Heqja e mandatit, Selami ankimon vendimin e KQZ në Gjykatën Administrative

Shkëlqim Selami ka ankimuar sot vendimin e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për heqjen e mandatit të deputetit. Kerkesen ai e ka depozituar ne Gjykaten Administrative.

Një dite me pare, Selami tha per mediat se KQZ nuk e ka shqyrtuar çështjen e tij në themel.

“Nuk paragjykoj punën as të KQZ­së dhe as të organit të gjyqësorit, secili të ushtrojë detyrën e tij” theksoi Selami.

KQZ me kërkesë të Prokurorisë vendosi heqjen e mandatit të deputetit për Shkëlqim Selamin.

padi

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/padi-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/padi.jpg","attachment_id":608197}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *