Hakmarrja e Trump: Nis “krasitja” e CIA-s?

trumpDonald Trump nuk e pëlqen Agjencinë Qendrore të Inteligjencës.

Kjo gjë tashmë dihet dhe e ka theksuar shpesh herë.

Por sipas burimeve në Uashington, Trump po mendon të shkurtojë shumë vende pune në CIA.

Burimi tha se ai do dërgojë agjentë jashtë Amerikës dhe do shkurtojë shumë vende pune dhe zyra të CIA-s brenda territorit amerikan.

“Trump mendon se CIA është politizuar shumë ndaj ka nevojë për ndryshime”, tha burimi.

Ai më tej shtoi se “Trump urren CIA-n pasi u përpoqën të nënçmojnë fitoren e tij me pretendimin se zgjedhjet ishin manipuluar nga Rusia”.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Hakmarrja e Trump: Nis “krasitja” e CIA-s?”

 1. Totila says:

  Ku eshte pos kryemashtrues dhe hipokrit edhe hajdut , sharlatan e gjithcka tjeter .
  Mjere votuesit e tij wr e votuan kete klloun ,qe do ja coje USA prestigjin ne TUM.
  Me habit fakti se si mind te shpallet presodent njr perdon qe mer 4 MILION vota me pak !

  1. Tonyusa says:

   Ke pune Tjera ti TOTILA mos u hum kohe me politiken e usa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *