FOTOT/ Në kthetrat e mbretit të xhunglës!

Këto foto janë shkrepur në një park natyror në Pretoria, Afrika e Jugut.

Fotografi Karl-Heinz Fechter ka kapur momentet kur një luan sulmon të voglin e një gjirafe.

Sulmi i egër zgjati disa minuta, derisa gjirafa e vogël u dorëzua.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-65-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-65.jpg","attachment_id":"609233"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-60-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-60.jpg","attachment_id":"609234"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-58-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-58.jpg","attachment_id":"609235"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-55-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-55.jpg","attachment_id":"609236"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-53-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-53.jpg","attachment_id":"609237"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-47-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-47.jpg","attachment_id":"609238"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a7-41-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a7-41.jpg","attachment_id":"609239"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a8-32-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a8-32.jpg","attachment_id":"609240"}]

3 komente në “FOTOT/ Në kthetrat e mbretit të xhunglës!”

 1. mirel says:

  I thone xhirafe o ti pirdhu shkrues.
  Alfabeti shqip ka 36 germa. Jane per perdorim dhe jo per gjymtim.
  Luani duhet tju fusi ju nder dhembe dhe jo kete xhirafe te bukur.

 2. amba says:

  Fiks fare!
  keshtu eshte edhe Shqiperia autoktone ne kthetrat e Luanit (USA)

 3. amba. says:

  Fiks fare!
  keshtu eshte edhe Shqiperia autoktone ne kthetrat e Luanit (USA)..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *