George Soros sulmon Trumpin: Një diktator!

George-SorosDitën e djeshme George Soros foli për një shpërbërje të Bashkimit Europian duke dhënë edhe arsyen përse kjo do të ndodhë.

“Elitat europiane u vodhën demokracinë popujve dhe ndaj ka një ndjenjë rebelimi kundrejt partive të mëdha tradicionale”, tha ai.

Por Soros ka folur edhe për Trumpin.

Ai e ka cilësuar si një njeri që aspiron të shndërrohet në diktator.

“Shpërbërja në Europë nisi me Brexit, vijoi me zgjedhjen e Trump në Amerikë dhe vazhdoi me referendumin në Itali. Demokracia është në krizë të thellë. Edhe në SHBA, majën e demokracisë në botë, kanë zgjedhur një artist të mashtrimit dhe aspirant për diktator si president. Kabineti i tij ka në përbërje ekstremistë dhe gjeneralë në pension”, tha Soros.

Ai sulmoi dhe Merkelin duke thënë se mendon vetëm për Gjermaninë duke futur në krizë të thellë pjesën tjetër të Europës, siç ndodhir me Greqinë.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “George Soros sulmon Trumpin: Një diktator!”

 1. intelektuali says:

  Edhe Edvini keshtu Tha
  Por populli Amerikan nuk i degjoj e Votoj
  per Diktatorin e saj Trampin .
  Trampi nuk na QENKA rilindas Soronjan.
  300.000 vendet e punes Rilinden apo nuKrilinden ?
  Suksese ne Jete Mjeksise Rilindase ,
  Sa per Drejtesine ajo Rilindi ,
  duke bere Shtet me Barktharet qe vidhnin Korentin e Rilindjes .

 2. ellen says:

  Soros ky mashtrues I madh I popujve dhe sidomod atyre evropiane . Ai sebashku me te majtet extreme te Europes dhe Amerikes kane me shume se 15- vjet qe po deformojne qyteterimet . Falenderoj Zotin qe po ju sjell mendjen ne vend te gjithe enderimtareve te Botes Globale , te gjithe popujve qe po perjetojne mishmashin e krijuar nga Soros me shoke dhe me voten e tyre do ti japing fund shteteve po kufi , pa kultura , . Mjaft me Soros dhe sozite e tij

 3. Usa says:

  Te pjerdhsha trute o “intelektual” i leshit.
  Amerika votoi Clinton o idiot me 3 milione vota me shume sesa kasapi qe deshiron ti.
  Lexo me shume qe mos shkruash karlleqe o “intelektualesh”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *