Sociologia kosovare shpërthen ndaj Ermal Mamaqit: Lojë e ndyrë me injorancën duke e promovuar si vlerë

13040871_10153586516766616_1294627562283347801_oSociologia  e njohur kosovare Sibel Halimi, ka reaguar ndaj Ermal Mamaqit dhe emisioni te tij, i cili, sipas saj, ka keqpërdorur një njeri me probleme si personazhi me emrin Linda Morina, për popullaritet në emision.

Tallja me Linda Morinën ka filluar t`i tejkaloj kufijtë territorial të Kosovës.

Këtë më së miri e tregon përfshirja e saj në televizionet e Shqipërisë.

E vetmja mysafire nga Kosova në emisionin “Xing me Ermalin” (pavarësisht nëse të tjerë të ftuar kanë anuluar pjesëmarrjen), ishte Linda.

Kjo është lojë e ndytë e televizioneve që asnjëherë nuk bëjnë përpjekje për ta emancipuar shoqërinë dhe individin, por me perfiditetin më të lartë shfrytëzojnë injorancën, të cilën e promovojnë si vlerë!

Linda Morina është një qytetare me aftësi të kufizuara, që është bërë objekt humori dhe talljeje në rrjetet sociale për shkak të manisë së saj për të kënduar bejte për cdo personazh publik apo ngjarje të ditës”, shprehet Halimi.

REMOTE_ADDR:[]

67 komente në “Sociologia kosovare shpërthen ndaj Ermal Mamaqit: Lojë e ndyrë me injorancën duke e promovuar si vlerë”

 1. beni says:

  nuk ka me injorant se Ermali, pse merreni me kete njeri, idio dhe te paafte, bij komunistash dhe sigurimsash.

  1. Artan Gurakeqi says:

   Bravo! Po nuk eshte I vetmi. Pse me pak injorant eshte ai Altin Basha I Portokallise, apo ata te Stop, njeri me I trashe se tjetri. Dhe jane bere milionere duke mjele parate e injorances. Popull injorant, me nje president injorant, me nje kryeparlamentar komplet démodé, me nje ish kryeminister skizofren, me nje kryetar opozite sumkapuc, nuk behet dot europian me idete e vetem nje kryeministri vizionar.

   1. Aksi says:

    Listes se injorances do i shtoja dhe injorantin me eksperience shume-vjecare tashme, Agron Llakaj, qe si shoket e siper-permendur akoma mendojne se vulgariteti e banaliteti ekstrem prodhon humor cilesor dhe aktual. Me vjen keq per popullin e gjore qe, nga pamundesia te zgjeroje horizontin, te mesoje dicka te re por njekohesisht te argetohet me humor dhe art, detyrohet te shohe PLEHRAT qe serviren ne cdo Tv pa perjashtim, nga mengjesi deri ne darke.

    1. tir says:

     edi ti shoku se sa vete hargjojne pjes nga jeta e tyre duke ndjekur telenovela,, nje shok timin ishte ja bere jeta ferr gruja as buk si kishte gatuar duke ndekur keta budalleqe qe nuk mbarojne kurr mbaron nje telenovel fillon tjetra,,fillojne lajmet ketu aksident ketu grabitje atje vrasje diku jeter perdhunim,, nuk them mos te shohim televizor se ka dokumetare mjaft te rendesishem qe te njohish shum gjera ka emisione per shendetin muzik gjithashtu ka filma artistik ,,, humor ne shqiperi baraz me zero ke shum te drejte

     1. Aksi says:

      Ke shume te drejte, eshte fatkeqesi e madhe kjo puna e telenovelave, madje arrij deri aty sa te mendoj se keta bosat e televizioneve qe pjellin e percjellin telenovela gjithe diten, kane per qellim ta mbajne popullin injorant, debil, te papune e pa aftesi mendimi te zhvilluar, dhe te gjitha behen per interesa vetjake. Prandaj dhe une per naten e madherishme te vitit te ri zgjodha te shoh per te 176en here Pallatin 176!!

    2. Spartaku says:

     Agron Llakajt i ka dale boja fare.Ai nuk eshte humorist,po sharlatan.Po keshtu edhe Ermal Mamaqit.Keta janesherbetoret e Sali Berishes per t’i bere qejfin atij,si dikur perandoret e romes me gladiatoret.

     1. Mirsad Kraja says:

      Nuk bahet shqipnia as me ty maj ta marrsha pernjat kena mbet mrapa sepse kena tendence me i politizu gjanat.
      Ktu bahet fjal per Linda Morinen e shkret e ti kalon ne “Ara”

   2. Nikolla Hanxhari says:

    Po si nuk fole pak edhe per kryeministrin me idiot te 25 viteve ne Demokraci,drogmenin me tepashpirt, me maskara,me…me…;po edhe ti je njesoj si ai,prandaj nuk t nxe goja jote…

    1. shqipe says:

     Perkundrazi,kr/ministri me model qe i ka ardhur shqipris ndonjehere,si dhurat nga Zoti.Ai dhe vetem ai po e ben’ ket vend te ndotur nga salehi dhe ju te vjellat e tij…

   3. Lloji says:

    O bo bo bo..ata te Portokallise jane tmerr e cojne nga e cojne muhabetin prap tek vulgariteti do dalin dhe te gjithe qeshin si gomere.. Duket se ne komunizem paskemi qene ngushte me e mbush gojen me ‘pjeshka’ e me ‘cara’ dhe aq shume e perdorin si fenomen ata te Portokallise sa ju ka ngele cari ne goje☺
    Sociologia nga Kosova ka plotesisht te drejte per ate debilin Ermal..

   4. Paulin Zefi says:

    E sakte, ky kryeminister ne Europe nuk do na çoje, po mos u merzit o burre, se po na çon drejt Turqise, aty aty ajo pune!

    1. uhahahaaa says:

     Edi Rama drejt Turqise!? Ti qenke kokkkrra e palles 😛

   5. XXL says:

    Sikur te ishte keshtu, eshte vetem gjysma e se keqes.
    Por, fatkeqesisht, edhe ai qe ti e quan vizionar eshhte rryp ne politike, pervecse I korruptuar koke e kembe.

   6. Mirsad Kraja says:

    Nuk bahet shqipnia as me ty maj ta marrsha pernjat kena mbet mrapa sepse kena tendence me i politizu gjanat.
    Ktu bahet fjal per Linda Morinen e shkret e ti kalon ne “Ara”

  2. alb says:

   humori dhe sensi i humorit ne shqiperi eshte pertok dhe shum i keq ,, nuk e kam ndjekur emisonin per linda morinen ..dua te them ne nje emision tjeter qe kam ndjekur eshte nje vajze qe duhet respektuar nuk fliste keq per njeri ,, kendon kenge patriotike zakonisht , por fatkeqesisht ju ka kenduar dhe ca politikaneve , sigurisht ajo me deshiren e mire pa i njohur se kush jan ,,,njeriut i kendohet per mendimin tim pasi te jene larguar nga jeta dhe bustet gjithashtu,,, ,tek neve para bejme bustin i kendojme dhe kengen e bejme dhe hero ,,,,,,,,,,,,pa folur historia dhe te behet nje shkrim dhe botim shkencor pas largimit te ndjerit nga jeta,, atehere behet balanci se kush meriton te nderohet si i tille ,,,sa te jene gjall ju jep medalje qytetar nderi ,,,,,,,,,keshtu mendoj une

 2. Bardhi says:

  Shume e vertet. Ishte nje vulgaritet nga nje majmun me dy klase shkolle qe ka rene ne lek dhe supozon qe ka kapur qellin me dore. Ermal Mamaqi eshte nje kalama injorant asgje tjeter.

 3. Atos says:

  Po vete Ermali mos eshte ndryshe , zonja Sibel ? ar

 4. malo says:

  Drejt znj. Halimi, por para se te shkosh tek E.Mamaqi ke se pari emisionin Opinioni sharlataneve te Fev-ziut, pa le bajgat e Canit…
  pa folur per ca gazetare e analiste qe te bejne te vjellesh

 5. LORA says:

  Respekt per denoncimin e sakte qe ben Sibel Halimi.

  1. Aksi says:

   Denoncimi eshte mese i sakte. E vetmja gje qe me pengon tek zonja Halimi, eshte se e sheh problemin vecanerisht te lidhur me kufinjte shteterore, duke rizgjuar ndasite shqiptaro-shqiptare. Linda Morina mire apo keq eshte shqiptare, flet shqip, i kendon flamurit kuq e zi. Te abuzohet mediatikisht me ate person eshte demtues dhe e turpshme per te gjithe shqiptaret, jo vetem per ata te Kosoves.

 6. Ilir says:

  Po kur shkuli femine te ajo shkolla, si ju duk psikologes. C’fare dallimi kishte terheqja nga bluzja e femise “per humor” nga Ermal Mamaqi me dhunimin e Anjeza Shabanit? Te kishte shtet i vinin nje gjobe klanit, po cte them kjo eshte drejtesia ketu

 7. lelegu says:

  Shume e vertete gjithcka qe thote kjo zonja… Ermali Mamaqiri eshte sharlatan karagjoz i pavlere qe tallet me njerezit me probleme.

 8. Fatbardha says:

  Po ju qe keni te drejt plotesishte,edhe un kur e pashe vec per tallje e kane ftu

 9. Agimi says:

  Sakte fare znj Sibel! Por nuk eshte vetem Ermal injoranti me emisionin etij te pavlere, ashtu jane te gjithe programet e tv Klan. Injorancen es shesin per culture, antishqiptarizmin per modernizem. Turp per nje media si klan.

 10. "horri i bulevardit" says:

  Kot i bie ne qafe mamaqkes, ai k kaluar ylberin, por akoma ska hyn treg edhe vilen e ka fale grua se tij te bukur, APO jo Ami. ti mos u merzit se skemi gjo m ty ne, ne ty te uam fort

 11. Bardhi Tolabi says:

  Do me vinte mire,te degjoja zera te tille edhe prej personaliteteve tona,te cilet kane futur koken si struci dhe nuk shohin se sa po degjenerojne shoqerine tone,emisione te tilla si ai i Arian Canit,i Emral Mamaqit,etj…
  I lumte,Sibel Halimit!

 12. Q says:

  Turp që shani Ermalin, një njeri me kufizime mendore.

 13. Kujtim says:

  Linda ka qenë ne nivel. Ka paraqitur 100% Ataë që sotë jan patriot Shqiptar.
  Ermali ka qenë ne nivel. Ka paraqitur 100% Ataë që sotë jan udhëheqs në Televizione Shqiptare.

 14. Dituri Dizdari says:

  Ermali eshte aktor humori dhe ne programin e tij ka te ftuar ngado. Eshte nje program si gjithe te tjeret. Me respekt per artistet dhe njerezit e talentuar. Linda ishte shume normal kendoi shume bukur dhe te gjithe e respektuan.Askush ska te drejte te flase vend e pa vend. Paska folur nje grua edhe sociologe? Me cfar te drejte fyen nje kengetare ? Turpi nuk ka brinje , te flasesh pa respekt per te tjeret, ky eshte turp !

  1. NjeQytetarOptimist says:

   O Dituri, shko vizitohu…

  2. Aksi says:

   Turp me te madh se te gajasesh me nje njeri qe nuk eshte ne gjendje te kontrolloje veten e vet dhe qe nuk e di se per cfare po perdoret, une nuk mendoj qe ka. Ose dhe ti mi shoqe je e asaj kategorie inteligjence dhe te eshte dukur “program artistik” ai qe u ofrua. Per cdo njeri me inteligjence mesatare humori qe ofron Ermal Mamaqi, Portokallia dhe Al Pazari jane llum dhe vetem llum!

 15. Afrim says:

  Medjan Shqiptare llumi botes …Tallen para kamerave me një person me aftesi te kufizuara…kshi llumi shef veç se në Shqiperin ton ….Gjith fain ka Tv Clan Qe e lejon Mamaqin te Tallet Me nje femer me aftesi te kufizuara…!!!

 16. Everteta says:

  Ska faj Ermal Mamaqi fajin ekemi vete qe e promovojme ate. Atij si thote nej fljale e urte e popullit i ka hyre vetja neqejf. Origjina e tij dihet dhe hiqet si i persekutuar. ai vjen nga familjet e dikurshme te privilegjuara dhe u dihen qypat me flori qe kane pasur. Turp ti vije per veprimin qe ka bere. Eshte shume vulgar dhe pa talent fare . Ska pike edukate . I ndertoi ai dhe e shoqja biznesneset po kui gjeten burimet financiare si i bene ato leke me cfare menyre duhet pare.Pa pritur e pa kujtuar jane bere me show , me revista me dyqane me shtepira qe zor te arrihen me me nivelin e rrogave ne shqiperi. Ermal budallenj ska sot. Do te te pergezonim ti kishe te tuat dhe me djerese por kemi frike se vijne ere tjeter dhe ti e di shume mire. Do te besh mire te kerkosh falje per veprimin qe bere dhe piqu ke mbetur aguridhe e le nam.Ske faj ti kur mungon shteti te kapi perveshie te vendosi ku e ke vendin.Burre i vogelke mbetur.

 17. Shoku " Shpati " says:

  Vetem nje program mund te shihet ne ekranet e tv-ve shqiptare , vetem programin ” Hapesire e blerte ” te TVSH-ja . Te pakten flet per bagetine dhe bujqesine . Ne te gjithe shtypin e shkruar dhe ate viziv ka nje ” bordellizim ” qe asnje bordello nuk do ta pranonte ! Duhet nje rrevolucion ne gazetari .

 18. Miri says:

  Nuk mu duk korekte thirrja e Lindes

 19. Asus says:

  Shume e sakt, zonja Halimi. Neperkembje e dinjitetit njerezor.

 20. vang says:

  ;;QE te perpiqesh te promovosh ”vlera” aty ku nuk ka shkaktohet nga kriza qe perjeton shoqeria shqitare.Eshte njesoj sikur Mamaqi te ftonte ne nje studio nje njeri pa kembe dhe ti lutej te demostronte nje nisje vrapi 100m.NE te njejtin veshtrim jane edhe nivelet e tjera,dhe njerezit qeshin jo me humorin,por me budallallekun,me te peshtiren, me injorancen,sepse ajo u serviret dhe nuk gjejne forca ta mbyllin ekranin.Te besh objekt humori nje njeri me fiksime do te thote se nuk e kupton dot ndryshimin me ate qe duhet humoristi ta luaj ate rol.Mamaqi as te mos guxoje te thote se edhe budallenjt kan te drejte te promovohen,sepse kjo do te ishte katandija me e madhe.Nga ana tjeter nuk ka aspak te drejte te fyej nje njeri qofte budalla ,te cale ,te verber apo shurdh.Deri ketu kemi arritur.

 21. Shyqri Kuçi says:

  Ermali dhe “ermalat” tjerë jetojnë në botën e tyre të qoroditur, të cilëve iu është dhënë hapësirë e pafund për të promovuar vullgaritetet, fëlliqësirat dhe instinktet jonjerëzore që mbajnë në egon e tyre!
  Reagimi i qēlluar i z. Sibel Halimi, ka hapur portën për angazhim të qytetarëve shqipëtarë, kundër degradimit të mëtejmë të shoqërisë sonë, kundër lansimit të antivlerave, të cilat po njollosin gjithnjë e më shumë popullin tonë.

 22. Phoenix says:

  Po pse shoku i tij Arjan CANI nuk eshte perfid? Madje s’do shume mend qe ai ia ka sugjeruar. Gomari, gomarin ferkon.

 23. korrekti says:

  pershendetje, znj. Sibel.
  Te falenderoj per analizen qe ben. Por tek ne keshtu ndodh kur po drejtojne ne cdo fushe dhe ne cdo biznes injorantet, nerezit medioker. Punesohen ne institicione dhe media vetem njerez te nivelit te tyre dhe me nje nepotizem te shfrenuar. Ne televizion Ermali, ne tel. Ami, ne reklama Ermali, ne reklama Ami, tani i behet reklame edhe djalit te porsalindur (edhe ai don reklamen e tij), pasi ne Shqiperi ka pjelle vetem ermali me Amin, Reklame biznesit te Ermali dhe Amit. More Sandri cfare ben keshtu, cpo ndodh me ty, sikur shume ne sy ke rene……
  Ju sugjeroj ta filloni mbare kete vit te ri, me emisione edukative dhe te reklamoni vlerat patriotike e kulturore te Shqiperise dhe shqipetareve dhe jo b. … e Amit dhe te poshteroni njerez.

 24. Ska rendesi says:

  “Per Sociologel”
  Zonja Sociologe,une sociolog nuk jame,por 2fije mend i kam.
  Turp per “sociologjine” do ishte te mos talleshe me “kete kengetaren”. Turp per shoqerine eshte kur tallen me pensionistet, me personat me aftesi te kufizuar(sakat ne karroce,te verber,autik etj)me popullin ne tersi ne nje fare menyre.
  Ti duhet te ishe alarmuar “per menyren sesi “ai” “ajo” tallin trapin me “sociologjine sociale” …kjo po qe eshte teper alarmante…te tjerat jane:HAJD TI BEJEME NJECIK REKLAM ERMALIT DHE NA DHA CA LEK.
  Gezuar vitin e ri zonje!

 25. Shqiponja e plagosur says:

  PO ESHTE MOMENTI TE THUHET NDAL AGRESIONIT TE FSHEHT QE SHKATERON NE VIJIM VLERAT CIVILIZUESE DHE NJERZORE TE SHQIPTAREVE: SHKATERIMI ESHTE I SHUME ANSHEM POPAGANDA ESHTE NGA ME PREFIDET: NE ART DHE KULTUR CANERIT, MAMAQET DHE ATYRE QE POMOVOJNE VETEM VULGARITET DUHET TU TREGOHET VENDI: VEGLA QORRE TE NJE SKENARI TE VJETER E TE RI ANTI SHQIPTARE DUKE U MAJMUR ME TAKSAT ESHQIPTAREVE. SHIKONI SE KUSH E KA DOMINUAR ARTIN DHE KULTUREN SHQIPTARE DJE ATA SERVILISESHIN KOMUNIZMIT DHE ISHIN PROPAGANDUES TE ZELLSHEM KURSE SOT MAMAQET; lUBONJAT &Co PO NDYJNE EKRANET TONA ME PLERA DHE JO VLERA QE KA NEVOJE BOTA DHE NE TE SHIKOJME.

 26. Bond says:

  Ermali me keto lloj shows sapo ka blere nje shtepi mbi 500,000 Euro tek Rolling Hills, vendi ku jane mbledhur nje pjese e mire e ‘peshkaqeneve’ e Shqiperise.
  Fundja fajin e kane ‘boset’ qe paguajne Ermalit, si dhe institucionet qe bejne sehir ne kuader te ‘lirise (se shemtuar) te medias’!

 27. tomorri says:

  Bravo z. Sibel Halimi keni bere nje nderhyrje te vertete dhe shume te sakte per kete , qe duhet tu vleje edhe grupeve te tjere te injoranteve qe spekullojne dhe marrin paren e fukarajte me gjasme jane te mençur.Turp per ata televizione dhe per ata drejtius emisionesh qe nuk kane pik vertetesije veç injorances me kujtale.

 28. Ortopedi says:

  Pse mos valle jane me te mire ata te emisioneve te tjera tv?! Jo ,nje dreq jane bere, madje mesa kam pare kjo semundje eshte dhe ne tv kosovare. Vetem idiotizma pa fund,lakuriqesi e kurveri.Keto sherbejne per te shperqendruar njerezit nga problemet kryesore te jetes se perditshme. Keshtu i sherbehet pushteteve dhe jo popullit.

 29. Salvador says:

  Ermal Babaqi eshte nje arlekin qe kujton se bene humore!Por ajo qe paraqet ai ne ekrane jane porkeri qe i paraqet per art!Keta lloj personazhesh si Robert Alia e Arjan Cani te vjen per te vjelle kur i shikon te shfaqen ne ekran!Ermal Mamaqi perpelitet te mbijetoje me te gjitha format por ai eshte nje deshtak!

 30. Naki says:

  Nuk jam tu kuptu tona kto komente po ju po haroni qe sa me deshir i presim humoret te Sevdai Radogoshi si uka si at rolin si hashkali e stupcat e cima edhe kta i perdorin gati tona fjalt si te Linda morines e ata myten duke u pregadit e kjo esht origjinale e na bon te qeshim me to e Ermali e plot do moderator te kosoves e kan mar ne disa shou programe te tyre e hiq ma i mir nuk esht edhe aj vali corleone e ky hebibi i rahovecit po mir ma mir kta se me naj qit kta hajnat e qeveris si shqipni si kosov

 31. artiles says:

  Eshte pasqyre e shoqerise shqiptare. Cani morri fame me emisionin e tij duke bere “show” me njerezit me idiote te shqiperise qe i ftonte ne studio. Pasjtaj filloi te ftonte politikane dhe “artiste” – e hajde mbajeni me po deshet Canin tani.
  Me Canin ju hap rruga te gjithe injoranteve te tjere te “humorit te lagjes”, si me thene ata njerez qe ne kolektivet e punes e kane stil te gjejne dike e te tallen gjithe dite. Ky lloj humori eshte bere zoterues sot ne Token Meme Shqiperi!

 32. Vlonjati says:

  Ermal mamaqi,nje qurravec e sharlatan,nje papagall qe te irriton me ate zerin e tij si ato kusite e grisura nga fundi,nje leshko qe perpiqet qe me palaçolleqet e tij te rendomta te jet pjes e tregut te humorit banal ne Shqiperi.Nje idiot dhe kukngull i rritur ne hije,pa pik talenti dhe pa shije.Lereni majmunin papagall,ose me mire klyshin e qumshtit te leh ne shtruan e tij.Me neveri dhe perçmim,VLONJATI!!

 33. Lugati says:

  poplli marum mereni me njerez qe i pagu privati…o popull meruni me kryemimstrin qe sa here flet..e bo estrade..meruni me ish kryeministrin qe ska lone gjo pa bo siper tokes..meruni me plitikanet e te gjithe krahve por juve ju ka erresu syte politika e skeni ca mei bo gamorit i bini samorit…o zgjohuni se e keqja e kti veni nuk jane msmaqi..fevzi..llakaj..cani..se kto i pagu privati po jane..berisha..rama..basha..meta..kaci..ruci etj.etj..qe ka 70vjet qe na degjenerojne si popull …zgjohuni..zgjohuni se nuk eshte vone

 34. meti says:

  Aty na doli edhe nji Roberti i cili ishte shumë vullgar me personalirtin e Vitit te Ri .Ishte teper jo njerzore ta ofendoi nji Baba Dimer me ate fjalorë arrgante . Baba Dimri te gjith e dim se sot nuk egziston sot, por simbolika e tij eshte jashtzakonisht edukative sepse sjellja e dhuratave e jo plumbave e terorizem eshte diçka e shumë njerëzore .

 35. Devolliu says:

  Mamaqit i rrofte Ami.

  1. ***** says:

   Amin ishallah o Zot. Gezuar 2017!

 36. nord.al says:

  Fatkeqesisht jemi te detyruar te konsumojme kete nivel qe na ofron Tirana e “kultures” ose metropoli , sic i pelqen te quhet. Imponimi vjen sepse te gjith stacionet nacionale jane te peqendruar ne Tirane.

 37. Na bashkoj kenga popullore says:

  Jo vetem Mamaqi i dhjere po te gjitha programet televizive jane te degjeneruar e te ndyre mbi te gjitha injorant qe i ka mbulua herdheku!Ne programet televizive Shqiptare nuk ekziston as dhe vetem nje program qe trajton probleme sociale me gjith ato probleme qe ka shoqeria Shqiptare,koplimenti sociologes dhe suksese te metejshme se vertet ka nevoj vendi yn sociolog te nderuar si kjo Zonjushe

 38. Valon says:

  Fatkeqsisht kjo dukuni nuk po ndalet veq sa vjen e rritet , si duket kemi nevje te jemi sa me budallenje , jemi bo gazi botes :(((((

 39. suzana says:

  Me falni, por mua me pelqen programi i Ermalit, kete te fundit vertete kishte bere gabim qe kishte ftuar Linda Morinen.
  Dhe kjo Linda mund edhe te jete me aftesi te kufizuara a ku ta dije une, por ne anen tjeter me duket e zgjuar pasi duke perdore shemtine e saj…po fiton goxha para. Cdo dite e ke neper Portale te Kosoves.
  TV-te e Shqiperise me pelqejne ti shikoj, vetem se ka shume programe te njejta si “STOP” dhe “FIKS FARE”…nuk e kuptoj pse duhen dy programe me te njejten permbajtje. Agron Llakaj nga Vizioni duhet te ike ne pension se eshte bere i neveritshem, poashu edhe Opinioni i Fevziut, Arjan Cani udheheq mire Programin e tij, puna eshte qe shqiptaret edhe i shajne keta njerez, por edhe i shikojne Programet e tyre.
  TV-te e Kosoves jane KATASTROFE….ne ato TV po vleresohet Injoranca ekstreme, gazetare qe nuk dijne te flasin, kot kot fare.

  1. ben says:

   Ermali,eshte nje injorannt klasik,me humor banal,si te gjithe humoristet shqiptare.Si ne cdo fushe,edhe humori eshte kthyer ne banalitet dhe injorance ne nivele te frikshme.Shikoni Portokalline se cfare humori eshte,ku fjalori vetem banalitet eshte,dhe aktoret qeshin kot,me personazhe dhe tema pa pike kuptimi,me deformim fjalesh,me nje fjale, vetem humor nuk mund te quhet.Me e forta eshte se keto mbahen per emisione te arrira,qe me aktore dhe regjisore,si Altin Basha,qe nuk vlejne fare per humor, krenohet Top Channel,

 40. Neo says:

  Personalisht me vjen te falenderoj Vis Pupa-n per qytetarine e treguar ne emisionin e tij.
  Uroj qe “koleget” e tij te shohin disa minuta nga emisioni dhe te kuptojne se ku jane…

 41. pal pith noku says:

  —sa te kete amin qe ka kanalin injoranca do beje xing me ermalin

 42. Gora says:

  Me falni kjo goca Pse e ka emrin Ermal ku shum mire mund ta kishte Ermelinda

 43. xholi says:

  HMMMMM ME PAS KEN LINDA ME AFTESI TE KUFIZUME KISH SHKU NEPER MBREMJE,KONCERTE PA LEK SHUM MIR DI SE QKA BEN KJO KA GJET SE KESHTU ME LEHT VJEN DERI TE LEKU .
  ME MIR ME U BA SI TRULLAJK SE SA ME U SHIT PER LEK .NEPER RRUGET E EUROPES APO TE PUNOJ NDONJI LOKAL …..

 44. ALBAN DEGA says:

  GJITHCKA PERVEC HUMOR… ART !

  PAJTOHEM PLOTESISHT ME JU ZONJE E NDERUAR!

  Jo vetem emisioni I Mamaqit por ne pergjigjesi humori ne te gjitha televizionet e mediat Shqiptare ka degjeneruar deri ne krupe!
  Vulgariteti, klithmat, zvetnimi moral e kuluror e njerezor Jane gjithcka pervecse humor, art!
  Perjashto deri diku ” Fisk fare!” Te Top Chanal dhe ” Stop ” te Klan … te tjerat jane gjithcka pervec humor!

 45. Rabije says:

  Personi me emrin Linda Morina ishte e ftuar ne emisionin ” Zone e lire” . Aty u ve ne loje dhe u shpalos kulmi i injorances kur e pyeten se a e DI ajo Kush edhe Adolf Hitleri, gje qe ajo nuk e dinte. Nuk e DI cfare mendje te semure kane keta njerez ne televizionin shqiptar qe i japin hapesire e kohe nje femre te tille .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *