VIDEO/ Rama komenton prishjen me Blushin dhe Kokëdhimën dhe i jep “leksione” gazetarit për shtëpinë dhe kazinotë…

Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës për shtyp të fundvitit, i është përgjigjur edhe pyetjes për prishjen me Ben Blushin dhe Koço Kokëdhimën.

Ai tha se ndiehet i keqardhur për këtë çështje, por la të kuptohet se ndarja e tyre është përfundimtare për shkak të PS-së.

Rama ndërkohë është përplasur me gazetarin e ABC-së, fillimisht për  shtëpinë e tij.

Rama: Pse ccfarë ka shtëpia ime? E keni treguar shpeshherë dhe keni shpifur.

Gazetari: Na e tregoni dhe ne japim të vërtetën.

Rama: Shtëpinë e kam për miqtë dhe ju nuk jeni miqtë e mi. Ju keni sjellje jokorrekte, të qëllimshme, negative për të manpuluar opinionin publik. Nuk kam dashur t’u përgjigjem këtyre iditotësive Shtëpia ime është shumë më modeste e shumëve prej atyre që bëjnë opinionistin në Shqipëri. Por ka mur të madh, sepse unë jam i gjatë.

Më pas Rama ka debatuar me të pas akuzave për lojërat e fatit, madje i ka dhënë edhe leksione gazetarie se si duhet të verifikohen akuzat.


20161230-133141 by e-d21

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “VIDEO/ Rama komenton prishjen me Blushin dhe Kokëdhimën dhe i jep “leksione” gazetarit për shtëpinë dhe kazinotë…”

 1. ky qeka koqe says:

  Ngeli duke i bere bisht pyetjeve te veshtira, vetem rebelohet si i papjekur. Pse kjo eshte menyra se si i pergigjet nje profesionist pyetjeve? Keshtu edhe cunat e lagjeve nuk shkallojne kur i ve ne pozite.

 2. joel shkodra says:

  E lexova edhe ne nje interviste tjeter te Rames qe thote se shtepia ime ka “mur te madh sepse une jam i gjate”. Me sa duket gjuhet e huaja e ngaterrojne “kokeministrin” dhe nuk gjen fjale te pershtatshme ne gjuhen shqipe, sepse kur je “i gjate” muri duhet “i larte” dhe jo “i madh”. Por muri i larte behet jo vetem kur je i gjate, por edhe qe mos te te hyjne hajdutet lehte. Bile, mund t’i vesh edhe tela me gjemba siper.

 3. petraq says:

  shume mire i eshte pergjegjur bile me shume modesti se nje dashakeqes nuk meriton ti pergjigjesh pyetjeve te tije provokuse.gazetare te tilla jane vetem per pornografi ashtu sikunder jane vet te shperlara.

 4. sofia says:

  Budallalleqe te gazetareve medioker dhe komentusave inaçij ! Rama eshte nga te vetmit qe u jep pergjigje tulle dhe kjo i terbon njerezit qe e urrejne. Pune e tyre, por ai flet hapur dhe pa dorashka, tamam si nje qytetar i thjeshte. Me pelqen pergjigja e zgjuar dhe e vertete: shtepine e kam per miqte, ju nuk jeni miqte e mi. E çfare duan me rreqebullat?

 5. Daku says:

  Ky ka pjerdh ka trute me keq se Sala.Mjere ne.

 6. alphade says:

  Rama ka nje llogjike te hekurt ! Por e tepron ca me batutat !
  Ai eshte hazerxhevap per cdo pyetje sado e veshtire qe te jete !
  Nje bravo kozmike per Edi Ramen ne kete fund viti !
  Urime nga zemra per vitin e Ri 2017 !
  Ndersa gazetaruceve shqiptare duke filluar nga gazetat e deri
  te televizionit i uroj qe ne Vitin e Ri 2017 te jene me objektive
  dh realiste ,te thone te vertetetn dhe vetem te verteten pa u
  bere sahanlepires te bandes berishiste qe historia shqiptare do
  ta njohi si tradhetarin me te madh te kombit shqiptar ,si vrasesin
  me diabolik qe ka njohur Shqiperia,si hajnin numur NJE te te gjitha
  kohrave.
  Se fundi ,i lutem massmedias ta zhduke nga faqet e gazetave dhe
  ekraneve figure e qelbur te Saliserb-Fasllic- Milloshevic- Karaxhicin !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *