FOTOT/ E pësojnë rëndë të burgosurit në Britani që marrosën vajzat shqiptare!

U nis si një urim për Krishtlindje, por shumë vajza nisën të kërkojnë kontaktet me ta pasi u dashuruan me pamjen dhe fizikun e tyre!

Por të burgosurit shqiptarë të cilët janë duke vuajtur dënimin për vepra të ndryshme penale në Britani, duket se do të kenë problem të tjera me ligjin atje.

“The Sun” shkruan në një artikull: Keqbërësit shqiptar në Britani thyejnë sistemin e burgut duke dërguar foto ilegale te faqja ‘Jeta osh qef’.

Autoritetet kanë nisur një hetim pasi të burgosurit shqiptarë dërguar foto dhe video të tyre me rastin e ditës së Krishtlindjes për faqen në Facebook, ‘Jeta osh qef’.

“Në skandalin më të fundit të thyerjes së rregullave të burgut, një grup shqiptarësh kanë dërguar foto me kamera të futur në mënyrë të paligjshme  në një nga faqet online të vendit të tyre,” shkruan më tej The Sun.

Burgu ndodhet në Dorset, burg i cili pak kohë më parë u përfshi në një tjetër skandal ku të dënuarit shfaqeshin në foto duke festuar me vodka në qeli.

“The Sun”, shkruan se shqiptarët në foto kanë marrë dënim të gjatë me burg kryesisht për trafik droge

Ata shkruanin për JOQ “Ju urojmë të gjithë shqiptarëve Gëzuar Krishtlindjet nga një burg në Angli. Zoti ju bekoftë të gjithëve”.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/burg-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/burg.jpg","attachment_id":606797},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/burg-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/burg-1.jpg","attachment_id":606799},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/burg-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/burg-2.jpg","attachment_id":606801},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/burg-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/burg-3.jpg","attachment_id":606802}]

27 komente në “FOTOT/ E pësojnë rëndë të burgosurit në Britani që marrosën vajzat shqiptare!”

 1. krimineli says:

  Ju jeni krenaria e kombit shqiptare jeni krenaria e jone , juve na perfaqesoni denjesisht ne te gjitha aspektet . Ju jeni pararoja e patriotizmit shqiptare (sa bukur e bejne shqiponjen ) nderi i jone (propozoj ti dekoroje presidiumi i kuvendit popullor me urdherin e larte “Heronjte kombetare te droges Shqipetare” ,biles tu lidhet nga nje pension “i posaçem” per kontributin dhene per (ç)nderimin qe i bejne çeshtjes kombetare mbare Shqipetare. Ju lutem te gjithe “atdhetareve” te nderuar te bejne nga nje like apo koment ne nderim te “heronjve” tane !!!!!!

  1. Raimond vlonjati says:

   Ndersa ti je nje mut muti me ket ironine tende prej provinciali te neveriteshem

   1. krimineli says:

    Rajmonda nga vlora , mos je ndonje nga ato qe i kam reshqitur sapunin tek dushi une se nuk te mbaj mend “shoqja” .Ti “goca” sa here degjon fjalen burg fillon dhe te djeg vrima e byçes zemer , duhet te te kete lene kujtime shume te “bukura” periudha e karantines ne “fakultetit” po deshe i rrisjellim edhe njehere ne” reality ” kohet e “bukura” moj Monda !!!!!! I paharruari dhe i yti per jete viçidolasi kriminel.

   2. ti je muslimon,mos festo..........allah uakbar! says:

    Per ty peder sunit keta plehra araboshqipfoles jane ”heronje”…..!!!!!!??? ptuuuuuuuu vrromiari……………

  2. katnar tirone safi says:

   shko hiq edin tahirin salen like fllorinin masanej bo sarkazem si pidhuc neper blogje interneti..ca kane bo po e pagujne borxhin me shtetin anglez

 2. I bURGOSURI says:

  Bravo::djema,RESPEKT..ja keni Dhjere Gardjaneve Angleze qe kalojne Kohen duke shikuar Porno Film…ja JU KENI DERGUAR FOTO..Jeta eshte Qef..
  pse jo???

 3. shqip says:

  sa i shkon burgu shqiptarit, dhe nga mot gezuar.

  1. ***** says:

   Edhe ty te shkon shum minifundi I mamit tat. Per shum mot gezuar ty edhe asaj. <3

 4. pedro I ri says:

  Te ulin koken dhe te zene mend.

 5. berti says:

  Nje popull qe nderon dhe respekton burgaxhinjte nuk mund te ece ne rrugen e perparimit, te zhvillimit dhe te mireqenies. Nje popull i tille mbetet ne meshiren e popujve te tjere qe moto te jetes kane punun e ndershme.
  Respekte

  1. anonim says:

   ha ha ha … po kujt i flet?

  2. qipro says:

   o cun normal respekt se po e pagujne ate qe kan bo..kurse ti e une kena 95 perqin te parlamentit +qeverise qi dalin na bojne moral per dite dhe ju skandalizojeni per lta ktu kjo osht puro hipokrizi

 6. ali vlora says:

  Pse gjithe ky vrer tjua se anglezet jane burra te mire . Drogen ata e pine nuk e pi une. Por gabimi i ketyre eshte qe te tregojne me ” kulture ” ns shitje

 7. ali vlora says:

  Pse gjithe ky vrer tjua se anglezet jane burra te mire . Drogen ata e pine nuk e pi une. Por gabimi i ketyre eshte qe te tregojne me ” kulture ” ns shitje

 8. hot hot says:

  Ai me bluze te bardhe qenka yll fare njehere, thoni c’te doni ju! Kujt i plas sot te degjoje perralleza disiplinore, ne nje kohe kur ata qe jane jashte po bejne pislliqe shume here me te medha sesa postimi i kesaj fotoje ne facebook! Truri i njeriut i refuzon paradokset morale, por gjithmone vlereson te bukuren. Dhe ky mashkulli me bluze te bardhe me muskuj eshte shume i bukur dhe na kenaq me pamjen e tij hot hot hot!!! O zottt edhe ai tatuazhi seksi pastaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ♥♥♥♥♥♥♥♥♥

 9. Lacjani says:

  Vajzat te mos lodhen me kot. Kur te dalin keta trimat nga burgu do kerkojne per djem jo per vajza.

  1. ohh says:

   tu thafte goja tu thafte.. mos me zgjo nga endrrat

 10. i-i says:

  Ik o loqe :-)…..(:)
  Sa të lumtur që duken 🙂
  Janë dhe aq shumë krenarë që janë në burg dhe duan ta marin vesh të gjithë , sa që fotoja e tyre shpaloset në mediat ndërkombëtare dhe portretet e tyre bëhen gati për tu vendosur në zyrat luksose të Europolit, Interpolit etj etj.

 11. Been There says:

  Mos i shani njerezit kot kur nuk i njifni,Ata bene krimin dhe po bejne denimin,Shikoni burgjet ne Shqiperi qe po dalin vrasesit jashte.
  Keta djemte po te ju siguronte pune dhe ushqim sistemi i deshtuar i Shqiperise,nuk do shkonin ne Angli per te shitur mallin.Po nuk e shiten keta dikush tjeter do e shiste,Anglia eshte nje burdello qe duan droge me shume se konsumojne.Nuk bejne asgje qe te provokoje asnje,mbrohen dhe mbahen vete pa asnje ndihme nga shteti kot shqiptar.Kur nuk flisni mire per asnje,me mire mos flisni,se me parate e ketyre punesohet gjysma e Shqiperise dhe meritat i merr edi pordha me sali serbin.Une vete kam bere shume vite ne Warmwood Scrubs ne Londer dhe djemte duhet te jene grusht bashke te perballojne anglezet e degjenuar dhe lloj lloj race.Kur nje njeri shkon ne burg per ate qe ben ai e paguan me denimin e tij.Lirim te shpejte dhe shendet te gjithe Djemve.

  1. no says:

   Ka shume forma per te siguruar buken. Krimi nuk eshte forma me e mire. Degjo nje keshille vllazerore, provo dicka tjeter …

  2. Wendy B says:

   Po pse o njeri duhet te shkoje ne Angli te shesi mallin? Le te shkojne te punojne e te bejne jete te ndershme.. Ncuq?

 12. kasap miningjiti says:

  haa haa !!
  shqiptaret !
  njerzit e burgjeve.
  dhe e dini se far thone ?
  “ja,m’dhan 8 vjet, shyqyr qe ja hudha se mund te mersha me shum.
  m ndihmoj avokati qe e paguva mir,
  do boj 5 vjet dhe do dal.
  burg I mir. rri shof televizor. ka mish perdit me onger..
  ……………………..
  kafshet !!!!

 13. kasap miningjiti says:

  fotografija treon gjithcka.
  shqiptaret dhe kosovaret jan shum t lumtur n burg sepse ata rrojn me mir ne burgun e perendimit sesa ne trevat shqiptare arbnore iliro pellazge te lindjes.
  ne burg ne perendim ata kan c te han dhe krevat dhe tv.
  ne trevat shqiptare ata flejn neper ksolla migjenijane me kasht.
  yyy,,, shqiptar !
  je kafsh e re !

 14. g says:

  bobo c’paskan bere.
  Paskan futur nje kamera, dhe paskan bere shqiponjen me dore…

  S’kane ci bjene gjerave te tjera keta dhe merren me mizat…

 15. D. Didani says:

  Une per keta djem kam vetem respekt dhe adhurim! Nuk do te isha mik me njerez qe vrasin njerez,me hajduta dhe ata qe merren me prostitucion!!!!Respekt per keta djem me fytyre engjellore dhe njekohesisht patriota,qe kane ne zemren e tyre edhe ndjenjat e atdheut, te flamurit dhe te vendit qe ju mungon> Ju uroj lirim te shpejte!

 16. kasap miningjiti says:

  duken si kosovar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *