U vetëvar në burgun e Rrogozhinës, Berisha bën politikë me vdekjen: E quajtën kriminel për një dozë hashashi

sali-berisha1_1483481435-869710Për ish-Kryeministrin Sali Berisha, vetëvrasja mbrëmjen e sotme në burgun e Rrogozhinës e 22 vjeçarit Estref Halili është një akt i shtyrë nga shteti policesk.

Përmes një postimi në Facebook, ish-Kryeministri Berisha argumenton se “arrestimi i tij vetëm për një dozë të vogël hashashi, e çoi 22 vjeçarin drejt aktit fatal”

Po citojmë postimin e Berishës në rrjetin social:

Nje vetevarje tjeter shteterore ne burgun e Rrogozhines!

Te dashur miq, mediat informojne se 22-vjeçari Estref Halili i dha fund jetes se tij ne qelite e zeza te burgut te Rrogozhines ku vetevrasjet jane bere jo te rralla. Estrefi ishte arrestuar nga policia më 23 dhjetor 2016 në fshatin Kolonjë të Lushnjes pasi në makinë iu gjet një dozë e vogël kanabisi dhe një thikë. Më pas, më 26 dhjetor ai u transferua në burgun e Rrogozhinës.

Estrefi u gjet sot në tualetin e burgut të Rrogozhinës i varur me xhaketë në dritare. Të riut iu dha ndihma e parë nga të burgosurit e tjerë dhe u dërgua në spital, por fatkeqësisht ndërroi jetë.

Duke shprehur ngushellimet e mia me te sinqerta familjes se Estrefit, denoncoj vdekjen e tij si nje akt vetevarje te nxitur nga shteti policesk. I bej thirrje prokurorise te nise menjehere hetimin dhe te vendose para ligjit te gjithe ata zyrtare, qe me veprimet apo mos veprimet e tyre shtyne, nxiten te riun qe t’i japi fund jetes se tij ne burgun e Rrogozhines! 

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “U vetëvar në burgun e Rrogozhinës, Berisha bën politikë me vdekjen: E quajtën kriminel për një dozë hashashi”

 1. F.A.Y says:

  Eshte jashte cdo llogjike PLANETARE…
  tolerimi kriminal qe po i ben mazhoranca ketij satanai……eshte e pabesueshme qe dhe Donald Luludhja rri si kapterr para sali gjakatarit..

  O SHQIPTAREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !

  A E HARRUAT DJEGJEN E TE PERNDJEKRVE POLITIKE NE TETOR 2012..ASNJE I PERNDJEKUR POLITIK NUK U DOGH NE KOHEN E ENVERIT..POR KJO NDODHI NE KOHEN E SALI ELEZBIBERIT KETIJ MATHERFUCKERI

  A E HARRUAT KETE MONSTREN E ELEZBIBERIT & RAJESONSERBIT QE NE VITET 70 KERKONTE VARJEN NE LITAR TE HYSEN SHOSHORIT ??

  Shtrigu Sali Berisha duhet te shkoje ne gjyqin e Hages per krime kunder njerzimit.
  SALIMONSTRA duhet gjykuar dhe per faktin se per here te pare ne historine e kombit shqiptar u perpoq te kryeje invazionin e North Albania kunder South Albania.

  Ky Sadam Hyseini i Tropojes urdheroi hedhjen e lendeve kimike luftarake ne trekendeshin Vlore Sarande-Gjirokaster per te cilat jane dokumentet e sakta dhe piloted si deshmitare jane gjalle
  Sipas Izet Haxhise perseri ka fakte renqenthese se Shtrigu Sali Berisha personalisht ka urdheruar sulm terrorist mbi kontigjentin gjerman (ka filmime nga mediat gjermane qe i ka pare publiku)
  Sipas Izet Haxhise perseri ka fakte renqenthese se Shtrigu Sali Berisha personalisht ka urdheruar sulm terrorist mbi ambasaden amerikane per tja lene “kopilin” gjeneralit grek Arben Imami qe cmendurisht e beri minister mbrojtje ( po keto te Natos qorra jane ?)

  Në tragjedinë e Otrantos, humbën jetën,
  258….Zeqine Fejzaj, 61 vjeçe,
  259….Blerina Fejzaj, 8 vjeçe,
  260….Zonja Fjezaj, 36 vjeçe,
  261….Mihal Fejzaj, 60 vjeç,
  262….Fatos Fejzaj, 39 vjeç,
  263….Roland Fezaj, 14 vjeç,
  264…Oltion Fejzaj 13 vjeç,
  265…Mimoza Xhavara, 32 vjeçe,
  266…Kamela Xhavara, 9 vjeçe,
  267….Majlinda Xhavara, 4 vjeçe,
  268….Desantila Xhavara, 24 vjeçe,
  269….Firdesa Xhavara 1 vjeçe,
  270….Gerard Xhavara, 4 vjeç,
  271….Majlinda Roshi, 38 vjeçe,
  272….Qemal Roshi, 38 vjeç,
  273….Roland Roshi, 2 vjeç,
  274….Pushime Meminaj, 60 vjeçe,
  275….Donika Idrizi, 40 vjeçe,
  276….Elona Idrizi, 14 vjeçe,
  277….Semiranda Idrizi, 11 vjeçe,
  278….Romeo Andrea, 28 vjeç,
  279….Silvana Andrea, 18 vjeçe,
  280…Kristina Andrea, 2 vjeçe,
  281…Bardhyl Lame, 37 vjeç,
  282…Tushe Lame 38 vjeçe,
  283…Artuela Lame, 35 vjeçe,
  284…Kasiani Bestrova, 6 vjeçe,
  285…Viktore Bestrova, 9 vjeçe,
  286…Konstandin Bestrova, 2 vjeç,
  287…Anife Begotare, 41 vjeçe,
  288…Rezart Begotare, 12 vjeç,
  289…Erald Begotare, 13 vjeç,
  290…Zeman Avdia, 37 vjeç,
  291…Nertila Avdia, 11 vjeçe,
  280…Olsi Avdia, 6 vjeç,
  281…Irma Greko, 21 vjeçe,
  282…Kristi Greko, 3 muajsh,
  283…Bardhosh Deliaj, 46 vjeç,
  284…Burbuqe Deliaj, 45 vjeçe,
  285…Melpo Sejdiaj, 46 vjeçe,
  286…Hanëme Birçe, 41 vjeçe,
  287…Besmir Birçe, 9 vjeç,
  288…Lavdosh Kaja, 22 vjeç,
  289…Robert Bajrami, 19 vjeç,
  290…Miklovan Troqe, 17 vjeç,
  291…Anastas Mërkuri, 30 vjeç,
  292…Lindita Demiri, 12 vjeçe,
  293…Bektash Tahiri, 47 vjec,
  294…Andi Aliaj 17 vjec,
  295…Teferi Saliu 48 vjec,
  296…Lirim Bulla 17 vjec,
  297…Zini Muça 27 vjec,
  298…Ermal Xxhaka18 vjec,
  299…Fatmir Geraj 28 vjec,
  300…Kastriot Sharraj, 36 vjec,
  301…përparim Mamanaj, 13 vjec,
  302…Zylyma Sulejmani 22 vjece,
  303…Krenar Sulejmani 27 vjec,
  304…Alban Sulejmani 4 vjec,
  305…Mirand Kaçuku, 28 vjec,
  306…Kizeta Sulo 21 vjece,
  307…Klodian Sulo 2 vjec,
  308…Fiqiei Sulaj 30 vjec,
  309…Ervin Sula 15 vjec,
  310…Latif Berberi 53 vjec,
  311…..Maze Seferaj 31 vjec,
  312…..Brunilda Seferaj 25 vjece,
  313…..David Seferaj një muajsh,
  314…..Vjollca Kaçupi 22 vjece,
  315…..Albana Botrova 22 vjeçe,
  316…..Merita Ferko 32 vjece,
  317…..Ilir Kicja 34 vjec,
  318…..Maringlen Bardha 16 vjec,
  319…..Fatbardha Sejdia 21 vjeçe.
  320…..Bledar Ferko 10 vjec,
  321…..Fredi Ferko 8 vjec,
  322…..Viktori Kaçupaj 25 vjece,
  323…..Robert Llanaj 30 vjeç,
  324…..Kastriot Hasanbashaj 27 vjec
  325….., Klorida Hasanbashaj 24 vjeçe,
  326…..Xhuljana Hasanbashaj 3 vjeçe,
  VIJON..
  32…..Nga sa me siper na lind e drejta te pyesim dipllomacine euroatllantike :
  Perse kjo politike ekstremisht antishqiptare qe po ndjekin ne Shqiperi me Frankeshtein Monster Berishoviq?
  Ku e gjeten te drejten morale dhe ligjore nderkombetaret (gjasme miq leshi) qe te shpallin amnistine per kriminelin Berishe per 1997,1998,2008 dhe 2011 dhe jo vetem kaq por kane gatuar nje corbe pambarimisht te shemtuar me ceshtjen Doshi qe me e vogla pasoje do jete nje lufte civile e pa shpallur zyrtarisht deri ne depression dhe cmenduri kombetare.
  Perbuzje dhe neveri per aleatet tane qe edhe pse i kemi respektuar ,nderuar dhe besuar pa kushte po sillen si Haleate me sherbimete e tyre –PROPOGANDE-DIPLLOMACI-SHERBIME SEKRETE dhe tragji-komedia me Doshin dhe Frrokun ..Elvis Roshin e deri te koqedhimeti ve atyre vulen e turpit se po e bejne qe te shpetoje Berisha nga prangat gjithe kete ndyresi me keto ndyresira..
  Kulmi i kulmit te kulmeve eshte se ndersa shqiptaret po vriteshin ne toke dhe mbyteshin ne det familja Djallit Berishe me qe dhe me mace .udhetone siper me avjon special dhe te gjithe te paisur me pashaporte dipllomatike ku Bice Dasara ishte dipllomate qe 2 muajshe kurse “shoqet e saja i hengren peshkaqenet ne Adriatik dhe nuk e kane asnje varr…

  TURP PER USA & BE QE I KANE LENE NJE VAMPIR SHQIPTAREVE NE QAFE TE SHQIPTARVE

  TURP PER USA & BE QE AKOMA MASHTROJNE SE KY MONSTER HODHI KAMUNIZMIN QE ESHTE NJE GENJESHTER KRIMINALE.

  FUCK ALL YOU

 2. €piriiiiii says:

  I Pari ku Shteti duhet te Veproje Rreptesisht je ti me gjith lukunine tende more Bastard, qe ngele ne TV droga droga droga…… sle me burra gra pleq dhe Adoleshente Servila pa nxier ne TV te lexojne Hartimet dhe Harbimet e tua. Pas teje duhet te vine gjith ata Parlamentar Leshi qe po e Thajne po e Tkurrin po e Vjedhin e Vrasin kete Komb me Veprimet e MosVeprimet e tyre.

 3. NjeQytetarOptimist says:

  E kapen me hashash dhe thike dhe duhej honoruar si “Pishtar I Demokracise” dhe jo te futej ne burg. Polici qe e kapi me hashash dhe me thike duhet hetuar para ligjit per veprimin dhe mosveprimin ne detyre duke e futur ne burg. Keshtu ndodh ne vendet demokratike.. Ky jo vetem qe eshte nje Plak Vrases, por edhe nje kancer i shoqerise..
  Ngushellime familjes per kete tragjedi sociale..

 4. Kiu says:

  Ky hajvani mbase ben politike me vdekjen, por ky shtet m*ti qe arreston tjetrin per nje doze te vetme kur eshte mbjelle me hashash gjysma e Shqiperise, cfare ben???!!!

 5. A says:

  Po nqs jo me vdekjen, me çfarë?

 6. Ketu ka te drejte quhet kriminel dhe denohen per nje gram hashash apo nje vjedhje te vogel,dhe lihet jashte nje kriminel si saliu qe ka vrare,ka shkaterruar vendin ,ka fut percarjen e popullit(dhe shan luften e klasave) ka shit vendin,i ka shit arm dhe naft sllobos(qe e pranon edhe vet)ka dash te vras kreun e opozites(e thot vet) e sa e sa krime te tjera.
  Fullani me shoke ka bere disa krime dhe quhet i ndershem.
  Likefloriri cfaqet me ze e figure duke numruar eurot dhe salikomunisti shkon ha darke dhe te nesermen likja del i ndershem dhe ata qe vjedhin energjin futen ne burg.Po sypeshkaqeni sa krime ka ne kurriz,po familja e ketij krimineli qe jeton me mire se sheiket……..
  Aty ku ka te drejte salikrimineli jepi te drejte.

 7. zaho says:

  Zoti Sali juve nuk ju rruhet e as ju qethet fare per te ndjerin por, thjesht propagand

 8. TIRANA says:

  Një gjë duhet të mësosh,O Sali Berisha ! Shkruaj c’të duash, shai si të duash e kë të duash,duke filluar nga ai që I rrije prapa bythës, po dëgjoje e mbaje mend mirë: Kur vdiq Enveri, populli veproi mirë apo keq nuk ka rëndësi,po ishte kokë ulur e me lot në sy. Kur të vdesësh ti , një ditë do shpëtojë populli nga ti, vargu në sheshin “Skënderbej” do jetë si ai në vdekjen e Enverit,po me një ndryshim. Atë kohë rrinte kokë ulur e me lot në sy, ndërsa atë ditën e varrimit tënd do jenë bashkuar klarinetat e Përmetit, Gjirokastrës,Korcës e Myzeqesë,të shoqëruara me violina e dajre, do bashkohen në sheshin “Skënderbej ” me lahutat, ciftelitë, tumpanët e lodrat e malësisë janë e nga s’janë e populli do hedhi valle. Do hedhi valle jo të të shoqërojne per në sharrë apo Tufinë,se kjo nuk do t’u shkoi kurr në mendje,po do kërCejnë nga plaku e deri te fëmija në barkun e nënës që shpëtuanë nga nje Vrasës,nga një gojëndyrë ,shpëtuan nga një KRIMINEL. KETE MBAJE MEND MIRE ,O SALI BERISHA ,QE PERDOR VDEKJET E NJEREZVE PER INTERESIN TEMD POPLITIKE” JE NJE KRIMINEL 24 KARATSH.

 9. pedro i ri says:

  Te parin qe duhet te marrin per hetime duhet te jete krye mafiozi, agjenti UDB…..SB

 10. Emigranti says:

  Berisha budall eshte por ketu ka te drejte.
  Cfare ben llafazani Manjani. Te nxjerre te drejten dhe pergjegjesite sa me pare, ndryshe te dorehiqet.

 11. Ngushellime Familjes says:

  Ja na doli dhe KRIMINELI BERISHOVICI, Bastardi Malazzes, qe kerkon te na BEJE MORAL-POLITIKE, me Fatkeqesine e te tjereve….
  Shprehim KEQARDHJE TE THELLE, per Humbjen e Djalit Familjes,eshte vertete nje Humbje e Madhe…
  Prokuroria te nisin HETIM E VETVARJES….eshte eTURPSHME qe degjojme se ARRESTOHEN nE sHQIPERI Per dy-gram Hashash….kur shikojme se kemi PARCELA te tera..qe Gjelberojne nga Hashashi…lol

 12. Fatosi-kosove says:

  Sulme,sharje,fyerje por edhe kercenime ndaj Rames,Tahirit dhe Veliajt nga PD,ka çdo here siq ndodh tash me rastin e vetvrasjes se nje te riu,ku sipas sali berishes e grida dumkes per tre gram hashash Rama e paska arrestuar,denuar dhe torturuar deri atyu sa i riu paska vrare veten kjo klike e sulmoi Ramen edhe per lul berishen,edhe pse dihet se policia arreston por eshte gjykatesi ai qe denon dhe liron e ai apo ata gjykates jane sali berisha,duma e gjithe PD e udhehequr nga dyshja sali berisha e lul basha,e fajesojne Ramen edhe per balilin edhe per lazaratin por pse e shkaterroj e i la PD-n pa miljardat qe korrte plot 22 vjet me radhe,po sikur neser do te arrestohet balili dhe pas dy tre ditesh do ta vras veten çfar do te thone keta vrases per Ramen,po per vrasesit e policit ne lazarat qe sdo mend se sali berisha e di se kush eshte pse nuk thone asnje fjale keta kriminel!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *