Frrok Çupi thotë se 2017-a do jetë viti i rebelimit në Shqipëri dhe se do ndodhë qameti…

Berisha-frrok-cupiFrrok Çupi thotë se 2017-a do të jetë viti i rebelimit ndaj qeverisë në Shqipëri.

Por, ai parashikon se ky do të jetë edhe viti i qametit në botë dhe Europë, pasi do të rrëzohet BE, OKB, Banka Botërore, FMN etj.

Qeveria, kjo që është, më e bezdisshmja gjer më sot, nuk do të jetë më. Ndryshoi klima për qeveritë që bezdisin popujt dhe iu hyjnë nën lëkurë. Qeveritë e këtij modeli janë si insektet që nuk rrojnë dot në klimë tjetër. Këto lloj qeverish  po refuzohen nga popujt, qeveri që gënjejnë, qeveri që grabisin, qeveri që nuk kanë as autoritetin t’i bëjnë thirrje popullit se “po digjet shtëpia”- ja kështu janë. Në Amerikë ra Sorosi dhe me sa duket edhe Masonët që mbanin pompën e oksigjenit për këto lloj qeverish.  Aq më tepër që pas gjashtë muajsh kemi zgjedhje. Në zgjedhje nuk mund të shkohet me këto formacione; po të shkohet do të dështojë vetë procesi. Atëherë do të ndodhë si në vitet ’90 kur demokracia trokiste rreth nesh dhe establishmenti komunist vonohej me sot!, e me nesër!. Po ku do të shkonte ai regjim?, do të binte se s’bën. Ja edhe këtu, këtë që shikoni sot, nuk e kemi në fund të vitit 2017.

Ka ardhur koha e rebelimit, elitat politike i imponuan popujt që të mos shikojnë më në drejtim të tyre- veç andej nga e kundërta. Ky është rebelimi. Elitat krijuan “kënetën” dhe popujt po asfiksoheshin. Rebelimi, jo si në vitin 1917, as si në vitin 1948, as si në vitin 1990…; kësaj here ka nisur nga maja e qytetërimeve. Ra establishmenti në Shtetet e Bashkuara që kishte hedhur rrënjë- me sa po del sheshit-  në prapësi të mëdha për njerëzimin. Amerikanët- si kreu- e ndjenë dhe i dhanë njerëzimit mundësinë e ndryshimit shekullor. Zgjedhja e Donald Trump president i Shteteve të Bashkuara, ka përhapur besimin se bota është e njerëzve… Shikojini tani në këtë diell të fundit 2016, sa e sa gjëra nuk do të jenë më si tani.

Nuk do të jetë më UN (Kombet e Bashkuara). Një mashtrim botëror i elitave me fjalën mikluese “bashkim kombesh”. Cili ishte problemi që zgjidhi UN në pesëdhjetë e ca vjet?- pyeti Trump… Nuk do të jetë më siç është- në “moçal” vetë Banka Botërore; nuk do të jetë Fondi Monetar Ndërkombëtar. Organizime oligarkësh botëror me sajesa të tilla që skllavërojnë kombet dhe shtetet.

Nuk mund të jetë kështu siç është vetë EU (Bashkimi Europian,- edhe ky emër me fjalën mikluese “bashkim”). Të paktën Greqia, një nga anëtarët, duhet të largohet urgjent, sepse ndryshe nuk jeton dot më. Brexit e ndau në pjesën ku anija e BE po mbytej. BE është organizëm i atij lloji të stranjohur në biologji që “vdes për shkak të rritjes”. BE i tha vetes që të zgjerohej për nga qytetërimet jashtë BE, si një qenie e pazakontë.

Viti 2017 është viti i Rebelimit brenda Europës. Zgjedhjet e para parlamentare brenda kufijve të Bashkimit mbahen në Hollandë- mars 2017. Dy muaj më vonë, Franca nuk shkon më në zgjedhje për të provuar të majtën që sundoi deri sot; Franca shkon në zgjedhjet e majit për të mos ia hedhur sytë elitës së vet. Ky shtet nuk ka më të papritura se çfarë do të ndodhë.  Italia pritet të shkojë në zgjedhje të parakohshme pas dështimit të Referendumit alias Renzi. Aq e qartë është kjo datë sa vetë kryeministri Paolo Xhentiloni u ka  thënë ministrave që të bëhen gati për vetëm deri në vjeshtë 2017. Në vjeshtë do të shikojmë zgjedhjet e përgjithshme në Gjermani. Kur ra establishmenti në Shtetet e Bashkuara, zonja Merkel mori pozicionin e mbrojtjes së elitave liberale të falimentuara në Europë. Tani pritet të bjerë së bashku me to.

Pastaj, çfarë do të mund të kemi në vitin 2017!?… Mund të mos ketë më “off-shore”, as “Panama”. Po sikur udhëheqësit tanë të detyrohen që të nxjerrin, nga strofkat, paratë që na kanë vjedhur, si thoni, cili është Rebeli? Rebelon fati ynë. Në fund të Depresionit të Madh, 1930, rebelimi qe i tmerrshëm; kësaj here Depresioni nisi në vitin 2008, në establishmentin “Obama””, shkruan Çupi, si një orakull që do e kishte zili çdokush për parashikimet e tij.

REMOTE_ADDR:[]

72 komente në “Frrok Çupi thotë se 2017-a do jetë viti i rebelimit në Shqipëri dhe se do ndodhë qameti…”

 1. net says:

  Kercenon biri I rruspies ?

  1. adi says:

   e ku eshte orakulli ketu?????
   qe Trump fitoi ne amerike??
   qe extremi i djathte anti islamik dhe kunder kastave qe deshen nepermjet islamit te sabotonin zemren e europes krishterimin do fitoje nga hollanda ne france e me pas ne gjermani e itali????
   kete nuk e thote froku e thote gjithe europa .
   kuptohet qe edhe ne shqiperi kastat e koruptuara sorosiane pro islamike do pesojne te njejtin fat.
   sali berisha eshte politikan i vjeter dhe i zgjuar , eshte nder te paktet politikane qe i kuptojne zhvillimet qe do vijne para te tjereve e ka bere ne 90 e ka bere ne 2005 dhe po e ben dhe tani ,pikerisht per kete arsye sulmoi ne menyre te paprecedente turqine.
   eshte detyre dhe imperativ kombetar tashme qe cdo shqiptar duhet te jete anti islamik .nese nuk e bejme kete ne kohe shqiperia do katandiset vetem te pjeset e saj te krishtera .
   zgjohuni bageti nese keni 1 pike gjak shqiptari. lufta eshte ne prag ne as nuk e ndalojme dhe as nuk mund ta fitojme keshtu sic jemi , sepse jemi ne shumice te pozicionuar ne krahun humbes te historise.

   1. Bushi says:

    Adi! jsme dakord me mendimin tende,qe, çdo shqipetare duhet te jete antiislamik.Vertete,keshtu siç jami sot,jemi ne prag te luftes e te falimentimit.Them se çdo shqipetare duhet te luftoje e te shkoi ne identitetin e tij te vertet.Europa krishtere sot eshte perballur me reaksionin e madhe islamik qe kerkon te shkaterroi jo vetem europen por te gjithe boten.Viti 2017,sipas shume analisteve ne ze te botes,do jete nje vit katastrofik,ne mos i kataklizmave.Sot po shohim se ekstremizmi i djatht (njerez te djallit) po kerkojne destabilizimin e europes dhe te gjithe botes.Ne keto kushte,nuk mund te bejme gje tjeter veç t’i lutemi zotit.

    1. Edkari says:

     Vertete qe po na hane duart

   2. Dasho says:

    Faqezi e i sterrosur nga trute si ai qe larteson, qeke o druvar..

  2. Niku says:

   O Frrok!
   Shko me Berishen. Se te dy keni perenduar nje here e mire.

   1. mimi says:

    qahmet te behet ne shtepine tende dhe
    mos pafsh dite te bardhe ti qe
    ju uron shqiptareve vdekje.

 2. Fadili, Malesi e Madhe says:

  O pleh, o maskara, akoma nuk u ngopet me gjak,por prap kerkon rebelim ne Shqiperi ? Cila eshte qeveria qe ti deshiron, more njorant ? Mos don prap Berishen, i cili dy here qe qeverisi, e çoi vendin ne prag te gremines ?! Po kush te degjon ty me, more kerme,qe duhesh varrosur sa me shpejt,mbasi ndot ambjentin …

  1. niku says:

   Eshte ne te drejten e tij te jetoje me endrra,vazhdo enderro se ke moshen e degradimit

 3. busho says:

  Ky bastardi zigomatik, ish-komunist e spiun duket se e ka harruar rrahjen nga padroni i tij qe ka ne krah e i ngjsahem me te…
  Cfar mund te presesh nga specie te tilla?

 4. per pushtet says:

  O trap me zyle! Ti qenke orakulli i Shqiperise, cfere dylbish (tejkqyre) ke vene qe po shikon me shume se te tjeret? Pas pak edhe ti do zbresesh me kembe ne toke e do te heqesh dore nga keto enderra fantastiko-habitore. Çfare parash jane fshehur jane te gjithe te kampit qe ka qeverisur per 8 vjet. Pak a shume nga ana jote jane. Se ky lloj brumi ishe ti me garden e Berishes. Por e gjitha sa ke shkruar eshte veçse nje enderr me pushtet. Pra sikur ti do jesh me pushtet, ata qe ishin 8 vjet ne pushtet do te vine prape ne pushtet. Pusht! me fal desha te them pushtet.

 5. L leshi says:

  Shko mor malok bythlepires, ti je pjella me e ndyre qe ky komb ka nxjerre keta 27 vitet e fundit saqe dhe Berishes ja ke kaluar per gojen e ndyre qe ke. Fuck frrok spijuni.

 6. crrok fupi says:

  or frrok,duhet te jesh idiot te besosh se ,meqe ka zgjedhje(komponent i rendesishem i demokracise parlamentare)do te shembet bota. kete bote e shembin vetem revolucionet proletare.mos valle mezi pret?une them jo,sepse nuk ko kushte objektive dhe subjektive.por mbi te gjitha ju me saliun ne krye nuk beni dot gjera te tilla.mund te shkoni deri te ndonje akt terrorist qemund tju eliminoje edhe fizikisht.mos valle shpresoni tek isis?koken tuaj do hani.sa per ato institucione qe thua se do shemben,genjen vehten.genjen edhe te tjeret.si analist je krunde,si politikan je zero.

 7. Taras Bulba says:

  Tere jeten bythlepires ngele o ndyresire po na behesh edhe profet ,po ka ngjarje te medha jete vite se do hyne ne burg Berisha Bashs e shume gjygjtare e prokurore ,po pse mor plehera Cupi nuk i thua

 8. Nuk ka faj bagla Frok por keta te gazetes Tema qe japin te tilla lajme a thua se nuk kan cka te jain tjeter.Te bash lajm Frrok Cupin maskaraj ma i madh i gazetarise se shitur tek serbet.ashte mekat i madh per lexuesit e ndershem.

 9. Arb says:

  Ja dhe nostradamusi i shek. XXI hahahahha. Koka bosh llapa qen.

 10. Faro says:

  Ky qe nuk njeh veten dhe nuk ka pike…..pike
  ……pikr respekti per veten, pretendon t’u mesoje te ardhmen te tjereve, madje botes mbare.

 11. patiroti says:

  po nuk ka faj ai bir bushtre ,,,ai servil dhe sahan lepires qe e beri vloren kasapane ,,e ka fajin ky popull qe sdel ne rruge ti shfarrose keta kriminele me ne krye babedobicin e tyre ,,e kane fajin keto gazeta qe per te klikuar i nxjerrin lcuditheniet e ketyre burrave me tanga te shitur te serbi turp te keni dhe ju si gazete

 12. Niku says:

  Si e lejon kjo gazete tè postoje shkrimin e ketij komunisti qe ia lan bythen Sales

 13. Peco says:

  T’u befsha or Frrok, me thuaj te keqen Pecua ty, si e parashikon, do na pushtoje Serbia ne dhe Kosoven kete vit? Ja kete po presim ne shqiptaret. Sepse vetem pas nje akti te tille do te shohim perseri ty ne pushtet, o xhan. Kjo eshte lumturia me e madhe e ketij populli, te pushtohet nga Serbija dhe te kete ne krye te saj, nje spiun te Serbise si puna jote!!!!
  Yyyyyyy, vrrome! Kuptoje se ke vdekur. Jep mend bytha jote, kur cdo parashikim yti kurdohere ka perfunduar ne kosh te plehrave. Shkrimet e tua, te stilit te perroit psiqik, ku vet pyet dhe vet pergjigjesh sipas oreksit tend, kane vetem nje te mire nese arrine ti lexosh deri ne fund, te japin mundesine pothuaj matematike te marresh vesh, qe e kunderta e asaj qe thua ti do te ndodh.

 14. Malesori says:

  A Frrok.. Frog.. Je perfaquesuesi tipik i “zhelanizmit” shqiptar. Pasi te ra koka ne nje kercu dokund midis katuneve te Lezhes, 15 vjecar duke mfshi qyret me xhakete. E me vone u bane komunist i flakte, spiun i flakte,bajge i flakte etj etj. duke siguru poste e favore.
  Dhe kur erdh demokracia ish prape me kembe po ketu ndryshimi ishte kolosal se vure para te majme. E tash parashikon permbysjen e madhe dhe ti duke shijuar frutet e zhelanizmit tat shumevjecar ne mes te kiametit.Ku ..ku… kush ka mbet me analizu boten e sodit…

 15. Emigrant USA says:

  Shpresojme qe Ai qamet te mos vije kurre ne ate vend me rast se po te marre vetem keta te dy maloket

 16. Zemani says:

  Mos je ti FRROK ÇUPI i VLORËS 1997? Duket dajaku ka dalë nga xhehneti: pass ta bëri kurrizin më të butë nga barku, zë e vjell si KASANDRA! TË ardhtë mandata o njeri “shpirtzi”. I paske patur hak dajakë t e 1997!

 17. Ivan i madh says:

  Po e the ti e kimb haleje me emrin F. CUPI e gjen sic gjete vrime e b…. se Berishes edhe pse te rahu e poshteroi prape shkove pas tij se njeres si ti vetem me jashqetjen e tij jetoni. Po me qe ju ka mbetur merak se nuk e pesuat dhe dolet pa lagur ne 1997 – 1998 dhe shpetuat si kerja nga ai miku provoje e Frok skilja po ti rish punes deri ne fund ti e raca juaj e felliqur mos i tureni ambasadave ose te ikni jashte vendit. Qe pas perfundimit te mirni meriten qe u takon ty e felliqesirave si ty qe duani shkatrimin e renimin e Shqiperise e kombit shqipetar vetem per intersat tuaja e te padroneve tuaj. Po presim a do behet qe me kete rast pastrohet Shqiperia nje here e mire nga ky llum qe po e mbyt.

 18. wow says:

  Po Frrok , mund te jene dhe disa gjera qe ti thua , but per 25 kjo qeveri eshte me e mira dhe do te marre vota aq sa ty nuk do ta prese mendja( shiko Korcen, dibren, Erseken dhe pastaj shkruaj dicka reale.)

  1. shqipe says:

   Te lumt’ WOW! Po Vazhdoj mendimin tend…

   EC PERPARA / ED RAMA!…

   T’a gezosh mandatin e trete!
   O kryminster i shqiptarve.
   Se te dytin,tashme e ke ne xhep
   Andaj,mos e çaj menderen fare…

   E te vjellin Frroket e Salehit…
   (Ata, pune tjeter s’kane!)
   Por,si dhe here te tjera,
   Te vjellat e tyre do hane.

 19. Pallatet Agimi says:

  Te keqen babi ki kujdes!
  Po nuk lave duart para buke, po nuk shkon ne shkolle rregullisht, po nuk mesove perdite, po nuk nderon per dite corapet dhe breket dhe po nuk fshin qurrat me shami e jo me kurrizin e dores, ja si ky xhaxhi qe ka shkruar kete artikullin do behesh, e une s’te bej dot derman, vecese ne u kthefsh ne…ate te satemeje.

 20. Tralala says:

  Frrok! Lere boten se nuk e kupton dot boten ti. Kete Vit ne Shqiperi do hapen dosjet dhe do dalin femrat dhe bemat e gjithe spiuneve te sigurimit komunist Tani e tutje mor rrok, spiunet nuk do parashikojne te ardhmen tone e as do vine me ne pushtet. Shko rrok, shko ha supen se nuk ka nevoje kjo shoqeri mendjehapur per mendjen tende te kalbur. Shko se te ftohet supa.

 21. andromeda says:

  S’di pse dyshoj fort që ky asht spiun i asfalisë greke. E kam pa shpesh n’evente të kulturës elene që fshihej si djalli nga temjani mos e shikonin të tjerët.

 22. akirema says:

  Me nje here duhet te zhduket fizikisht ky fashist per nxitje “lufte”nje populli te mjeruar qe vuan per buken e gojes VRITENI…hidheni ne Kenete.

 23. luli i vocer says:

  thyefsh koken ti dhe saliu

 24. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  “Qameti” nuk do ndodhe po te arestohet S.Berisha !
  Mbase dhe ti per korupsion apo pervetesim te fondeve publike !
  Mos fol keshtu or burrrr… na trembe zogjte e fushes .

 25. brrrrrrrrrr says:

  Nje cope muti luftenxites….
  ka marre porosi per te shperndare kete lajm te kobshem…..
  URREJENI E POSHTEROJENI, BASHKEKRIMINELIN FRROK MUTI!

 26. Prenga says:

  Shkruan nje kerme. Ja kini ndjere eren e keqe…

 27. tomorri says:

  Ti o Frrok dhe ju o Frroket e tjere qe ne shqiperi ka me shumice,me kete tip thirrje qe beni kunder kesaj qeverije nuk beni gje tjeter veç nxirrni ne driten e djellit shqiptar se ju jeni anti kombetare dhe si te tille juve duhet tu zhdukin me nje nga menyrat me te mundeshme.
  Shqiptaret e vertete ta kuptojne mire thirrjen tende qe del nga deshira e zjarrte nga kapxerri i Salianeve.,co. Mendoj dhe shpresoj qe thirrja juaj tashme e dale boje te vleresohet edhe nga politikanet shqipatre dhe nga drejtesia e vertete shqiptare.Juve mostra qe akoma nuk po gjeni vendin qe ju takon po zvarriteni neper kembet e ketij populli qe me veshtiresi po e merr veten nga poshtersite dhe krimet tuaja.
  Shqiperia pa diskutim do te behet per brezat qe vijne kah per krah popujve te tjere te Europes dhe te botes.Poshte felliqesirat e kombit tone tani te dale mbi uje si gezhutat e elbit.

 28. froku i ZP says:

  ky malok i ndyre sic ka fytyren ka edhe shpirtin.
  ky cmir zi pasi shkatrroi Shqiperin dhe hengri nje dru te mire nga ai maloku qe ka ne krahe,shkaterroi edhe familjen e tij,la Filen e shkrete dhe mori nje rospi tjeter ne pleqeri.
  Po erdhi dita e qametit ,i pari qe duhet varur eshte ky shpirt zi.

  1. Nuk jam me qe e shani duke e quajtur Malok.ky fare muti nuk ka lidhje me maloket e ndershem

 29. Gazetari. says:

  O plerë, kur punoje tek Z. P nuk bëje thirrje të tilla. Mjerë ky popull për analist ët që ka.

 30. Gazetari. says:

  O plerë, kur punoje tek Z. P nuk bëje thirrje të tilla. Mjerë ky popull për analist ët që ka.

 31. Gazetari. says:

  O plerë, kur punoje tek Z. P nuk bëje thirrje të tilla. Mjerë ky popull për analist ët që ka.

 32. Agimi says:

  Rrebelimi I intereson Saliut dhe gjithe shpures se tij qe te mos realizohet reforma ne drejtesi.
  Saliu dhe gjithe shpura e tij kane vrare,vjedhur,plaçkitur dhe shkaterruar Shqiperine dhe Shqiptaret . Kane bere dhe do te bejne gjithçka qe kjo reforme te mos behet asnjehere. Por ka dhe shume te majte qe se duan kete reforme! Duhen ndeshkuar rende te gjithe ata qe kane vrare, vjedhur dhe shkaterruar kete vend.

 33. EDI says:

  NUK KAM ASPAK RESPEKT PER FRROKUN SE NE KOHEN E PUSHTETIT KOMUNIST E KA MAJT PORTRETIN E ENVERIT DY METRA E KA VENDOS NE GJEOLOGJINE E MINIERES NE REPS POR PER ATE QE SHKRUAN PER AKTUALITETIN E SOTEM ESHTE E VERTETE REBELIMI ESHTE EVIDENT POR JO TE NXITEMI PER VELLAVRASJE POR TI SHPORRIM KETA PLEHRA E JO VETEM POR TJU KTHEJNE EDHE PRONAT E PASURINE QE U ESHTE VJEDHUR SHQIPTAREVE KETO 26 VITE JO VETEM MINISTRA E KRYEMINISTRA POR EDHE DREJTORE E SERVILA TRAFIKANTE DROGE E FEMRASH CDO SHQIPTARI TI BEHET HETIMPASURIE REFORME RADIKALE.

 34. brrrrrrrrrr says:

  cfare thua more !
  La Filen eshkrete!
  Filja e kuptoi shume mire se me cfare monstre kishte lidhur jeten! E poshteroi ajo monstren frrok! Ai nuk meritoi qofte edhe nje moment pranine e saj!
  AJO E DHJEU NE KOKE!!!!!!!

 35. Faro says:

  Pallatet agimi:
  Flm sh. Na ke shkrire se qeshuri. E meriton te quhet humori i vitit

 36. Gege Lleshi says:

  Ka ngele Frroku ky gazetar mercenar si peshku pa uje dhe vertete per Frrok zezen,Berishen e shume si ai do jete viti 2017 dhe secili qe pason gjithnje e me qamet se tjetri.Macja ku i mori flake bishti ju duk se u kalle dynjaja.Vertete per njrezit si Frroku nuk do kete me pershesh te lehte si thote Rama ,por ky eshte ligji natyres,prandaj asgje nuk eshte 2017-te me ate qe do vije pas,keshtu e ka kjo pune ore Frrok,u sosen persheshet ore Frrok zeza e po afrohet vertete dita e qametit per ty e Berishen.Sa do gezohen krimbat se.

 37. fieraku4u says:

  NJE MUT I MADHE KA PER TE NDODHUR. RAMA DO FITOJ ME THELLE ZGJEDHJET, DO JET PRAPE KRYEMINISTER,

  DHE PD DO KTHEHET NE NJE SHOQAT. KURSE TI CUPI, DO RRISH SI I DHJERE.

 38. saliu says:

  Mos u cudisni se te gjithe nje prerje kane keta Mjerditoret (e mjera dite) mercenare, spiune pa pagese dhe te pa bese hestorikisht.
  Trima pas kacubeve ne prita primitive.

 39. J says:

  Eleminimi i malokëve, prioriteti kombëtar.

 40. Edron says:

  Je nje pacavure. Nuk ke fare vlera prej intelektuali,shkurt je nje fekale.

 41. "CAMARROKU" says:

  I dashur Frrok,
  Dikure te kisha “shok”
  Se kishe “dell”
  Se shkruaje me zelle,
  Edhe pse Mirditor,
  Kishe pozicion madheshtor,
  Ne “ZP” organin e komitetit qendror.

  Nga lektor komunist,
  U ktheve fashist,
  Per destabilizim,
  Eshte deshira jote o “shoku”im.

  Ndoshta per ty “tragjedia”
  Eshte drejtesia,
  Ndoshta asaj ja ke friken,
  Dhe shpreson ne Trump, ne Ameriken,
  Se.. do te shpetoje katilet,
  Hajdutet dhe servilet..!

 42. Nostradamus says:

  Fytyre e ndyre, malok muti, shpellar shko te Kaçi i zi se te dy njesoj jeni. Plehrat e shoqerise qe mos jua a pafshim surratin. Ndyresire.

 43. Drita says:

  Si nuk te vjen turp o Frok te njohim cfare marke je ti qe ne fillim dhe vazdon te jesh sahanlepirs qe kur edhe student luftoje te rrinje ne Tirane duke dashuruar vajzen e sekretarit te pare te partise se mirdites dhe ai te vendosi ne Gazeten Bashkimi dhe te siguroj shtepi ne Tirane jo kurr kurr nuk e meritoje u bere komunist i flakete duke propoganduar me fanatizem me te mathe idet e Partise duke e ngritur lart e me lart tolin e saj Me vjen per te qeshur sa sharlatan qe je se te njohim mire cili je Kush Te premtoj ndonje thel o Frok faqeziu Sharlatan i lindur Ti nuk e trazon popullin me shpifjet e tuaj Te origjines. Populi I shikon vete sepse nuk eshte me I pa ditur si perpara po thuaj cdo familje ka pjestar Te saj ne vendet me moderne Populli eshte I ndergjegjesuar dhe di Te njohi dhe Te vecoj te miren. Nga e keqja Turp te kesh o faqezi. Perse e nxit popullin nuk u kenaqet me fatekeqesit e popullit kerkon prap Populli do tu ndershkoj me 18 qershor o kelysh i Sali. berishes Ti ke qene je dhe do te mbetesh spiun i komunizmit sa do ta ndryshoni sa do ta ndryshoni gjenarata jone Te nje he mire ty o Frok njeri pa shtyll kurrizore o merhume Ka I kur koha jote o faqezi

 44. FREDI says:

  NJE KUISJE PREJ KULISHI NE 97 E MORET PERGJIGJEN POR BIJE NENASH QE TE IKIN QENI VRESHTIT NUK DO GJENI ME GJITHSESI PORKURORIA DUHET TE NGREJE PADI PER THIRRJE PER PERMBYSJE TE POSHTETIN ME DHUNE

 45. petraq says:

  Ka dhe fytyr ky cupi qe te beje parashikime te tilla.frok cupa na u be djale.po s,ka faj ai fajin e kane ata qe botojne thirje te tilla per shkaterrim.sa per dijeni te cupit dhe te djallit qe ka perbri.vitin 97 nuk e bene partite .me nje fjkale nuk e beri partia demokratike por e beri populli kunder partise demokratike qe u kishte vjedhur parate.eshte populli perseri qe tani eshte me edi ramen qe do ti thyej brinjet partise demokratike ne se tenton per trazira.nuk arrin dot asgje policia eshte ne kembe e do ti thyej brinjet kujdo qofte qe do tentoje te prishi mregullin dhe qetesine.mos guxoni se do turperoni vehten.

 46. Dita says:

  Si nuk te vjen turp o Frok te njohim cfare marke je ti qe ne fillim dhe vazdon te jesh sahanlepirs qekur ishe edhe student luftoje te rrinje ne Tirane duke dashuruar vajzen e sekretarit te pare te partise se mirdites dhe ai te vendosi ne Gazeten Bashkimi dhe te siguroj shtepi ne Tirane jo kurr kurr nuk e meritoje u bere komunist i flakete duke propoganduar me fanatizem me te mathe idet e Partise duke e ngritur lart e me lart tolin e saj Me vjen per te qeshur sa sharlatan qe je se te njohim mire cili je Kush Te premtoj ndonje thel o Frok faqeziu Sharlatan i lindur Ti nuk e trazon popullin me shpifjet e tuaj Te origjines. Populi I shikon vete sepse nuk eshte me I pa ditur si perpara po thuaj cdo familje ka pjestar Te saj ne vendet me moderne Populli eshte I ndergjegjesuar dhe di Te njohi dhe Te vecoj te miren. Nga e keqja Turp te kesh o faqezi. Perse e nxit popullin nuk u kenaqet me fatekeqesit e popullit kerkon prap Populli do tu ndershkoj me 18 qershor o kelysh i Sali. berishes Ti ke qene je dhe do te mbetesh spiun i komunizmit sa do ta ndryshoni sa do ta ndryshoni gjenarata jone Te njohim. mire ty o Frok njeri pa shtyll kurrizore o merhume Ka I kur koha jote o faqesi o I ndyre

 47. Phoenix says:

  Dmth, ky thote qe te fitoje Berisha, qe eshte me Trump, ose perndryshe vdesim te tere. Dmth, po qe Berisha ne pushtet nuk rrezikohemi te tere, sepse do vriten vetem ca mijera vete si ne 97, ose me pak si ne 21 Janar. Po nuk qe Berisha ne pushtet, do vritemi te tere se Berishes dhe Frrokut nuk u ben syri terr. O ju qifte Kina nenen juve.

 48. Rigoni says:

  Ku ishe deri sot o ndyresira me emrin Frrok…….Po ti qenke perendi mor loku….
  Ngreu Enver e perserit ‘ 67-ten ….feja e shqiptarit eshte Shqiptaria…ndtyshe keta frroket ,mahmutet ,dervishet etj etj e shkaterruan Shqiperine.

 49. Bena says:

  Ok o mut muti te dhjefsha turinje o I shpifur. Lodhuni sa te doni se njeri nuk ju degjon o lapanjozi i saliut

 50. miri says:

  Me kujtohet Froku kur, pasi e kishin rrahur “Demokratet”e Saliut, ne vitin 1997,erdhi ne Vlore se bashku me disa perkrahes te P.S.
  Para ish Komitetit te Partise ishin mbledhur qindra njeres,ne perkraheje te greves se studenteve te Universitetit I.Qemali.
  Me kujtohet shume mire kur , Froku shtynte me bryla shoket qe te dilte i pari dhe te fliste e te denonte me fjale nga me te ndryshme,Saliun dhe perkrahesit e tij.
  Te themi te drejten ne,u habitem pasi ai ishte nje nga perkrahesit e Saliut.Se fundi doli dhe foli e foli e ç’fare tha per Saliun .
  Kur me von,e pame perseri ne krahet e tij.Ky eshte Froku.
  Nga nje ane na vjen mire se, qenka nje parashikues i pa zbuluar.Po, pse ore Frok te gjitha keto organizma Boterore do te shembesh ti?
  Pse ore derdement,katran e shpirte zi,pse ndjell te keqen.
  Saper Qeverine e drejtuar nga Edi Rama,mos u merakos.Do te çuditesh me 18 Qershor.Besoje kete qe te thote plaku.

 51. PO.PO says:

  Pse e akuzoni Frrokun ?! Ai nuk e tha nga mendja e vet kete “gjeme” qe i pret shqiptaret ?!
  Ai thjesh lexoi ate qe i dhane sherbimet e huaja , te cileve iu sherben ! Ketu nuk ka asgje te
  re . Sherbimet sekrete te fqinjeve , do te bejne te pa munduren , qe te destabilizohet vendi ,
  perndryshe , duhet te nderpriten enderrat e Beogradit e te Athines . Barren kryesore , edhe
  pse ne moshe te thyer , e ka qeni plak i UDB-se , Sali Berishovici , qe shpreson , me kete rast
  jo vetem te coje ne vend detyren thellesisht antikombetare , por te shpetoje edhe lekuren
  e tij te zgjebosur ! Frroku eshte nje nder ata qe e sakrifikojne per te dale hapur , por sherbimet
  sekrete fqinje , kane krijuar reparte te tera te “kollones se peste” , qe vetem presin urdher !
  Kjo , s`duhet lejuar kurrsesi te ndodhe , por….. , edhe ne se ndodh , duhet te jete hera e fundit , qe
  nuk do te tolerohen me , per te shpetuar nje here e mire ky vend , nga keta kanceroze !

 52. tonini says:

  Hajde trap,hajde.Po si nuk ju vjen turp nga vetja,ju mor kasandra te diskretituar,po ti nuk je ne gjendje te besh llogarite e shtepise tende dhe merrke persiper te besh llogarite e shqiptarve se cfare do bejne ne 2017.Ju jeni katandisur si mos me keq,jeni per tu misheruar,se cfare do bejne shqiptaret ne 2017 ki durim deri ne qershor dhe do ta marresh vesh.

 53. grand says:

  O F(rrok)!
  Na ndiihmo he burre, se ne Ramen kena ne plan prape, sa te jeshe me ate Z. Gerdeci ne Foto + plus zotnin e “semur” 230 Milionsh ke shqupi! Me Ramen prnojme te futemi ne Euopen e Rebeluar! Rrok shume thone qe je kopjus i madh por edhe ke qene spiun madheshtor ne vaftit!

 54. Samiu says:

  Na Softe Rumen ky Frrok Qypi!

 55. . says:

  anti kombtare .Populli shqiptare duhet ta denancoje ne gjykate per provokim dhe ideologji destabilizuse .Shqipertaret do te votojne per qeverine aktuale qe po e shnderon vendin nga e liga e shovinizmit PD.Te zezat i mbajt per vete i ligu fer..ok

 56. Nje shqiptar says:

  Ore Frrok ka perenduar koha e rremujave dhe anarkise ne Shqiperi. Viti 2017, nen Trump, parashikohet per tere boten, nje vit i mbare ne ekonomi dhe me paqe te qendrueshme. Britania del nga BE sepse nuk don kontrollin e kapitaleve qe levizin ne bankat e saj. BE ka bere ligjin bail-in qe lejon falimentimin e bankave, zerimin e aksioneve dhe obligazioneve, deri ne prekjen e depositave te klienteve. Ne vitin 2018 hyn edhe ne fuqi edhe ne Shqiperi, procedura SEPA, per unifikimin e pagesave dhe per informacionin automatik ndermjet bankave. Ne kete procedure ben pjese edhe Shqiperia, qe megjithese nuk eshte anetare e BE ka firmosur dokumentat perkatese. SEPA do te nxjerre shume telashe shqiptareve ne emigracion, pasi keta kane akoma para nga puna ne te zeze te depozituara ne bankat ne Shqiperi dhe ne vende te tjera. Shume zyrtare, qe kane fshehur deri tani parate e korrupsionit, ne vitin 2018 do tu zbulohet nga SEPA. Viti 2017 do te sjelle edhe rritjen e normes se interesit ne bonot e thesarit, njerezit do te kene me shume para per te konsumuar dhe do te ruajne kursimet e tyre nga inflacioni. Shume shtete ne BE, Kanadaja, SHBA etj. kane hapur vende pune per te rijt shqiptare te papune. Keshtu qe presioni social do te ulet. Eshte lajm i mire edhe projekti per hapjen e burses ne Tirane, qe do tu lejoje shqiptareve ne 2017 te qarkullojne parate e tyre. Bashkia e Tiranes, veçanerisht, ka ide te qarta per zhvillimin e Tiranes, si projekti i policentrizmit, pyllit rrethues, rrugeve per bicikleta e autobuzat urban. Liqeni i Pogradecit, Golemi, plazhet etj. jane pastruar nga ndertimet paleje. Ligji po mbreteron çdo dite e me shume ne Shqiperine tone.
  Jo or Frrok, Shqiperia nuk do te kete me kthim prapa ne anarki.

 57. TRAPI says:

  A KENI MARRE PASAPORTA O FRROK..VIZA PER TE IKUR,,,NUK JU PRET NJERI NE BOTE,,SALA CON ZENIN PER TA MARTUAR ME NDONJE KUSHERIRE,,SIPAS ZAKONIT…ATE DUAM TE PLASI SE NE TE SE EMES DO SHKONI…TE JANE SHERUAR PLAGET E SALIUT MER MALOK I PABESE,,,EDHE TI JE NE LISTEN E HAJDUTEVE…

 58. Gjob says:

  Po Frok, cudira do ndodhin.
  Gazetaret do ngrene hidrocentrale,
  Humoristet centrale berthamore dhe analistet fabrika te prodhimit te sutjenave. Ti e ke bere hapin tend na solle driten elektrike ti kelysh i kuq

 59. Gjon says:

  Ky Frroko eshte i peshtire,
  votoj djathtas, por ky eshte i neveritshem.
  Te nxjerresh kete eshte tu thiash demokrateve abstenoni..

 60. fllad says:

  Malokeria historikisht ka jetuar ne konflikte dhe hasmeri. Komentues Trapi po thote nje fjale, ju plehra ku do shkoni!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *