SHBA përgatit hakmarrjen ndaj Rusisë

obama putin lookRusia mendohet se ka ndikuar në zgjedhjet presidenciale amerikane duke hyrë në sistemet elektronike.

Por SHBA nuk ka për t’ia falur kollaj një gjë të tillë, aq më pak Rusisë, armikut të përbetuar.

SHBA është duke planfikuar hakmarrjen ndaj Rusisë, por sigurisht që nuk bëhet fjalë për luftë.

Zyrtarë nga Shtëpia e Bardhë kanë dhënë në anonimat se Obama ka nisur projektimin e planit të hakmarrjes.

Bëhet fjalë për aksione në fushën ekonomike kryesisht.

SHBA do të vendosë sanksione ndaj Rusisë dhe ligje të forta lidhur me marrëdhëniet mes dy vendeve në fushën e tregtisë.

Të njëjtët zyrtarë thanë se Obama është i bindur se Rusia ka ndikuar në zgjedhjen e Trump dhe disa kandidatëve republikanë përmes hakerimit.

Trump e quajti idiotësi diçka të tillë, pavarësisht se ky konkluzion u nxorr nga CIA.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “SHBA përgatit hakmarrjen ndaj Rusisë”

  1. .. says:

    sipas kanonit te leke dukagjinit!!!!
    si pederaste qe jane me shumice po u ha bytha me duket!

  2. ... says:

    sipas kanonit te leke dukagjinit!!!!
    si pederaste qe jane me shumice po u ha bytha me duket!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *