FOTOT/ Tmerret e L1B: Kur njerëzit hanin njëri-tjetrin nga uria (Pamje të rënda)

Këto pamje shokuese tregojnë pasojat e krizes se urise ne Rusi.

Gjatë kohës që Lenini drejtonte Rusinë, në 1921 deri në 1922 pllakosi një krizë urie e madhe.

Kriza u mori jetën mbi 5 milionë njerëzve.

Në fshatra filluan të hanin njëri-tjetrin pasi nuk kishin çfarë ta hanin.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-352-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a4-352.jpg","attachment_id":"606123"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-314-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a5-314.jpg","attachment_id":"606124"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a6-261-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a6-261.jpg","attachment_id":"606125"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a7-231-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a7-231.jpg","attachment_id":"606126"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-390-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-390.jpg","attachment_id":"606120"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-389-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-389.jpg","attachment_id":"606121"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-374-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-374.jpg","attachment_id":"606122"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a8-192-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a8-192.jpg","attachment_id":"606127"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a9-149-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a9-149.jpg","attachment_id":"606128"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a10-126-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a10-126.jpg","attachment_id":"606129"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a11-94-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a11-94.jpg","attachment_id":"606130"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a12-79-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a12-79.jpg","attachment_id":"606131"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a13-61-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a13-61.jpg","attachment_id":"606132"}]

5 komente në “FOTOT/ Tmerret e L1B: Kur njerëzit hanin njëri-tjetrin nga uria (Pamje të rënda)”

 1. Gari says:

  Idiotesia gazetareske spaska pasur kufi . Jam i mahnitur nga ky shkrim .

 2. Ti je kaur,haje derrin megjith lekure says:

  Edhe Andrei Chikatilos ja hengren te vellane ne lufte

 3. rev says:

  ore , idiota jeni ????? c’jane keto idiotizma qe shkruani?

 4. aqif tahipi says:

  Or gazekare te lindur. Shpresoj qe kjo te jete dalldi ,nga perkthimi mot a mot sepse ne te kundet tregon se gazetaret tek ne nuk egzistojne.Rusia u terhoq nga lufta e 1 ,ne vitin 1917 dhe denoncoi traktatet e fshehta te fuqive te medha. Pra fshataret nuk kishin se ke lufte te bojkotonin sepse ne 1921 -1922 nuk kishte me lufte (ne 1918 mbaroi lufta e 1 boterore).Thellohuni pak ne histori reale ,se me sa duket keni mbaruar universitetin pa bere fare shkollen fillore dhe te mesme.

 5. kan qene para leninit ato, ose ne kohe te zogut, ose tani.si s,kam ndonje kafshe te tille te mi thote perballe keto monstruozitete .o te rinj po ju genjejne keqas. le kur thon do bejme dy ore mesim cdo jave per te tregur “tmerret e komunizmit” .keto mostra qe ushqejne keto ide, duhet te ndiqen te paret penalisht.me ligjin e ri te vetingut.i gjeni; jane mes nesh;bile dalin dhe ne publik.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *