FOTOT/ Harbimi i femrave për festat dhe një shqetësim i madh: Ku po shkon kjo shoqëri…

Daily Mail ka postuar këto foto, nga harbimi i femrave britanike gjatë festës së ndërrimit të viteve.

Ajo ngre shqetësimin se femrat britanike, gjithmonë e më shumë po degradojnë dhe skena të tilla përsëriten çdo fundjavë.

Vetë spitalet e pranojnë se e kanë të vështirë të përballojnë fluksin e njerëzve të dehur dhe me problem, kur ka festa apo në fundjavë.

 

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim.jpg","attachment_id":607067},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-9.jpg","attachment_id":607066},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-8.jpg","attachment_id":607065},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-7.jpg","attachment_id":607064},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-6.jpg","attachment_id":607063},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-5.jpg","attachment_id":607062},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-14-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-14.jpg","attachment_id":607068},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-4.jpg","attachment_id":607061},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-3.jpg","attachment_id":607060},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-2.jpg","attachment_id":607059},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-13-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-13.jpg","attachment_id":607058},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-12-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-12.jpg","attachment_id":607057},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-11.jpg","attachment_id":607056},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-10.jpg","attachment_id":607055},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/harbim-1.jpg","attachment_id":607054}]

10 komente në “FOTOT/ Harbimi i femrave për festat dhe një shqetësim i madh: Ku po shkon kjo shoqëri…”

 1. Djalli says:

  Duke qene se djajte qe drejtojne boten, i kane kthyer njerezit ne skllever. Detyrimisht njerezit behen me egoiste, dhe ne momentin e pare qe i jepet mundesia shfrenojne çdo fantazi. Keshtu do perfundojme dhe ne, dhe gjithe njerezimi per pak vite. Sepse nuk i kane bere llogarite mire mostrat qe na drejtojne. Ne te ardhmen do kete me shume para, por njerezimi do vuaj shume anen shpirterore.

  1. populli says:

   Ata i kane bere shume mire llogarite, prandaj shikon edhe keto gjera ne bote. Axhenda e tyre po jep frytet e saja, sepse ata kane investuar dhe perpjekur shume per ta kthyer njerezimin ne nje zombi e makineri pa shpirt e kociense, per arsye qe dihen.

  2. Mbreti says:

   Kjo eshte futuristike more sunite, kto foto tregojn perparim, avancim, shkence, ultra modernizem, zotesi eshte te zhvishesh lakuriq, shkathtesi e madhe, arritje pertej normave, jeni te prapambetur juve qe i shani keto te arritura te jashtzakonshme te ksaj shoqerie, this is a murakell of fridom!!ajde p..ni

 2. arjani says:

  kur iken macja luajne minjte Kur ska bura qe ti mbledhin c do bejne eshte normale

 3. Leone-53 says:

  Kuzhdo nga ne kudo qe jeton e ka koken mbi “supet e tij” dhe çdo gje qe “mbjell” sot do ti “korri” neser ne pleqerine e tij !
  E kam fjalen qe sjellsja eshte gje personale dhe jo kolektive d.m.th. gjithkush tregon veten e tij ne ate se si sillet ne shoqeri.
  Dhe sjellja morale tregon se si je e se si je “ndertuar” ne vite vete e nga prinderit.
  Per kohen qe jetojme (sidomos ne qe jetojme ne Europe) kuptohet fare lehte qe e majta (flas per politiken) eshte “e semure” dhe nuk i lufton keto fenomene negative sepse eshte “rendur” drejt te ashtuquajtura TE DREJTA qe sigurisht nuk mund te thuhet e drejt kur ti ben nje veprim jo “jo te hijshem” ne PUBLIK sepse aty kam pjese dhe une qe nuk me prezantojne keto veprime.
  Kuzhdo duhet te llogarisi qe jeta vazhdon gjate !

 4. tutori says:

  shqiptaret njihen si burra,ndaj edhe rruget e europes jane mbushur plot me putana.shikoni brenda shqiperise se cbehet.ne fund te fundit shihni sa publike behen gjerat,aq sa nuk ka nevoje as per shtepi publike.dhe te rinjte,kur martohen ,i gjejne te virgjera.si puna e patentave.paguaj ca para dhe virgjerohesh.ca qe i thone vehtes vip dalin ne ekrane dhe tregojne se sa hunj kane thyer,kush e kish me te madh,shqiptari francezi apo amerikani.dhe te tjeret, apo te tjerat i duartrokasin.sa shume jane shtuar kurvat.dhe ku ka kurva ka dhe bereqet.keni pare sa hotele dhe motele jane ngritur?

  1. Ilir says:

   Cfare lidhje ka kit artikull me shqiptaret?

   Clidhje Kane burrat shqiptate me kur ate ne europe?

   Clidhje kane shqiptaret me kurvat rumune, serve, bullgare, ruse dhe ukrainase qe Kane mbush bordellot ne europe? A po I beson mite miteve mediatike mbi shqiptarkat qe ne shume i bejne mediat shqiptaret dhe ojq-te cifutet ne itali dhe shqiperi ?

   Femrat angleze jane kurvat me te medha dhe anglezet jane Njerezit me te degjenruar ne europe.

 5. agnostic says:

  Artikulli eshte tendencioz dhe i egzagjeruar.Nuk do behet “kijameti” nga nje nate ne vit.

 6. Jesus says:

  mos lini median dhe shkollat t’ju edukojne moralin e degjeneruar femijeve tuaj!!!!!!!!!!

  dhe prape lind pyetja cilet prinder do j’u edukojne femijeve vlera njerezore? baballaret qe rrembejne vajzen e komshiut per prostitucion apo “grate” qe shesin bythen tek dritat dhe e quajne biznes?!

 7. atea says:

  Këto skena te ne janë shumë më të përhapuradhe na janë bërë përditshmëri!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *