“Shqiptarët, duke goditur Berishën do t’i vënë përfundimisht dërmën orientit kriminal shqiptar. Gënjeshtra ‘Sali” do varroset”

ngjelaNga Spartak Ngjela

Erdhi koha për shqiptarët që t’i mundin përfundimisht hordhitë e brendshme abuzuese.

Viti 2017 do të jetë viti i suksesit historik shqiptar.

Historia ka qenë gjithmonë e kursyer me ta, sepse shqiptarët hynë vonë dhe fare të vetëm në rrjedhën e qytetërimit Europian.

Shqipëria duhej të ishte një shtet i madh shqiptarësh, por lindi shumë i vogël, dhe shqiptarët rritën padrejtësisht territoret e fqinjëve. Por, megjithatë, Shqipëria mbijetoi deri më sot me vuajtje të tejskajshme shoqërore: me varfëri dhe me izolim, me diktaturë dhe me vjedhës të pasurisë kombëtare. Por ja që mbijetoi.

Tani, këti vit, fillon pa ndërprerje revanshi i moralitetit shqiptar kundër sunduesit hajdut. Shqiptarët nuk i ndëshkuan dot krimet e diktaturës çnjerëzore hoxhiste në Shqipëri, por koha e solli që të ndëshkojnë abuzimin e këtyre banditëve që kanë drejtuar Shqipërinë në të paktën 20 vjet.

Nuk kanë shpëtim.

Kot mundohen me vonesa, duke pritur së të ndryshojë politika amerikane në Uashington. Nuk ka kthim mbrapa, madje politika amerikane do të jetë edhe më e ashpër ndaj bandave Berisha – Meta, sepse këto banda janë orientale.

Shqiptarët, duke goditur Berishën do t’i vënë përfundimisht dërmën orientit kriminal shqiptar.

Kot lodheni o të mjerë! Gjithçka është e vendosur nga koha. Koha nuk të fal kur e ke kundër vetes.

Gënjeshtra “Sali” do të varroset përfundimisht në Shqipëri.

Këta dy muaj do të jenë muajt e festës shqiptare; gezimi popullor dhe funerali i hajdutërisë shtetërore shqiptare do të ecin paralel.

Spektakli kundër krimit shtetëror shqiptar, pritet të jetë një shfaqje historike që do t’iu vlejë brezave të ardhshëm në rregullimin e trajektores së vendosjes së moralitetit në Shqipëri.

Moralitetit do të vendoset.

Shqipëria territoriale, keni për të parë, ajo do të jetë më e fortë se kurrë. Tetë milionët e shqiptarëve të Ballkanit do të fillojnë domosdoshmërisht fermentimin e tyre real kombëtar. Ngjarjet e Maqedonisë e provuan këtë.

Nuk ka rrugë tjetër. Viti 2017 pritet të jetë viti i shqiptarëve në Ballkan.

REMOTE_ADDR:[]

25 komente në ““Shqiptarët, duke goditur Berishën do t’i vënë përfundimisht dërmën orientit kriminal shqiptar. Gënjeshtra ‘Sali” do varroset””

 1. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

  ja dhe i tredhuri i radhes qe shpreson ”drejtesi” ne nje bourdhelo islamike ku gylenistet,doganistet,jihadistet,mujahedinet,camet dhe nastradinet qelbin shqiperine ne cdo cep te saj……….gezuar ramazonin!

  1. me thene te drejten says:

   Pisoglendi mou,kjo drejtesi do jete edhe ndaj teje dhe sojit e sorrollopit tend bythshitur! Sa te mbarojme ca pune me keta horrat dhe do vije shume shpejt rradha juaj 😉

 2. kasap miningjiti says:

  haa hha !!!
  I modh je Tak Ngjela !
  Ke kap tamom shejtanin galif,ashtu si kapet kau prej briresh. Ke kap djallin nga briret dhe s ka si e lu koken shejtan qoftlargu tash,ve nj rrug I ka njel,me e fut koken midis prerseve te gijotines. Ky esht I vetmi shon per haram shejtanin.
  Hordhit e kqinj nder shqiptare ! Te kqinjt shqiptare ! cecenet berisha !
  ka erdh fundi I tyre.

 3. xhulio says:

  A mund te bej koment tjeter nga ky i Orhan Pamukut??? Avokati duke sulmuar njeren ane (si djaj) dukes sikur merr anen e engjejve.Po a ka engjej atje lart o avokat??? Te gjthe njelloj jane, bashke me ty.Mbetje te komunizmit qe e coi kete vend nga fitorja ne fitorje.

  1. eeeeej says:

   Ka funderrina si puna jote Xhulio,qe i shpetuan pastrimit komunist, ndaj nxjerrin mut nga goja sot!

 4. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

  Bemat e kesaj fare te keqe sunite nuk kane limit,ne restorantin ku mbushi zorren o touristas tourkalvanos rikthehet pas 2 oresh duke i vene pistoli ne koke pronares se lokalit se dyshoi se logaria qe pagoi 2 ore me pare iu duk fouskomeno[”fryre” jo reale!!]
  31vjecari Hasan tashme ndodhet ne keli ne Kavala…………..

  Συνελήφθη στην Καβάλα ένας 31χρονος Αλβαντός διότι μετέβη σε κατάστημα εστίασης και απείλησε με πιστόλι κρότου – αερίου την 57χρονη υπεύθυνη, διαμαρτυρόμενος για τον λογαριασμό που είχε πληρώσει λίγη ώρα νωρίτερα.

  Στην κατοχή του βρέθηκε και κατασχέθηκε το όπλο.

  Η δικογραφία που σχηματίσθηκε θα υποβληθεί στην Εισαγγελέα Πρωτοδικών Καβάλας
  [naftemporiki.gr]

  1. Tiranare says:

   This is exactly what you should not mention. No one is the same and everyone is responsible for his/her behavior. This guy represent himself and no one else. Period. You may find news like this all around the world every minute. This is not a shocking news. What would shock the world is the government actions. It’s shocking when you see police officers or army soldiers mistreating poor unprotected people. They are government representatives. We all know that hatred is a primitive world. That’s what you are showing right now. That’s what we have seen by some governments. Hate and love is easy. Respect is difficult to achieve. Respect is attribute of great people. I am sorry but you are still in a primitive world where hate and love are the only driving force. I see you miles away from respecting the others and being respected by them.

 5. Valter says:

  kujdes, edhe te zhduken nga faqja e dheut ai soj tradhetaresh e kriminelesh, Shqiperia do te linde prare nje Hamza. Jemi te mallkuar nga Engjejt e perendite.

 6. Alba says:

  Po me Like Floririn cfare do behet? Do jete ne pushtet ai?!

 7. Artemisa says:

  Nese do te vdiste Berisha , do te ishim populli me i lumtur SEPSE nuk do te degjonim me zerin e Spartak Ngjeles.
  BOLL i cave trapin njerezve ooooooooooooooo Avokat Muti.

 8. Emiljano says:

  Ky qeka ftof ne tajare

 9. Bond says:

  Eshte e pamundur qe Taku (tarollaku) mos permendi ne cdo shkrim, sado te shkurter, dy shprehjet e tij te famshme:
  a) Diktaturen komuniste
  b) Te keqen orientale

  Por dinakerisht Taku ben sikur ‘harron’ super te keqen dhe fatkeqesine me te madhe qe ky komb ka patur nder shekuj, ate orthodokse serbo-greke (dhe natyrisht ruse)!
  E mor Taku, sa i ceket dhe anti-shqiptar qe je?

  1. ca po thu o Shabono says:

   DEBIL, Shqiperia nuk ka qene ndonjehere nen sundimin rus apo grek 😛

 10. Edmond says:

  Nuk mar vesh nga politika

 11. harillaqi says:

  Te lumt zoti Ngjela! Sali mashtruesit po i vjen fundi.Do varrosen vertete genjeshtrat e Saliut.

 12. Per ato qe thote avokati ka shume te drejte,okupimi turk 500 vjet qe nuk beri asnje investim,pushtimi komunist -enverist me izoliin me te madh me krimin makaber dhe varferine ekstreme,25 vjetet e “demokracise” dhe hajduterise te pa ngopur te pushtetareve,por kujt tju thuash nje populli injorant !

  1. Tanguli says:

   Pushteti popullor komunist ka bere perparimin me te madh historik ne gjithe historine shqiptare! Kush nuk e pranon kete eshte KOKRRA E IDIOTIT 🙂

 13. .- says:

  te lumte zoti Ngjela.shpresojme qe te jete keshtu.

 14. Lennard says:

  Ju komentuesit ANTI -NGJELA jeni mjerane dhe te roitur.Nuk po shikoni mire Dinamiken e ngjarjeve.E verteta eshte si thote Z.Ngjela.Shpresojme se kesaj rradhe do te behet mire per Shqiperine dhe Shqiptaret.

 15. Shoku shpati says:

  Me kujtohet ngjela kur i thoshte Berisha
  Un te ngrij un te ngrij
  Dhe qe atehere Taku ngeli i ngrire
  Su be dot as minister ad deputet

 16. Lennard says:

  Ju komentuesit ANTI -NGJELA jeni mjerane dhe te roitur.Nuk po shikoni mire Dinamiken e ngjarjeve.E verteta eshte si thote Z.Ngjela.Shpresojme se kesaj rradhe do te behet mire per Shqiperine dhe Shqiptaret.
  Z.ngjela ka theksuar drejt se ku qendron e keqja per Shqiperine dhe KORRUPSIONIN GALOPANT.Boshti eshte BERISHA-META, po po ne kete Hulli bejne pjese te gjithe Legenet qe kane ndertuar vila dhe pallate rreth Tiranes dhe ne Bregdet. Cdo gje eshte bere ne vjedhje te pasurive kombetare,shperdorimeve te fondeve publike dhe shkaterrimit te vlerave dhe ndertimeve te trasheguara nga pushtetet e meparshme.Kush do te pergjigjet per 570 fabrikat dhe kombinatet e ndertuara?,si eshte e mundur qe pinjollet qe ideuan shkaterrimin ne nivelin ZERO , sot permenden si lidere historike dhe emrat e tyre jane stampuar ne cmime honorifike.? E keqja qe ka perfshire Vendin tone eshte me e thelle ,dhe e mbeshtetur nga agjenturat e huaja te fqinjeve tane,qe kane bere te gjitha perpjekjet qe Shqiperia te mos ngreje koke.Po une vete bej pjese tek optimistet dhe i bashkohem z.Ngjela ne analizat e tij.Cfare presin ta bejne Spartak Ngjelen Prokuror te Pergjithshem???

 17. Shaban Marina says:

  Bashke me Takun, te gjithe ju komentatoor jeni te trullosur dhe s’dini se çfare thoni. Jeni kryqetare te Mesjetes se Hershme te ringjallur ne kohen moderne. Kujtoni se qytetrimin Euro-Atllantik e paska prure Kristianizmi injorante e gjaktare qe dogji te gjalle miliana gra si magjistare neprmjet
  misionit te Inkuzicionit famkeq Katolike. Jo vetem kaq por dogji cilindo qe shprehej per te vertetern e mohuar nga Kleri. Dogji shkencetare , kercenoi me djegje Galileo Galilein dhe e denoi me burgim te perjetshem ne arest shtepie..
  Qytetrimi Euro-Atlantik eshte rezultat i industrializimit, udhetimeve gjeografike dhe zhvillimit te tregetise globale, Rilindjes se Qytetrimit Antik Parakristian dhe mohimit te sundimit barbar kristian dhe cdo loje sundimi klerikal. U spostua feja nga kreu i Kombeve dhe ju detyrua te shkoje pas Qytetrimit Antik te Rilindur dhe te demokratizuar. Aktualisht Euro-tllantikiu do te terheq ne Qytetrimin e Rilindur Europian edhe Vendet e prapambetura ku sundon kleri monotgeist Muhamedan apo Islamik. Jane sundimtaret e vendeve Isalamike qe sundojne nepermjet percarjes Islam-Cofut_I krishter. O truthare!,

 18. kasap bunkjeri says:

  morpo horrat jan shtu shum n shqipni. horrat jan shtu aq shum dhe jan bo grup saqe horrdhija e tyre qe ka vershu rrugve te europes e botes po mbulon dhen.
  horrdhit shqiptare,qe kan per bosht kurrizor hordhit cecene,kto komando kriminele,jan bo aq t fuqishme saqe s ka ligj qe I bo zap. dhe,s ka ngel mo rob I sakt n shqipni dhe nder shqiptare. sepse te gjith shqiptaret jan abonu ne skuadronet hordhi.
  vendi cud kjo shqiperi
  mush me mut dhe me hordhi.

 19. Lennard says:

  Ti mer Shaban Morina nuk kuptohesh cfare po thue!!.Qenke nje koker injoranti e nuk ia vlen te merresh me ty.Po a ka me truthare se TY kur nuk ve re gjemen qe ka bere Berisha me te gjithe zagaret e tij?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *