FOTOT/ “FF91”, makina elektrike që i sfidon të gjitha!

Faraday Future ka prezantuar makinën elektrike të quajtur “FF91”, e cilësuar si “vrasësja e makinës Tesla”.

Është përshkruar nga specialistë si “një specie e re e mjeteve autonome”.

Ajo mund të shkojë nga 0 në 100 km për vetëm 2,39 sekonda.

Mund të udhëtojë 650 kilometra me vetëm një karikim baterish.

Ka sensore të shumtë, radarë madje edhe sistem të njohjes së fytyrës.

Ka një fuqi prej 1050 kuaj/fuqi.

Nëse drejtohet me shpejtësi mesatare 100 km/h mund të shkojë deri në 780 kilometra me vetëm një karikim.

Detaje të tjera pritet të dalin ditët në vijim, por duke parë strukturën dhe të dhënat paraprake, kjo makinë mund të revolucionarizojë tregun e makinave elektrike.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-33-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-33.jpg","attachment_id":"608184"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-30-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-30.jpg","attachment_id":"608185"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-29-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-29.jpg","attachment_id":"608186"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-29-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-29.jpg","attachment_id":"608187"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-26-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-26.jpg","attachment_id":"608188"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-20-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-20.jpg","attachment_id":"608189"}]

1 komente në “FOTOT/ “FF91”, makina elektrike që i sfidon të gjitha!”

  1. Inxhinieri says:

    Akumulim kapacitiv i energjise, nepermjet kondesatoresh super te medhenj, te cilet mund te perdoret si nje bateri eficiente dhe e fuqishme, pa bateri kimike aktuale. Nje kondesator shume i madh apo nje varg kondesatoresh te medhenj, mund te rezervoje energji sa qindra bateri bashke.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *