VIDEO/ Rama komenton prishjen me Blushin dhe Kokëdhimën dhe i jep “leksione” gazetarit për shtëpinë dhe kazinotë…

Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës për shtyp të fundvitit, i është përgjigjur edhe pyetjes për prishjen me Ben Blushin dhe Koço Kokëdhimën.

Ai tha se ndiehet i keqardhur për këtë çështje, por la të kuptohet se ndarja e tyre është përfundimtare për shkak të PS-së.

Rama ndërkohë është përplasur me gazetarin e ABC-së, fillimisht për  shtëpinë e tij.

Rama: Pse ccfarë ka shtëpia ime? E keni treguar shpeshherë dhe keni shpifur.

Gazetari: Na e tregoni dhe ne japim të vërtetën.

Rama: Shtëpinë e kam për miqtë dhe ju nuk jeni miqtë e mi. Ju keni sjellje jokorrekte, të qëllimshme, negative për të manpuluar opinionin publik. Nuk kam dashur t’u përgjigjem këtyre iditotësive Shtëpia ime është shumë më modeste e shumëve prej atyre që bëjnë opinionistin në Shqipëri. Por ka mur të madh, sepse unë jam i gjatë.

Më pas Rama ka debatuar me të pas akuzave për lojërat e fatit, madje i ka dhënë edhe leksione gazetarie se si duhet të verifikohen akuzat.


20161230-133141 by e-d21

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...