“Dy këshilla për kreun e PD-së, Lulzim Basha”

Lulzim-BashaPartia Demokratike ndodhet para provës së madhe, Lulzim Basha po ashtu.

Pesha e fitores apo humbjes në zgjedhjet parlamentare të 2017 do të rëndojë mbi shpatullat e tij.

Basha është arkitekti i strategjisë së re dhe pas zgjedhjeve pak kush do të jetë i interesuar të dëgjojë për trashëgiminë që ka gjetur ai në Partinë Demokratike, apo kush ndikoi e këshilloi në zgjedhjet e tij.

Politologu Afrim Krasniqi ka dy këshilla për kreun e PD-së.

Nëse mua do më kërkoje këshille do i thoja dy gjëra. Së pari duhet të hap partinë, jo me mitingje por me ide dhe grupe njerëzish që mendojnë se Shqipëria nuk po shkon në drejtimin e duhur dhe ky numër është shumë më i madh se oborri i PD.

Duhet të ndahet në mënyrë të prerë nga individët që kanë pasur problem në të kaluarën, problem korrupsioni dhe janë bërë headline për skandale politike dhe në selinë e PD janë në numër të madh. Dhe do të duhet të zgjerojë demokracinë vendimarrëse”, tha Krasniqi për “Ora News”.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në ““Dy këshilla për kreun e PD-së, Lulzim Basha””

 1. kastriot says:

  Une do ta keshilloja ai dhe gjithe banda e tij dhe e saliut te zhduken sa me pare.

 2. Fatosi-kosove says:

  Mos pash Zotin z.Krasniqi mos ja prish lulit se mire e ka,pasi siq thua ti ne oborrin e PD-s ka mbledhur te gjithe kriminel dhe si e tille PD sdo te jete kurre ne qeveri,prandaj uroj qe luli sdo te ndegjoje ty per inatin qe ka dhe do vazhdoje me kriminel deri sa ta thyej koken,mbase kjo do te jete me e mira per shqiptaret,une kam shum respekt per ju z.Krasniqi dhe ti e ke provuar ne lekuren tende kamxhikun e PD-s me sali berishen kryetar e lul bashen kryetar,edhe pse ju keni dalur nga aty fale Zotit dhe kokes sate pa pasoja,por shif çndodhe me genc pollon pasi ia prishen ftyrn kur guxoi te kandidoje per kryetar partie,e detyruan pastaj qe te kendoje siq deshen ata dhe vazhdon edhe sot,pastaj z.Selami e ndoqen deri ne Amerike per ta zhdukur,Gramos Pashkon e vrane dhe ehodhen ne det,azemin e vran,Sokol Olldashin poashtu e vrane,pra kush eshte ai qe guxon te kerkoje hapjen e PD-s perderisa ne oborrin e saj ka vetem kriminel,kush eshte ai qe i dorezohet sali berishes,lulit,nokes,palokes,alibeajt,strazimirit,ristanit,salijanit,bumqit,e shume e shume te tjere qe keshillohen nga fazlliq e fazlliq,prandaj z.Krasniqi ju nese ia duani te miren kombit duhet ti thuash lulit e sali berishes vazhdoni se mire e keni deri sa nuk do tju mbetet shqiptar afer dhe kur ska te tille ateher do te beheni “lugat” dhe dihet se lugati ha robt e vet dhe pastaj veten.

 3. "horri i bulevardit" says:

  Lere bahen se ai i k marre rruget e mutit, por une do te keshilloja ty mor krasniq, qe na myten maloket duke ne bo Politik. cfare nuk shkon drejt o afim leshi, rendi po stabilizohet, dhe eshte hera e pare qe mba 25 vjeteve qe dit e pare e vitit ndodh pa vrasje, si kujton ti se erdhi kjo, APO ta solli saleshi, na cave menderen me mendimet e tuja, thu se ke zbrit nga hona dhe po na jep men, sikur ske qene edhe ti pjese e shpellareve qe zbrii salehu nga pyjet. shko ore pirdhu.

 4. Zana says:

  Të hapet sa të dojë Luli, PD-ja e ka marrë tatëpjetën.

 5. grer says:

  Prsh dhe gezuar V. e Ri 2017!
  Z. Afrim,me duket se kote e ke prishe vitin e ri! Po kujt i thua? Shqitaro-hollandezit, gerdeci & 230 milion Manqe me “raporte”mjeksore i spetoi gjygjit.?
  Ky duhet distancuar nga te korruptuarit e tjere te PD? Ka marre fund puna e tyre… Keq te vjen, por….
  Aty duhet te distancohen anetarete PD. Ata duhet te ngrejne nje Veting brenda Partise! Pastaj si dihet! Poqese as pakesaj nuk ndodh pastrimi… Dmth edhe anetarete pD nuk arrijne atehete duhet distancohemi , ne, populli… Mjafte me! Nje parti e Re mbi kete germadh duhet te ringrihet.. Posi? Pa BB edhe mundet… Zoti e ndihmofte Shqiperine! Ishalla i gjen a i jep nje opozite….!

 6. xhaja says:

  Po per tu paraqitur para drejtesise nuk di ta keshillosh. Apo mjafton nje post per ty dhe i harron te gjitha

 7. Lennard says:

  Lul Sumkapuci eshte i humbur pa filluar.Te gjithe e dine si e mori Kryetarllekun.Saliu me promovimin e tij ,skartimin e Olldashit, dhe vazhdimin e politikes se vjeter e ka shkaterruar PD. Pra nuk ka me shanse.Keshilla qe duhet te jepni eshte te heqe dore nga kryetarlleku,tu behet thirrje te gjithe Demokrateve reale ,intelektualeve ,qe tashma jane terhequr fare nga pjesmarja ne ngjarjet aktuale.Te behen Zgjedhje Reale dhe Demokratike ne PD ,pra PD te riformohet ne Themel atehere mund te shpresojme qe te marrim dhe meritojme voten e Popullit.

 8. sami says:

  Keshilla ime eshte si me poshte:
  1-Luli nuk duhet te shoqerohet me saliun sepse eshte kriminel, vrases, tradhetar dhe mega hajdut.
  2-Saliu nuk duhet te shoqerohet me lulin derisa ai te dali perpara drejtesise per megavjedhjen e 250 milion USD te rruges se kombit. Luli u shmang prokurorise me raporte mjeksore.
  3-PD duhet te distancohet nga Berisha dhe Luli sepse te dy jane hajdute dhe kriminele dhe duhet te paraqiten perpara drejtesise.
  3-Populli shqiptar duhet te distancohet nga PD dhe te mos e votoje ne zgjedhjet e ardhshme parlamentare si parti hienash dhe hajdutesh.

 9. Kola says:

  Asnje veprim nuk mund tazhduke alergjine e shqiptareve, per kete parti te degjeneruar e kriminale. Thirrjet e vazhdueshme destabilizuese dhe pengesat qe i vune vetingut, jane vula e fundit qe verteton se kjo parti fashiste s’mund te regjenerohet.

 10. NjeQytetarOptimist says:

  Vafshin ne ferr.. That’s all I care..

 11. Oni says:

  Ka dy jave ne Hollande…. kshu nuk behet opozite..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *