VIDEO/ Arrestohet xhepisti më i rrezikshëm në Tiranë

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin “Fundviti”, ku u vu në pranga hajduti i xhepave të autobusëve të Tiranës.

Më datë 31.12.2016 specialistët e Komisariatit të Policisë Nr 3, arrestuan në flagrancë shtetasin Ervis Tako, 33 vjeç, banues në Durrës, i dënuar më parë për vjedhje.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë më datë 31.12.2016 tek ish stacioni i trenit, ku dyshohet ti ketë vjedhur në autobuz, shtetasit A. M, vlerën monetare, të 40.000 lekë.

Gjithashtu këtij shtetasi, i është arritur t’i dokumentohet me prova ligjore se është autor i dyshuar i ngjarjeve si më poshtë:

-Më datë 31.05.2016, në rrugën “Asim Vokshi”, në autobuzin urban të linjës së Tiranës së Re, shtetasit G. T., i ka vjedhur, vlerën monetare prej 95.000 lekësh

-Më datë 15.07.2016, pranë ish stacionit të trenit, në autobuzin e linjës së Unazës, shtetases Amerikane B. P. C., i ka vjedhur portofolin me një shumë monetare prej 10.000 lekë dhe dokumenta.

-Më datë 10.08.2016, tek ish stacioni i trenit, në autobuzin e linjës së Unazës, shtetases E. M., i ka vjedhur vlerën monetare prej 80.000 mijë lekë dhe 130 euro.

Këtë aktivitet ky shtetas e kryente kryesisht tek stacioni i trenit në autobusat urban.

Materialet i’u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprën penale të “Vjedhjes” parashikuar nga Neni 134 i Kodit Penal.

 


Finalizohet operacioni policor 'Fundviti' by revistaime

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “VIDEO/ Arrestohet xhepisti më i rrezikshëm në Tiranë”

 1. REZI says:

  Me lekë të vjetra apo të reja flitet? Aman se duhet një reformë për lekun që ti thuhet si shkruhet e jo si tek Top channel që tregon 15 000 dhe thotë 150 000. Thuaj shifrën që është në para, kaq e vështirë është?
  Pyes se nëse është me të reja p.sh 95 000 lekë, nuk është shumë e vogël të vish rrotull me to, ndonëse ato janë të atij që i disponon dhe s’ka pse dikush në autobuz t’ja marrë. I lumtë policisë që paska prerë dy duar që vidhnin qytetarët.
  Gëzuar Tema dhe shpresojmë sa më shumë lajme të tilla.

 2. xheJ eN Bi says:

  Ka mundesi qe kursin Ervisi ta kete bere me bullgaret.
  Bullgaret ne Greqi jane “specialista” te xhepave neper autobuza.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *