FOTOT/ Kryevepra kineze: Hapet ura e “frikshme” 1,34 km mes maleve

Ajo është një ndër urat më të gjatë në botë.

Quhet “Beipanjiang” dhe lidh qytetin e Xuanëej me Shuicheng.

Ura është 1,34 km e gjatë dhe ka kushtuar 140 milionë dollarë.

Ura është ndërtuar për tre vite dhe kalon mes maleve, duke dhënë edhe ndjesinë e frikës në jo pak raste.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-374-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-374.jpg","attachment_id":"605613"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-374-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-374.jpg","attachment_id":"605614"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-358-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-358.jpg","attachment_id":"605615"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-336-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-336.jpg","attachment_id":"605616"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-300-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-300.jpg","attachment_id":"605617"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a6-250-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a6-250.jpg","attachment_id":"605618"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a7-222-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a7-222.jpg","attachment_id":"605619"}]

5 komente në “FOTOT/ Kryevepra kineze: Hapet ura e “frikshme” 1,34 km mes maleve”

 1. Alban says:

  1.34km = shume e gjate?
  Apo e keni fjalën 13.4 km.
  Shkruani dicka vari leshin.

  1. ca po thu o Shabono says:

   IDIOT!

 2. toni says:

  me e larta me duket dhe jo me e gjata ne bote

 3. Lloji says:

  Nuk po e kuptoj gjatesine e ures, Aaaa, ndoshta e ka mat me gjatesine e shishes se rakise qe e ka thare gazetari para se te uleshte te shkruante lajmin.

 4. Albani says:

  Me spektakolare eshte ura e Patres.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *