Lulzim Basha shpallet njeriu i vitit 2016, se…. e ka marrë në telefon Angela Merkel

basha-fushe-kruje-me-cader-696x422-1-696x4222016-a nuk ka qenë një vit i lehtë për Lulzim Bashën.

Ai ka pësuar disa humbje të rënda politike, çka ka shkaktuar pakënaqësi ndaj tij dhe përçarje brenda PD-së.

Por, përveç kësaj, gjatë këtij viti Basha ka udhëhequr një betejë të ashpër kundër reformës në drejtësi, çka çoi edhe në përplasjen e tij dhe PD-së, me Perëndimin.

Partia që u krijua për ta bërë Shqipërinë si Europa, në drejtimin e Bashës u bë kundërshtarja e SHBA-së dhe BE-së.

Por, pavarësisht këtyre, Lulzim Basha është shpallur njeriu i 2016-s nga ana e revistës Mapo.

Sipas kësaj reviste, Basha e meriton të shpallet njeriu i vitit, sepse inicioi ligjin e dekriminalizimit dhe sepse… e ka marrë në telefon Angela Merkel.

Viti 2016 mbyllet me frytet e para të ligjit të dekriminalizimit. Dy deputetë dhe një kryetar bashkie humbën mandatin me vendim të KQZ-së.

Po ashtu, në korrik në përfundim të votimit me 140 vota pro të reformës në drejtësi ai ishte lideri i vetëm shqiptar që mori një telefonatë nga kancelarja Merkel, aleatja e tij në Partitë Popullore Europiane. Ja dy arritjet pse Lulzim Basha meriton të shpallet Njeriu i Vitit 2016”, shkruan kjo revistë.

Me këtë kriter, Rama mund të shpallej për nja 5-6 vite radhazi njeriu i vitit, duke qenë se kaq kanë qenë herët që është takuar me kancelaren gjermane Angela Merkel.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Lulzim Basha shpallet njeriu i vitit 2016, se…. e ka marrë në telefon Angela Merkel”

 1. undefined says:

  Bur kurve cpret nga ai . Do e te qeverise palacua

  1. uhahahaaa says:

   Revista MAPO meriton cmimin e larte : WC REALISTE 😀 😀 😀

  2. Pranvera e Librazhdit says:

   Turp per median Shqiptare. Si e ka deklaruar I madhi Fuga, MAPO e Naimit as ne burg nuk lexohet. Po nuk ka faj Naimi, se po mbjell ne arat e PD faren e Naimizmit, apo Cilizmit. Ti marrim me radhe:
   1. Ben Blushi, qe merr rroge te Cili nga parate e studenteve
   2. Prec Zogaj, idem
   3. Salianj Salianji, qiresi I UET
   4. Grida Duma (Suma) me rroge dhe zyra ne UET
   5. Ina Zhupa, zedhenesja e PD, gojore ne UET
   6. Besart Kadia, qe ka per devize “kush paguan me shume, asht si babai im”
   7. Roland Lami, keshilltar I fshehte per mediat I PD
   8. Endryre Bushati, kandidate per minister drejtesie ne qeverine e Lulezuar
   9. Arbjan Agalliu, minister I estradave ne Lulzim Qeveri
   10. Selami Xhepa, guvernator I bankes nen Qeverine Bashiste
   11. Aleksander Rapaj, minister I puneve te jashtme nen Qeverine Bashiste
   dhe 12 te tjere qe marrin rrogen ne UET dhe zyrat I kane ne Shqup.

 2. Qytetar says:

  Basha ai far lideri është vet objekt i ligjit të dekriminalizimit sepse i ka mbyllur gjyqet me gjyqtarët e ndyr militant që tani mendojnë për ndonjë vrimë miu ku të futen.

 3. Dibrani-UK says:

  Nje bastard qe lepine prapanicat e Liri Sali Karaxhicit

 4. shkodrani says:

  Qe Basha eshte politikani me kot kete e di i madh e i vogel por dhe ky servilizmi juaj per Ramen o TEMA na i ka shpifur….GAZETAR I MIRE ESHTE AI QE ESHTE NE OPOZITE ME QEVERITE GJITHMONE kurse tek ne kemi bythlepiresa te mire.

 5. lifi says:

  Si ka thene Buxheli: Ne France dhe fshatari me i humbur di frengjisht.

 6. Lloji says:

  Revista Mapo?!
  Po ne emer te kujt, ne c’baze vleresohet katrahania e kesaj reviste?
  Mos eshte rubrika antena ore, se me duket lajm kot pa per ti hedh zjarit benzin duket!

 7. Zgjohu SHqipo ! says:

  ore po nje pyetje kisha une….MAPO-ne kush eshte pronar Ilir floriri
  apo e kam gabim une…….lsi,lsi.skraparllinjte i dua shume
  por nuk kane ku te vene….nuk eshte me Ever hoxha gjalle !!!
  aq vota kane e aq mbeten se mos me pak,,,e kane me qef pushtetin
  Qenat…..he like he.

 8. joel shkodra says:

  Vetem se krahasimi se Rama eshte takuar 5-6 here me Merkelin nuk qendron, sepse Rama eshte kryeminister, ndersa Basha jo.

 9. joel shkodra says:

  Nuk qendron krahasimi i fundit: Rama eshte kryeminister dhe eshte takuar 5-6 here me Merkelin (e mund te flasin ne telefon sa here qe te duan; ah, jo, sa here qe te doje Merkeli), kurse Basha nuk eshte kryeminister.

 10. lulashi says:

  Media e kazanit.

 11. Koco says:

  KyBasha po behet qesharak e shakaxhiume i pa pare ?! Behet Ozmen Gazep i kohes , jo grada , po kerkon Kolltukun e Kryeministerit ky debil e Tradhetar i Damkosur ?! Ja dhe Njeriu i Vitit 2016 , sepse Njeriu i Vitit 2017 do jete Edi Rama , Ilir Meta , Agron Duka , Bamir Topi e mbase ky do jete i Pari prapa listes .

 12. spata says:

  Pirdh te cfryesh bashke me Mapon .Cthoni more hale .Doni te na qelbni dhe ne shqiptaret e ndershem kur ngrini vlerat e plehrave te politikes. Ne se eshte per ta tallur terhiqem .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *