FOTOT nga koncerti, Rama: Mirënjohje Shkëlzen Dolit!

Kryeministri Rama ka publikuar disa foto nga koncerti i mbrëmshëm në “Pallatin e Kongreseve”.

Ai falenderon violinistin Shkëlzen Doli për këtë koncert.

“Mirenjohje Shkelzen Dollit dhe Ansamblit Filarmonik te Vienes per mbremjen fantastike qe i dhuruan Shqiperise, Kosoves e gjjthe shqiptareve kudo, permes Koncertit te Vienes ne Tirane qe mori ngjyra te veçanta fale gjetjes se bukur te qelesheve, rakise dhe dollise se ngritur nga instrumentistet vieneze ne gjuhen shqipe: Gëzuar Vitin e Ri”, shkruan Rama.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-27-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-27.jpg","attachment_id":607826},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-25-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-25.jpg","attachment_id":607827},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-24-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-24.jpg","attachment_id":607828},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-24-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-24.jpg","attachment_id":607829},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-21-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-21.jpg","attachment_id":607830},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-16-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-16.jpg","attachment_id":607831},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a7-14-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a7-14.jpg","attachment_id":607832},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a8-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a8-10.jpg","attachment_id":607833}]

19 komente në “FOTOT nga koncerti, Rama: Mirënjohje Shkëlzen Dolit!”

 1. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

  kjo eshte ADN juaj more beqiraaaaaaaaaa sunite…………..

  https://www.youtube.com/watch?v=tZe-XSULmaA

  1. KATHARSIS says:

   e vertetume me adn e vete turqeve te sotem.

   1. krysho ludovik says:

    Si orkester fshati lere mos e pyet haha

  2. Lumi says:

   Pjerdhh shelpsira grekmutte pjerdhh. Perkulu para keti violinisti briliant shqiptar ore grekomutt i karpateve, ushqehesh me histori falco ore bithqqir greke.
   Djaloshit nga Gjakova nje falenderim per talentin dhe vlerat shqiptare qe ai perfaqeson ne bote. Ma gjej nje grek qe eshte pjese e filharmonise se Vjenes, apo ju jeni pjese e filharmonise gabi. Pjerdh grokomutt pjerdh. Te fala mamit.

  3. nusja e malokut says:

   E ka fajin janullatus

  4. Speci i Manit says:

   Ha m..t ha

  5. Yilmaz says:

   Cfar problemi ke ti me turkun?
   Une jam turk por e di gjuhen shqipe.
   Pastaj turku nuk ka prapavij vorioepirote, as pretendime qe ta quaj jugun e shqiperise si greke.
   Turku te pakten te mbron nga greku dhe dhien gjak nga turqia. Eshte per tu pranuar qe turqia eshte nje superfuqi rajonale bashke me israelin. Kshqu qe mos e sheni turkun kur aj ben roje dhe te ruan nga greqia.
   Ty mbase jo se ti je nga ata shqipfoles grek siq une qe jam turk por e flas shqipen.
   Turku mbrone shqiperine nga greqia, sepse ajo kurre nuk do pushoj nga etja oer jugun e shqiperise.

 2. Andreas says:

  Patetizem ne gjendje te lengshme!

 3. Sfiduesi says:

  Ky Ed Rama eshte si bythpamuk Tirone me fcb dhe twiter gjithe ditn e oernise. Cdo gjo o ky Vec burre shteti so . Burre me tanga dhe njaj qeveris si mos zot. i ka lon fakira gjysen e njerzve. Ivreti hales osht jashte Tirone e nTironen e lumit. Bon ene hojna ky tip tonga.

 4. + says:

  vuajtje shpirterore per ata qe si pelqen realiteti i shqiptareve.Shikojeni mjeshtrat e klasit europian me PLISA ne krye.Krenari per simbolin tone.

 5. Akilis says:

  Si orkester xoriatiko lere mos e pyet

  1. moni says:

   Sa orkestra te tilla ke pare ne jeten tende? O po na thuaj qe te dime dhe ne te bejme krahasimin…. Shko shkel njehere pragun e Teatrit te Operas ( nqs e di se ku i bie) edhe pastaj shit mend. Po le qe mjerane si ty nuk i kane as dy morra ne prapanice, e jo me t;i kene dy mend ne koke!

 6. Aseni says:

  Vjena ne Tirane. Nje bravo e madhe per Shkelzen Dolin, per ata qe organizuan dhe qe ndoqen e shijuan mrekulliine austriake. Nje event i bukur, po dhe nje mbaresi ne ditet e para te vitit, qe mund te kthehet pse Jo ne nje tradite.

 7. jakob says:

  ju bq korofillake beni mire te lexoni Fallmerayer per racen sotme greke:

  The race of the Hellenes has been wiped out in Europe. Physical beauty, intellectual brilliance, innate harmony and simplicity, art, competition, city, village, the splendour of column and temple — indeed, even the name has disappeared from the surface of the Greek continent…. Not the slightest drop of undiluted Hellenic blood flows in the veins of the Christian population of present-day Greece.

  he-he…

 8. tina says:

  mirenjohje per Shkelzen Dolin qe promovon vlerat shqiptare te muzikes dhe natyres dhe tregon ne bote qe s’jemi kriminele dhe fondamentaliste po nje komb me kulture dhe vlera! Faleminderit !

 9. hans says:

  se ju shtremsa greker gjermani ju beri shtet, gjermani do tju bej mut prape sic ishit

 10. Artisti says:

  Faleminderit Austri! Faleminderit Z Rama. Aktivitet shume i bkur. Keni fisnikerua Shqiperine dhe shqiptaret e sidomos ate qe e duan artin.

 11. Besnik says:

  I lumte Shkelzen Dolit atdhetarit tone qe na kenaqi.MIrenjohje dhe Elbasanit ku ai u lind dhe shkolles se pare artistice qe ai ndoqi ne fillim ne kete qytet.

 12. xx says:

  cFARE ESHTE KY HOXHE QE NA SERVIRNI???ME SIGURI QE JENI CMENDUR.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *