Lulzim Basha i bën bilancin e 2016-s Ramës: Bllokove integrimin me Berishën…

Rama bashaLulzim Basha i ka bërë bilancin e 2016-s, kryeministrit Edi Rama.

Sipas tij, Rama bllokoi integrimin e Shqipërisë për shkak të lidhjeve me kriminelë si Lul Berisha.

Bilanci 2016 dhe fundviti i fundit i një kryeministri të korruptuar e të lidhur me krimin:

Hoqi 40 mijë familje nga ndihma ekonomike, e bëri më të vështirë pagesën e papunësisë, la mijëra persona me aftësi të kufizuar pa pagesë, rriti cmimin e energjisë, nafta më e shtrenjta në rajon, uli konsumin, uli kreditimin, uli eksportin dhe importin, uli pagat dhe nuk rriti pensionet, asnjë investim i ri publik, rriti me 2 përqind papunësinë, ditën e përmbytjes së mijëra familjeve nga uji dhe balta iku për ekspozitë pikture në SHBA, rriti kreditë e këqija me 5 përqind, 140 milionë dollarë më pak kredi për biznesin se një vit më pare, zero mbeshtetje per fermeret, shkatërrroi zgjedhjet në Dibër, rrënoi shëndetësinë ndërkohë që ka ndarë 100 milion dollarë për koncesionin e radhës, shkaktoi kaos, ankth dhe padrejtësi per mijëra maturantë dhe familjet e tyre, mbuloi Shqipërinë me drogë, nuk u nda asnjë ditë nga krimi, mbrojti deri në fund Rroshin, thelloi aleancën me trafikantët, i dha garanci dhe liri Lul Berishës, bllokoi integrimin europian, vrau shpresën për 80 mijë shqiptarë që braktisën edhe këtë vit vendin”, shkruan Basha.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Lulzim Basha i bën bilancin e 2016-s Ramës: Bllokove integrimin me Berishën…”

  1. Fatosi-kosove says:

    Qdo dite e me shum po bindem se per te qene i paftyre dhe i pamoral duhet te jeshe ne politike apo kryetar i nje partie e veqmas bashkryetar i PD-s siq eshet luli,nuk dua te mbroje Ramen dhe as ti numeroje sukseset e tija,pasi per kete jane shqiptaret qe kane menduar dhe vendosur,por dua ti them luit se “shqetesimi” yt per familjet qe Rama paska hequr nga ndihma ekonomike ne fakt eshte nje sukses i tij pasi u deshmua se ti dhe baba sali cari kishit futur ne ato raste edhe familje mbreterore si xeni,argita,malltezi,ty vet,nishani e shume te tjere deri edhe fazlliqin pasi shkundej ne miljonat e shqiptareve per “keshillat” qe ua jepte juve,prandaj ky eshte sukses jo i Rames por lehtesim per ato familje qe vertet kishin nevoje,kurse ty te dhemb pasi ti dhe klika nuk i gezoni me ato ndihma,pastaj Rama do te mbahet mend edhe per shkaterrimin ekrimit te droges qe ti kishe ndertuar,prandaj ty te dhemb,ka edhe shum arsye per ta mbajtur mend Ramen dhe per ta uruar por ato do ia leme kohes,ashtu siq kemi mijera arsye per te mallkuar ty dhe per te urryer.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *