FOTOT/ Punë dhe… selfie: Ja si e kaluan natën e ndërrimit të viteve, punonjësit e policisë

Më shumë se 4500 punonjës policie natën e ndërrimit të viteve kanë qenë në krye të detyrës, për të siguruar që të mos ndodhte asgjë.

Me këtë rast, ata kanë bërë edhe ndonjë foto, duke qenë se gjatë gjithë natës së ndërrimit të viteve, janë evidentuar vetëm dy raste të vogla problematike.

Njoftimi i Policisë: Çfarë ndodhi natën e ndërrimit të viteve

Gjatë natës së ndërrimit të viteve, e deri në orët e para të mëngjesit, pothuajse e gjithë Policia e Shtetit, ka qenë në shërbim, prezente në  sheshet ku qytetarët festuan, në afërsi të lokaleve, në rrugët nacionale dhe rurale, kudo në të gjithë Shqipërinë.

Falë masave të marra nga Policia e Shtetit, qytetarisë së treguar  gjatë festimeve, si dhe  mirëkuptimit të treguar nga  qytetarët për të respektuar këshillat e Policisë së Shtetit, gjatë natës e deri në mëngjesin e sotëm, në të gjithë Shqipërinë nuk ka asnjë humbje jete njerëzore  si pasojë e aksidenteve rrugore apo e ngjarjeve kriminale.

Nga përdorimi i fishekëzjarreve në të gjithë vendin  janë dëmtuar lehtë pa asnjë problem për jetën 9 shtetas, të cilët pas mjekimit janë larguar në banesat e tyre.

Në të gjithë vendin, konfliktet si pasojë e përdorimit të alkoolit pothuaj kanë qenë të papërfillshme.

Gjatë natës  në të gjithë vendin është evidentuar 1 rast vjedhje lokali dhe 1 rast tentativë vjedhje banese.

Ështe evidentuar vetëm një ngjarje, ku persona te pa identifikaur në lagjen Bathore, në një lokal kanë hedhur nje sasi lënde plasëse, ku nga shpërthimi  nuk ka pasur  persona të dëmtuar, por  vetëm dëme të vogla materiale.

Policia Rrugore dhe Patrullat e Përgjithshme  iu kanë dhënë ndihmë qytetarëve për probleme të ndryshme në 24 raste në të gjithë vendin.

Policia e Shtetit do vijojë shërbimin e përforcuar deri më datën 04.01.2017.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/polic-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/polic-8.jpg","attachment_id":606821},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/polic-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/polic-9.jpg","attachment_id":606823},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/polic-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/polic-7.jpg","attachment_id":606820},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/polic-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/polic-3.jpg","attachment_id":606816},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/polic-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/polic-2.jpg","attachment_id":606815},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/polic-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/polic.jpg","attachment_id":606811},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/polic-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/polic-10.jpg","attachment_id":606812},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/polic-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/polic-1.jpg","attachment_id":606813},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/polic-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/polic-4.jpg","attachment_id":606817},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/polic-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/polic-6.jpg","attachment_id":606819},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/polic-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/polic-5.jpg","attachment_id":606818}]

5 komente në “FOTOT/ Punë dhe… selfie: Ja si e kaluan natën e ndërrimit të viteve, punonjësit e policisë”

 1. eli says:

  Hallall!Era shtet modern!

  1. Miri says:

   Komplimenti shume bukur fotot e punonjeseve te policise.

 2. robert says:

  bukur shume, por leket per sherbimin jashte orarit kur do i marin policet se me duket se jeni harruar duke bere selfie

 3. elis says:

  leket ku do ja jepni policeve???

 4. tafil pinguli says:

  leket kur do jua jepni policeve per punen jashte orarit???????

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *