Vasili: Fund bixhozit! Një sëmundje e rëndë për shoqërinë

petrit-vasiliPrej disa ditësh po diskutohet lidhur me çështjen e bixhozit dhe lidhur me temën ka reaguar edhe deputeti i LSI, Petrit Vasili.

I pyetur nga mediat se cfare opinioni ka deputeti Vasili lidhur me qendrimin ndaj ligjit te bixhozit dhe pamundesise per te pasur maxhorance qe Rama ka thene per te zgjidhur kete ceshtje, ai tha: “Bixhozi është një semundje e rende shoqerore e cila ka te qarte sherimin dhe crrenjosjen”.

“Problemi eshte shume i thjeshte per sa i takon LSI. Kryeministri mund ta sjelle ligjin per mbylljen e bixhozit qe ne seancen e pare te janarit. Te gjitha votat e grupit te LSI do te jene pro mbylljes. Neqoftese nje deputet i vetem i LSI  nuk do ta votonte ai do te perjashtohej nga grupi.  Anetar i grupit te LSI qe s’voton do te behej anetar i bixhozit. Besoj qe deri ne mbledhjen e pare te parlamentit te janarit Rama do t’i beje bashke te gjitha votat e grupit te PS. Ne pak jave i japim pra fund nje here e mire problemit të bixhozit”, tha Vasili..

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Vasili: Fund bixhozit! Një sëmundje e rëndë për shoqërinë”

 1. sokrat aristoteli says:

  kta mbyllin bixhozin n shqipni po per vete shkojn dhe hudhin zarat n las vegas e monte karlo…

 2. ben says:

  E vetmja gje qe ka thene tamam Tao Tao,alias Petrit Vasili,qysh kur ka lindur.

 3. Malo says:

  Bixhozi duhet te mbyllej me kohe. Jemi te vonuar. E kemi peshqesh nga qeverite Nano e Berisha. Te rinjet po prishin familjet dhe po behen kontigjente te burgut nga bixhozi. Po te llogarten te ardhur qe nxjerr shteti nga tatimet mbi lojrat e fatit (bixhozi) jane shume me te vogla nga ato qe shpenzon per mbajtjen e personave ne burgje te cilet jane me shumice. Shqiperia eshte vend i vogel dhe i varfer, bixhozi dhe droga e rrenojne me shume.

 4. sokrat aristoteli says:

  cer flet mer ky!
  po flet tamam si n komunizem!
  bixhozin e ka beku pernija.
  bixhozi esht thelbi I vet universit.
  bixhozi esht rrjedhim i drejtperdrejt prej teoris kuantike. ku cdo gje esht shanc .
  rastesi. kshtu esht kriju universi,bota,jeta,.. dhe bixhozi kte perfaqson.rastin shansin.
  ky esht edhe thelbi i liris,.rasti. sepse po te pranohej e kunderta,pra qe nuk esht rastesija mbret i botes por do gje esht e planifikume dhe e determinume,atehere s do kemi liri por vec gjera qe ndodhin ne menyr te domosdoshme. me plan,qe dihen qysh me par.
  prandaj edhe ne komunizem kishim ekonomi te planifikuar,(jo te lir pra),kishim kufizim lirije mendimi shprehjeje besimi levizjeje…prone…
  kishin ndalim bixhozi, ndalim prostitujoni(seksi te lir),etj… sepse komunizmi ishte qe, cdo gje esht e planifikume si nji sahat zvierran.(jo me kot shoqerija zvierrane esht nje cop komunizmi ne demokraci,nje komunizem i vesh me xhup demokratik).. madje edhe universi per komunizmin ishte i perjetshem infinit pa fillim pa fund.. pra vend numuro,1,2.
  kurse demokraija ka zbulu big bengun ,fillimin e botes dhe padyshim big friz qe do jet edhe fundi i botes pas ziljon ziljon …vitesh
  dhe,bixhozi,ne kte kuptim esht pjes e llogjikes universale te rastesis. kjo esht bota. kjo esht jeta. njerzit vendosin ca piketa mbrojtse por themeli i shoqeris sikurse i botes esht rastesija,bixhozi pra. kto piketa orientuse,nese betonohen me hekur Bolshevik,vjen diktatura. qe ne e provum,ku cdo gje ishte me plan. pllanet 5 vjear….
  por ne shqiptart,si ne cdo gje,edhe ne aspektin e bixhozit e dhjesim.
  ne ngatrrojm bixhozin,kte sport fisnik bosash,me kumarin,kte llum gjirizesh te nendheshme.
  bosat e botes ,shkojn lujn bixhoz dhe argtohen edhe kur humbasin,ne las vegas edhe pse humbasin s prish pun.,ata rrojn jeten…..
  kumarxhinjt shqiptare,edhe kur fitojn ne kumar nuk argtohen por provojn ndjenjen e luftes per ekzistenc.se po te humbasin,behet gjema.
  e te mos flasim qe ne shqiptaret i heqim bixhozit ate shtyllen vertebrale qe ka ai,rastesin,shancin,dhe e degjenerojm ne domosdoshmeri e planifikim,kur shesim ndeshjet dhe fallsifikojm zarat apo letrate bixhozit.
  esht i njejti mentalitet qe vjedh votat,duke i heq lirise shancin historic e duke e burgos ate ne mocalin e planifikimit mafjozo shqiptaro diktatorjal tradicjonal..
  esht e njejta gje ajo qe bejn shqiptareshat ,kur ato shkojn e qepen, te doktorri perdit,pasi qe shqepen m car pernat per tu qepur te doktorri perdit perseri qe te duken virgjnesha..
  megjithate,po ambasadori i liris ca thot? se n amerik bixhozi esht art.
  apo,vari krt shqiptarve. ku dijn ata c o bota.

 5. NjeQytetarOptimist says:

  Te shohim..

 6. Bixhoz'xhi says:

  Nje bizhoz’xhi . Kur do i mbyllni pra. Direkt do js jap voten si familje per LSI

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *