Surroi e Ahmeti godasin Thaçin e Mustafën: Lëshimet ndaj Serbisë sollën arrestimin e Haradinajt

surroiPublicisti Veton Surroi dhe kreu i komunes se Prishtines Shpend Ahmeti kane reaguar ashper ndaj arrestimit ne France te Ramush Haradinajt. Ata shprehen se arrestimi i ish-kryeministrit eshte pasoje direkte e politikes leshuese qe elita kosovare ka aplikuar ndaj Serbise.

Reagimi i plotë i Surroit: Arrestimi i Ramush Haradinajt ,në bazë të urdhër arrestit të Serbisë, është produkt i një politike të Kosovës të nënshtrimit interesave të Serbisë, në tryezën e negociatave. Këtë nënshtrim e bën Kosova, ajo e çliruar edhe falë luftës së vet Ramush Haradinajt , tashmë prej kohësh e zaptuar prej krimit dhe korrupsionit.

Reagimi i Shpend Ahmetit: Normalizimi i marrëdhënieve i udhëhequr me aq zell nga Thaci e Mustafa dhe kryenegociatorja sjellin arrestime si kjo e Ramush Haradinaj sot”.

“A duhet me shku në çdo shtet, me u arrestu për me i hjek “poternicat” e Serbise për çdo luftëtar që Serbia don me lujt e me përdor si kartë për me marr diçka prej neve?”

“Kur do të mbushemi mend që ska normalizim me marrëdhënie nënshtrimi ndaj askujt”

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Surroi e Ahmeti godasin Thaçin e Mustafën: Lëshimet ndaj Serbisë sollën arrestimin e Haradinajt”

  1. Arbër says:

    siikur shpend al ahmedija , apo veton al nuri surroi te ishin kryetar …askush ne bote nuk do te guxonte te arrestoje rambushin…sepse keta te dy jan ma te forte se NATO…..vetoni dhe SHpendii e hajne hekrin/////

  2. mati says:

    Ky reagimi i Ahmetit me plot gabime gjuhesore,tamam analfabet …

  3. Shqip says:

    Qe kur mora vesht para do kohe se ke pasuri 40 milion euro mu ngjit nje val gulcime ne fyt.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *