëria, mund të ishte marrë me gjakmarrjen, me të varfrit. Bashkia e Tiranës ka bërë tre.

 

REMOTE_ADDR:[]

33 komente në “Veliaj zbulon çfarë i kërkoi Nishani OKB-së për këndin e lodrave në Tiranë dhe si e përcollën ata…”

 1. redi says:

  Foli ky konja I Rames?
  Ky edhe per te puthur gruan I merr leje Edi Rames.

  1. Katharina die Große.Madona prej Sauku says:

   Eh mor Redi dallgauku.Ti me duket se i mban pishen Ermali dhe ke harru gruen tate ke parku.
   Ermali po punon dhe eshte njeri me karakter dhe vlera,prandaj mor Redi halldupi mos u merr me jeten e tij personale por gjykoje per detyren qe ka.

  2. Dupree says:

   Po ti konja e kujt je?

  3. armand says:

   Per presidenti qe i qahet OKB ke ndonje fjale?

  4. andromeda says:

   Po pse more redi, more kafshë shpellare, kush është më i saktë ai palo presidenti yt dhe turpi i ynë apo djaloshi energjik që po bën gjithë ato punë të mira për Tiranën?

  5. L leshi says:

   Po ti konja e kujt je o palle, po pse jeni kaq idjote ju klyshet 3 saliut ? Me thuaj ti o idjot presidenti i cfare vendi shkon dhe ankohet ne OKB per nje kend lojrash per femije……GJITHE PLEHRAT E SHQIPERISE JANE MBLEDHUR NE PD.

  6. Ata votuan mosndeshkimin e tyre says:

   I mbani mend keto 25 vjet , me spiunlleqe dhe akuza idjotike apo me duke of jane marre horrat e politikes shqiptare. Ne shtyp dalin e shajne ketej ndajne pazaret per te miren e Shqiperise. So puna e Keith and jane edhe Taulant CEZI apo Erjon Kopace.

  7. "horri i bulevardit" says:

   Red mor pis shpellari te shkerdhevsha salehun me gjithe cte permban libri i hspis, po ju sjni burra, ju jeni buca rrugesh. ti he soji jot iu hani mutin Erjon Velise, se vetem ai ju hoqi mutrat qe hodhet ne mes te Tiranes, ishalla vjen koha tju heqim edhe u e vini era kerme.

   1. tomi says:

    A mund te te pyes per dicka? Ku jeton?

  8. shoku says:

   Ah mor redi ( i kuq) te ka zene syte lesh, apo ke marre borxh syte e bashes? Apo truri yt eshte aq i vogel sa nuk arrin dot te ndaje kush punon ekush jo. Nese jeton ne Tirane e nuk te pelqen, largohu, shko aty ku je mesuar, por jepi Çezarit ate qe i takon i thone nje fjale e urte. Keshtu o redi i kuq. Gezuar e per shume vjet. Paste Shqiperia sa me shume djem te tille energjik, qe te arrijne te ndriçojne edhe mendjen tende dhe imazhin vendit tone te dashur.

  9. eris says:

   po a ka me turp per nje president te nje shteti qe nuk e di se kur duhet ti drejtohet gjykatave nderkombetare? Dhe a ka ku te shkoje me shume skandali kur nje president i drejtohet nderkombetareve per nje park lojrash … Me vjen ndot qe shteti im perfaqesohet nga njerez te tille

 2. Fatosi-kosove says:

  Presedniku e paska gabuar adresen,per te fituar betejen e poshtersise eshte dashur ti drejtohet serbise ndoshta edhe e ka bere kete por ka dashur ti mashtroje shqiptaret se i paska kerkuar OKB-s ta shpalle te padrejte kendin e lojrave ne Tirane dhe keshtu ka dashur te krijoje huti se drejtesia e kapur nga PD nuk guxon te beje drejtesi pasi kontrollohet nga Rama,çfar poshtersie thuajse presedniku nishan ska pune tjeter veq kendin e lojrave,nuk kisha dashur te jem sot ne vendin e tij,njeriu qe thuhet se eshte gardiani i kushtetutes poshteron vendin e vet dhe vet postin qe mban duke dalur hapur ne krah te krimineleve,prandaj ky duhet te jete edhe nje shkak qe ky presednik te shkarkohet dhe te gjykohet,shifni çfar behet ne izrael hetohet kryeministri i tashem per ryshfet dhe nese do shpallet fajtor ai shkon ne burg kurse presedniku i PD-s perveq poshtersive shkerdhen edhe kushtetuten dhe askush nuk e pyet,pra edhe çfar duhet te ndodhe qe “njerezit” e PD-s ata qe jane jashta kopese te binden se po i bajne argat krimineleve duke votuar per ta.

 3. Albann says:

  ….sa kam qeshur…vete presidenti i albani- stanit ne OKB…u kerkon te heqin klecken nga vrima e kavanozit….hahahaha….
  Gje e pare qe u ka vajtur ne mendje atyre ne OKB ka qene te jete me sindromen Down ?Nese presidenti ka kete zhvillim mendor po nenshtetasit e tjere te atij vendi ne c grade invaliditeti jane?…Pastaj kane mare letren e kane fshire b.. .n ne nevojtore.
  TEKSTI I NISHANIT NE OKB: E MNMNMN E MNMNMN….

 4. santiago says:

  Redi..mos e ke fjalen per Lulekuqe Bashen

 5. Qytetar says:

  Mua më vjen shumë turp që President i Shqipërisë është një njeri që hiqet zvarr si dreq e ka një nivel mediokër.Smë vjen aspakt keq që është ashtu siç është se ishte në atë gjëndje dhe pranoi të zgjidhej pa pik turpi.Jam i bindur se vetëm siklet ka ndjer sa her del në vizita po mir ti bëhet.Do ta durojmë dhe pak muaj sa të zhduket.

 6. Genci says:

  Jari nuk ka bere asgje ne punen e tij, do te mbahet mend thejsht si noter i vendimeve te shqupit. prandaj veliaj nuk duhet te merret me ate por te vijoje punen qe ka nisur per ndryshimin e tiranes. shrpesojme q ete ece me keto ritme deri ne fund te mandatit

 7. nertila mema says:

  Erion veliaj eshte i pari kryebashkiak qe brenda nje viti ka bere ndryshime rrenjesore. ai duhet te jete kryeministri i dshqiperise pasi te perfundoje mandatin edi rama

  1. Lugati says:

   ka bo gopin e nones bet ik e shifi periferite qe ka fitu ps dhe erjoni mamqiri vet jane mos ma keq..ene ju ripjellja karit i menim jep redi i turreni redit se skeni argumemte e kapacitet…jasha ripjellja e lugatit kryemimister

 8. ergi topi says:

  bravo Erion. te ndoqa me vendje dje. ishit vertet bindes dje ne emision, pavaresisht tentatvave te gazetares per tju futur ne kurth. mos degjoni saliun dhe konen e tij Lulin qe per 4 vite vetem fjeti gjume ne bashkine e tiranes,, duke na e zhytur kryeqytetin tone ne zhul

 9. alesia braho says:

  go in thies way brother/. you are a champions. Erioni di te fitoje gjithmone dhe tía dale ne sfida

 10. Qytetari says:

  Edhe kete e paske bere more mavri preshi dent? Hahaha po nuk te erdhi turp,i con OKBse pusulle per lodrat e ciliminjve, kur ata kan plot halle te tjera ku luftoget,a te marte muti shalet o mavri, packa se ti ka marre. Ptu ptu felliqesire preshi dent.

 11. Faro says:

  Ndaj u nxihet jeta shqiptarve ne Europe, sepse shohin lehtesisht se c’president medioker e primitiv kemi.
  CFAR TURPI!

 12. ZZZZZ............. says:

  IDJOT JO PRESIDENT ……

 13. Miri says:

  Ore a ka ndonje keshilltar ky debil president… qe ta keshilloje te mos beje gafa te tilla ?

  Kulmi i injorances.. Turp kush e degjon.. E pa besushme… Kaq nivel te ulet paska ky presidenti im ?

 14. Sadie says:

  Erion vazhdo perpara mos u merr me njerez qe duan vetem te flasim!

 15. Gazi says:

  President qe nuk ben as detyren me te vogel qe i takon po merret me llafe me keq se grate!

 16. Oneldi says:

  Tuuuuuuuuuuuuuuuuuurp Nishani! Te te vije turp!

 17. shoku says:

  Ja pra o popull, doni me per pd dhe berishen? Ky preshi-dent eshte gozhda e fundit e shtrembet qe pd ia nguli pa meshire dhe me kenqesine me te madhe trupit te Shqiperise. Tani me vettingun dhe zgjedhjet e ardhshme ky vend do te pastrohet njehere e mire nga keta nallban.
  Mjera Shqiperi ç’njerez e kane qeverisur.

 18. uskania says:

  Pse, OKB-ja me kende lojrash merret?…Prandaj u krijua OKB-ja, per kendet e lojrave?!!!…Me thene te drejten, edhe nje femije nuk i drejtohet OKB-se per lodrat…Te jeshe i semure, kjo eshte ceshtje shendeti dhe nuk ka pse merret kush me sharje se calon etj.Por…te jeshe sakat nga trute atehere…nuk ben per president. Shqiperia behet nuse kopeshti me nje president te tille QESHARAK!

 19. Loni says:

  O Erjono ti je zoti , i miri , ai tjetri (nishani) eshte djalli ,vazhdo rrugen e mire te zotit, faleminderit

 20. Letrer nga krye...tari says:

  I dashur shume babagjysh i vitit te vjeter.
  Te lutem e te bej rixha zgjate rrugen dhe ca
  Mos ik mos me ler ne dore te ketyre laneterve
  Dua te jem akoma dhe ca kohe kryetar (me t ) i shtetit
  Te lutem mos i ler te me marrin karriken ( ate pa rrota)
  I thuaj atij te riut qe te vonohet ca rruges
  Kur te mbrije une do ta pres me nderime me flamuj e me orkester
  Do ti jap menjehere shtetesine shquptare (mos e do dhe ti )
  Do botoj per te dhe per ty nje kenge te re kesaj here edhe me melodi
  Si ajo qe kam botuar para 3 vjetesh me aeroplana e vapora me yje e me floke bore
  Ju perqafoj me dashuri une kryetari (me t ) i shtetit
  Ju shkruajta juve se ata te OKB s”ma varen

 21. Pellazgos says:

  Nuk mund te kuptoje se sa nivel te ulet kane populli i quajture shqipetare,me nje shtet te krijuar ne shekullin e 20te A.D.Nje shtet i cili ka qene pjese e tre Perandorive qe nga koha e Greqise se Lashte,700 vjet Rome,1125 vjet Bizant Greke,Fe Orthodoksr Greke,emra Greke Orthodoks,identitet Greke dhe 500 vjet Turqi qe i vuri vulen derii ne 1912te.
  Kush mendon se Fete nuk jane politike,percarje,interesa,identitet eshte shume idiot.
  Kjo eshte edhe aresyeja qe ne Albanistane shumica kane nostalgji per Turqine,duke “harruat” krimet turke dhe nuk lene gje pa vjellur per Fene tone Ortjodokse Greke qe per 19 shekuj ka qene Greke kjo eshte e verteta,por nacionalizmi te verbon syte dhe te mpin trurin,prandaj ky vend nuk mund te behet,se nuk eshte ceshtje paraje te ndertohet nje shtet por morali nderi,dinjteti tre fjale keto jo sjqipe sic jane te gjitha.
  Eshte si nje familje qe po u krijua ne baze te interesave te te tjereve e bazuar ne para dhe jo ne vlera humane,eshte i detyruar te deshtoje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *