Taulant Balla ndihmon t’i ndërtohet një shtëpi e re, familjes së varfër në Librazhd

Deputeti socialist Taulant Balla, ka ndihmuar një familje të varfër në Librazhd, të bëhet me shtëpi të re.

“Deputeti Balla i dorezon celesat e shtepise familjes qe jetonte ne mes te skamjes ne Dragostunje te Librazhdit.

Shtepi te re per familen Kaca ne Dragostunje.

7 pjestarët e familjes Kaca sot jane futur ne shtepine e tyre te re.

Kjo falë sensibilizimit të madh të qytetarëve dhe ndihmesës së deputetit të zonës, z.Taulant Balla”, thuhet në faqen e emisionit Fiks Fare.

“Femijet e familjes Kaca ne Dragostunje te Librazhdit kete Vit te Ri e presin ne nje shtepi teresisht te re ? ?.

Bashke me Fiks Fare dhe Top Channel mundesuam shume dhurata per kete familje. Te gjitha elektroshtepiaket, televizor, frigorifer, makine larese u mundesuan nga Top Channel.

Jam shume i gezuar qe dhuraten kryesore, celesat e shtepise, t’ia dorezoja une zonjes se kesaj shtepie Zylybetes, e cila do te jete edhe personi qe do te terheqe ndihmen ekonomike cdo muaj ne Bashkine e Librazhdit. Bashke me Fonin e Fiksit “i terhoqem pak veshin” Hekuranit (bashkeshortit), dhurata per te cilin ishte nje shishe raki Librazhdi, jo qe ta konsumoje ?, por qe ta ruaje ne nje raft per miqte. Ta mbaje aty dhe kujtoje shtepine e vjeter?.

Gezuar familjes Kaca?!

Ta gezoni shtepine tuaj te re?!”, thotë vetë Balla.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/balla-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/balla-1.jpg","attachment_id":593496},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/balla-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/balla-1-1.jpg","attachment_id":606310},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/balla-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/balla-2.jpg","attachment_id":606311},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/balla-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/balla-3.jpg","attachment_id":606312},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/balla-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/balla-5.jpg","attachment_id":606314},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/balla-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/balla-4.jpg","attachment_id":606313}]

3 komente në “Taulant Balla ndihmon t’i ndërtohet një shtëpi e re, familjes së varfër në Librazhd”

  1. Phoenix says:

    … Thote vete Ai (i madhi fare).

  2. Qytetar says:

    Shum mir kini bërë bravo veçse duhet të kishit tredhur dhe të zotin e shtëpisë.

  3. Te gjithe deputet duhet te bejne si ty. Vetem keshtu ndihmohen njerezit..jo me llafe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *