VIDEO/ Momenti kur “Babagjyshi” hyn në klubin e natës, vret 39 persona dhe më pas largohet

Ky ishte një vit i ri i tmershëm për të gjithë Turqit, pasi e nisi vitin e ri viktima si pasojë e një sulmi terrorist në një lokal nate.

Por agjencia turke e lajmeve “DHA” ka publikuar dy video që tregojnë se si terroristi hyn në klubin e natës, Reina, në Stamboll, i veshur si babagjyshi i Vitit të Ri dhe pamje nga brenda klubit ku u krye masakra.

Brenda klubit, autori shikohet tek heq një pjesë nga veshja e tij dhe e hedh përtokë. Pamjet u filmuan nga kamerat e sigurisë në klubin e natës, një nga më të njohurit në Stamboll.

Të paktën 39 persona që po festonin Vitin e Ri në një klub nate në Stamboll janë vrarë barbarisht vetëm një orë e 15 minuta pas mbërritjes së 2017-ës.

Sulmuesi ishte maskuar me veshje të e babagjshit të cilët i ka zhveshur pas kryerjes së sulmit.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *