“Faljet” e Bashës, “ndjesat” e Ramës dhe Preç Zogaj si gjykatës i padrejtë!

zogaj rama bashaNga Erjon Braçe

 

Prec Zogaj-politikan, shkrimtar e poet, kish mbushur nje faqe te madhe sot me “ndjesat e Edi Rames”.

Jane ato ndjesat qe Edi Rama i rreshtoi naten e vitit te ri per nje kategori te gjere njerezish dhe mire beri.

Se kish bere kush me pare. Nen mandat-gjithnje.

Kur ikin e bejne te gjithe.

Por Prec Zogaj nuk i pranon ato!

Dy muaj me pare, Prec Zogaj u be cope te na mbushte mendjen se faljet qe kerkon Lulzim Basha-teresisht banale e pa lidhje me krimet e verteta te Sali Berishes dhe te tijat personalisht, ishin te verteta dhe keto e benin ate nje politikan normal.

Madje keto perpjekjet e Precit, u kthyen ne nje fushate te tere “maredheniesh me publikun” per te na shitur Lulzim Bashen ndryshe.

Ne fakt Lulzim Basha nuk ka ndryshuar hic.

Ai mendon se ka bere mire qe ka vrare ne 21 janar, qe ka vjedhur ne rrugen e Kombit duke na dhene vepren e Kombit.

Nderkohe, vijoi edhe kete vit, ta mbylle vitin jashte vendit e ta hape po jashte vendit, per ta mbyllur serish jashte vendit e per ta hapur po andej.

Tani Preç.

Te na shesesh “faljet” e nje vrasesi-por jo per vrasjet, si te verteta dhe, te mos pranosh ndjesat e nje njeriu per punet e kryera apo te pakryera ende, eshte minimumi e padrejte!!

E pandershme po e po!!

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në ““Faljet” e Bashës, “ndjesat” e Ramës dhe Preç Zogaj si gjykatës i padrejtë!”

 1. Albania says:

  Preci spijuni mund te jete gjithcka por intelektual nuk mund te quhet.Ky lloj personazhi vetem dhunen fizike dhe morale qe ka pesuar nga bandat e Berishes duhet te heshte…por njerez si puna e tije jane mesuar me sahanlepirje e kane ne karakter si ato kurvat qe u pelqen te shkojne hu me hu, ky eshte Preci…

  1. fredi says:

   Preci eshte nje hic qe leviz sa andej ketej pa nje bosht eshte aeroplan pa aerodrom qe as vete nuk e di ku te ulet.por me vjen keq per ata palo analiste qe drejtojne emisionet ne tv perse e theresin e keqja ketu qendron ne ata palo qe drejtojne tv e shqiperose se mostra lek fut ne xhep pa ja mare vesh se cfare thote

  2. lezha says:

   albania neser me propozim te fevziut do te shkosh ti per intelektual,,,nuk qenka intelektual PRECI atehere kush eshte pa ma thuaj ti ?ka shkruajtur kaq shum libra me mijera botime eshte vleresuar nga njerezit qe duhet te vleresohet,,, ti cfare ke bere se paske dhe shum aftesi derisa kalon kufirin e intelektualit? APO LEXON CFARE MLLEFI SHKRUAN DIKUSH DHE I SHKON MBRAPA?.

 2. saliu says:

  Erion mos e humb kohen me spiunin e sigurimit te shteteit me pseudonimin “ciftelia”. Ky njeri nuk ka as gjak dhe as turp.

 3. lori says:

  Prec Zogaj mund te jete gjithecka por intelektual jo.Ne Shkoder te gjithe e dine se shumica e vagabondave e hajdutave te qytetit te Shkodres kan qene aktivistat ma te zellshem te PD. Ne nje liber te tij P.Zogaj na paraqet nje vagabond e hajdut qe un e kam njohur mire si nje nder protogonistat e krijimit te PD e na paraqet ate si njeri inteligjent(ne fakt injorant I klasit te pare),njeri qe flet rrjedheshem disa gjuhe(ne fakt as shqip ska fol mire(me theks te dukshem dugajgjinas).Nuk e di pse?.Por dua ti them P.Zogajt se sa burg kan ba lezhjanet ne komunizem aq ka ba ai person me gjithe familjen e tij(vetem per rrahje e vjedhje e ne asnje rast per politik).Ne fakt ai e familja e tij kan banuar tek ish fabrika e vajit qe shkodranet vendali e kan quajtur ate vend Shkodragjin por veprimtaria e tij si pjesmarres ne rrahje,vjedhje apo grabitje ishte kudo ne qytet.Prandaj habitem pse shkruan P.Zogaj?Te lutem mos del me ne televizor(si komentues I ngjarjeve politike) se asnje njeri nuk te merr serjozisht

 4. Ilir Traja says:

  …jepi o kone, jepi, se nuk te eshte shpuar ndonjehere xhepi ty Erjon Brace, ti konja e vogel sic te quan vete Edi Rama. Te matet nje kone me Prec Zogajn eshte njesoj sikur zeri i gomarit te brahasohet me bulbilin.

 5. Selim Rroshi says:

  Hahaha ky Bracja eshte me tipiku qe i nagjan atij zogut qe e mbuloi lopa me bajge, e zogu nxori koken te ciceroje siper bajges.
  I dhjere po krenar hem zogu hem Bracja

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *