Berisha “harron” majin ‘96, marsin ’97, shtatorin ’98, “Gërdecin’, “21 Janarin” kur thotë: Viti 2016, më i ziu pas diktaturës….

berisha111-420x288Sali Berisha në urimin e tij për Vitin e Ri ëhstë marrë më shumë me 40 muajt e qeverisjes së majtë të kryesuar nga Edi Rama. Madje ka mundur të artikulojë dhe faktin se viti që sapo mbyllëm është viti më i zi për shqiptarët që nga koha e diktaturës.

Berisha si pa dashje ka kaluar dhe vjedhjen e votave dhe rrahjen e opozitës në maj 1996, dhe tragjedinë e piramidave të vitit 1997 ku humbën jetën mbi 5 mijë njerëz të pafajshëm, dhe grushtin e dështuar të shtetit më 14 shtator 1998, dhe sulmin ndaj institucioneve më 2000, dhe vjedhjen e Rrugës së Kombit,dhe shpërthimin shtetëro të “Gërdec” ku u vranë nga Shkelzeni i tij 26 vetë dhe u plagosën mbi 300 të tjerë, dhe 21 janarin 2011 ku u vranë në mes të bulevardit katër protestues të pafajshëm.

Berisha bën një kapërcim të fortë pothuajse mbi 20 vitesh për të ardhur te viti 2016.

Po citojmë postimin e plotë të Berishës në rrjetin social:

Gezuar Vitin e Ri 2017! Me kete rast une nga zemra dua t’ju uroj ju, dhe mbare shqiptareve, miqve te tyre kudo ne bote, nje Vit te Ri plot shendet, mbaresi, gezime dhe suksese. Nje vit me ndryshime te medha per mire dhe fitore!

Te dashur miq, ne mbyllem dje jo vetem vitin 2016 por dhe 40 muaj te mandatit te rekordeve me te zeza, mashtrimeve me te medha, deshtimeve me te thella.

Qe nga kohe e diktatures, Shqiperia, si kete vit, kurre nuk ka qene e damkosur nga rekorde kaq te zeza si:

– vendi me i korruptuar Europes,

– si Kanabistan apo Kolumbia e saj per drogen dhe trafikun

– vendi i dyte ne bote per braktisjen nga qytetaret e saj dhe i pari ne Europe per kerkesat per azil politik

– vendi i deputeteve, zyrtareve te larte vrases, trafikante, etj…

Ne mbyllim vitin 2016 dhe katervjeçarin si njerezit me te mashtruar e per rrjedhoje shpresevrare, me te zhgenjyer por dhe me te poshteruar te Europes.

Sot pas kater vitesh qeverisje te gjitha premtimet elektorale te Edvin Kristaq Rames per te cilat ai u votua, si:

– sherbimi shendetesor falas, arsimi falas,

– ulja e taksave per 95% te shqiptareve,

– heqja e TVSH per ushqimet baze dhe energjine elektrike,

– rritja e rrogave dhe rroga e 13-te,

– 3 pensione shtese,

– 5-fishim i fondeve per fshatin etj etj, jane vetem disa nga dhjetra mashtrimet e medha te njeriut qe nuk skuqet dhe as nuk zverdhet nga mashtrimet e tij.

Ky vit ishte si nje kupa e zeze ne zinxhirin e deshtimeve me te thella ne te gjitha fushat.

Deshtimet e medha ekonomike shkaktuan dhimbje tejet therese te qytetaret, ngrine rrogat, rriten me 12% pra ne 74% borxhin, shkaterruan dhjetra mijra vende pune, larguan investitoret e huaj nga Shqiperia dhe se bashku me ta miliarda e milarda euro kapitale.

Ne Shqiperi zhvillimi ka ndaluar. Ne kater vite, sipas librave te thesarit jane investuar mbi 2.3 miliarde euro por deri sot nuk ka perfunduar asnje km rruge, shkolle e re, spital, ujesjelles apo kanalizim. Nderkohe po ju rikujtoj se me 2.3 miliard euro jane ndertuar rruga e Kombit, autostradat Ibe-Elbasan; Lushnje – Fier; Levan-Vlore; Levan-Tepelene-Gjirokaster; Shkoder – Han i Hotit, Korçe – Qaf-Plloçe, Rruga e Bregut dhe 32 km te rruges se Arbrit.

Ne rrafshin social piktori deshtak me pseudoreformat e tij ka realizuar:

– ngrirjen e rrogave,

– shkaterrimin e dhjetra mijra vendeve te punes dhe

– mijra e mijra bizneseve

– rriti varferine ekstreme nga 1.06 ne 4,7% pra rreth 4 here dhe zhyti ne varferi te moderuar mbi 47% te shqiptareve.

Por po kaq te medha ishin deshtimet politike keto kater vjet. Ne mbyllim vitin dhe katervjeçarin me:

– refuzimin nga BE, per shkak te Edi Rames, te hapjes se negociatave dhe mjerisht si:

– vendi i pare, nder 60 vende kandidate, per rivendosjen e vizave nga BE,

– marredheniet me fqinjet jane me te merdhiturat qe nga koha e Luftes se Ftohte.

Prandaj ju ftoj sonte te dashur miq, qe rekordet e zeza te vitit 2016, dhe te kater viteve qe leme pas, mashtrimet e medha te Edvin Kristaq Rames, deshtime e tij te thella t’i kthejme ne nje thirrje te fuqishme per ndergjegjen tone, ne betim solemn per te shnderruar vitin 2017 ne vitin e shpreses, ndryshimit te madh dhe fitores!

BE dergoi nje mesazh te qarte per shqiptaret se

– me Edi Ramen nuk hapen negociatat dhe se

– rikthimi i vizave eshte shume i afert!

– Perveç ketyre, deklaratat e turpshme te Edvin Rames, te bazuara ne korrupsionin politik, kunder Presidentit te zgjedhur te SHBA Donald Trump perbejne nje damke te zeze ne marredheniet tona me aleatin dhe mikun tone kryesor.

 Prandaj ju ftoj te dashur miq, qe te shnderojme 2017 ne vitin e shembjes se mureve te krimit, droges dhe korrupsionit qe na ndajne nga Europa, ne vitin e

marredhenieve te shkelqyera me administraten e Presidentit Donald Trump dhe SHBA!

Une nga zemra uroj çdo shqiptar; Gezuar Vitin 2017, vitin e ktheses se madhe. Le te sjelle ky vit per secilin prej jush plot shendet, lumturi, gezime, shprese dhe besim dhe gjithcka te mire qe ju meritoni! Zoti ju bekofte ju, familjet tuaja, Shqiperine, Kosoven, te gjithe shqiptaret dhe miqte tane kudo qe jane! Gezuar!!

REMOTE_ADDR:[]

29 komente në “Berisha “harron” majin ‘96, marsin ’97, shtatorin ’98, “Gërdecin’, “21 Janarin” kur thotë: Viti 2016, më i ziu pas diktaturës….”

 1. Zgjohu SHqipo ! says:

  nuk ka harruar Jo ! por eshte SHejtan Budalla…………don tu hedhe hi syve akoma
  SHqiptareve……ai nuk do te kish te drejte te perdorte lirine e fjales ne facebook.
  POR E DREJTA VONON POR NUK HARRON…..PER TE FAMILJEN E TIJE dhe te gjithe
  ata QE KANE NGJYER DUART ME GJAKUN E POPULLIT TE PA FAJSHEM.

 2. sala says:

  do zoti vdes kete vit qe te shpetojne dhe shqiptaret

  1. Tetovari says:

   Do ti lene koqet ty

 3. Hitch Pharrai says:

  Çfarë mutin keni që na e bëni ters diyën e patë të Vitit të Ri!

 4. Tallje says:

  Eshte bere i peshtire.Ne se doni qe te mos e lexojme
  Tema-nmjaft!

 5. Beni says:

  AMEN SALI ? Kete vit ta befshin gropen te gjith njerzit qe ndihen krenar shqipetar e jo serb mut-hajdut si ty ,, me pak llafe vdeksh ✝️

 6. Briklona says:

  I zi linde neper ferra o Sali Karaxhiçi, te zeze ua bere jeten shqiptareve qe nga dita qe te futi UDB ne politike, me pune te zeza kriminale u more ti dhe gjarperinjte dhe neperkat e familjes tende biologjike dhe politike dhe po keshtu te zi do ta kesh fundin.
  Sot, i vetmi njeri qe flet me keye gjuhe je ti dhe po keye gjuhe po perdor edhe une.
  Te me falin shqiptaret, por ti e meriton!
  Fatkeqesi per Shqiperine qe Karaxhiçi te la ketu, ne vendin e shqiponjave o korb i zi!

  BASHKATDHETAREVE TE MI KUDO QE JANE:
  GEZUAR, GEZUAR, GEZUAR !!!

 7. Agron says:

  Thoja me perpara: Saliun nuk e fusin ne burg, beri c’beri e rendesishme eshte qe nuk eshte me. Tani eshte kapitull i ri…

  E kisha gabim. Ky plehre i ka bere aq keq ketij vendi sa dhe sot e kesaj dite po i vuan ky popull. Vazhdon te nxjere vrere nga goja dhe te krijoje intriga.
  Shpresoj qe ky te shkoje shume shpejt ne burg. Edhe pse ne ate moshe, me vjen keq por e meriton.

 8. Mete says:

  Mister, te dhjefsha by she familjen tende the menderosur

 9. j says:

  LËRE SHAMPANJËN MOR DERR MALOKU SE E OFENDON,
  SHKO PI NDONJË GOTË ME DHALLË TË THARTUME.

 10. NjeQytetarOptimist says:

  Qeka thesaxhi..

 11. Fredi says:

  Qente le te lehin, karvani te ec perpara.

  1. tradita says:

   Ky i terbon mocaloret, enveristet, militantet e mjere majtiste te Temes.

 12. tironsi says:

  Ske par gje hic o Sali se dhe me i zi do jet 2017, po per ty e faren tende e jo per shqiptaret e ndershem

 13. Lenci says:

  Ka te drejte, ishte viti me zi per te dhe familjen e tij. 2017 do jete akoma me i zi

 14. Lenci says:

  Ka te drejte, ishte viti me zi per te dhe familjen e tij. 2017 do jete akoma me i zi

 15. Sala vdes kete vit. says:

  Sali Berisha.
  Po te uroj vdekje sa me re shpejte, varje ose ekzekutim.
  Gezuar Vdekjen sa me shpejt, e sa me shume vdekje te kesh ne PD tende.
  Berisha, te lutem plotesoja popullit shqiptar kete deshire gezimi.

  Gezuar 2017 ne arkivol.

  1. Tetovari says:

   Ja hengsh mutin

 16. Gus says:

  Ky tip haleje na bën që të mos ndihemi mirë që të jemi shqiptare. Është harxhime kohë kush e lexon
  Qepë atë buce dhe lër këtë komb rehat. Mos na pështirose kthimin në atdhe. Mallkuar qofsh zoti mos te left rehat. Gëzuar Vitin e ri o njerëz te mire e te thjeshte

 17. XIXA says:

  MOS NGATERRNI FENOMENIN FIZIOLOGJI TE VDEKJES ME NGORDHJEN, ZAKONISHT PER KAFSHET PERFSHIRE DERRIN THUHET NGORDH KETE VIT PER SHEMBULL .

 18. Emigrant USA says:

  Ai maskarai ka te drejte qe thote se ky vit eshte me I ziu se u miratua reforma ne drejtesi dhe shpresoni qe te jete dhe fundi I Tij

 19. shqip says:

  Hajde druzhe, gezuar.

 20. Treviso says:

  Kam vite qe e demaskoj kryekriminelin e shqiptareve, por kete vit do ta uroj.
  Zoti kryekriminel,
  Ky vit deshiroj qe te realizoje deshirat e shqiptareve, per zbatimin 100% te ligjeve te Vettingut. Zbatimi i Vetingut do te jete fitimi i luftes se trete per shqiptaret.

 21. alphade says:

  Me i zi se Ti nuk mund te gjesh ne kete bote ! Ik qelbesire ,
  mos ta pafshim surratin ne kete vit te 2017 – tes. ,!!!

 22. zera nga vicidoli says:

  sali,nga akuzat qe te ka bere izet haxhia,vetem pernjeren ke heshtur.per te qetesuar edhe tetovarin,a na shpjegon dot me fakte se cfare te lidh me familjen karaxhic?

 23. Bena says:

  O sali plehra kujton se do te na besh per vete me keto gjoja urime Nuk duam te shikojme surratin tend te shpifur te ndyre o njeriu me I flliqur Ne tani jemi ne rrugen e duhur me me te mirin,me ate qe me te vertet na do ne dhe shqiperin me Edin tone te dashur

 24. kopani says:

  Ky Njeri eshte Fantaza e gjalle dhe Vdekja vet . Pjelle Bastarde vet imoraliteti , pabesia , vet Qofte Largu ?!
  Mos u kethefte kurre ajo kohe e mbrapesht qe veshi mijera nena e gra ne zi , prej ketij Monestere bir Bushtere anti shqiptar , gjak katili e kasapi ne gen e race , ky i pa fytyre faqe zi Guxon te dale ne media ?!

Lini një Përgjigje te Agron Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *