Ilir Meta: Ndalimi i Haradinajt, i pakuptimtë. Të zgjidhet incidenti

meta haradinajKryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta reagoi ndaj ndalimit të kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj nga policia franceze.

Meta është shprehur i befasuar nga lajmi për ndalimin e Haradinajt në bazë të një urdhëri të vjetër arresti të lëshuar nga Serbia, por beson se autoritetet policore franceze do të qartësojnë rrethanat e pakuptimta të këtij ndalimi dhe do të veprojnë shpejt për t’i kthyer të drejtën e lëvizjes së lirë dhe të ligjshme kryetarit të AAK-së.

Meta thekson se ky veprim është i pakuptimtë, i papranueshëm dhe nuk ndihmon frymën e dialogut dhe bashkëpunimit të deritanishëm mes Prishtinës dhe Beogradit.

Ai u bën thirrje autoriteteve franceze dhe atyre të Bashkimit Evropian për të zgjidhur këtë incident, për të qartësuar qëndrimin e tyre lidhur më këtë rast e për të parandaluar përsëritjen e rasteve të tilla në të ardhmen.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Ilir Meta: Ndalimi i Haradinajt, i pakuptimtë. Të zgjidhet incidenti”

 1. albanistan hey hey hey says:

  ti Like ke shume te drejte..po kush te degjon…e ke ne bllok kete njoftim apo te regjistruar me pare
  I pakuptimte? shume gjona si kupton ti….incident? ???? ja perse ndodhin [email protected]@ me shqiptare vecanerisht se kemi politikan dhe shtete pa bole….
  po gjithmone me muret e ke muhabetin o koklopa….

 2. xhemi says:

  Ooo Like kujdes, mos shetit as ti neper bote, se po t’arrestojne edhe ty pastaj…..
  ….aty t’rrini, veteburgosuni te gjithe n’Shqipni e n’Kosove. Vrate e varferuat popullin tuaj, tani shijojini frytet e perfitimet te izoluar.

 3. Flora says:

  Or kok tul. Tani qe likja kercenon Francen, ky noçke shtremti Hajramuti do lirohet. Aty te kalbet ne burg po qe se ka vra te pafajshem dhe femije.
  Edhe Zanu Caushi i Vlores ishte kunder nje rregjimi barbar te Sali RRUMPALLES ne Shqiperi, por ama ne nuk mund ta bojme Kryeminister te Venit tone !
  Kurse ne Kosove te gjithe gangot terrorista qe uu pasurun para, gjate dhe pas luftes ne Kosove u bon Kryeministra dhe Presidenta, atehere qe nuk din te lidhin as gomarin.
  Eshte koha te vendosim pak civilizim ne drejtimin e shteteve shqipetare de Ballkanit ne shekullin e 21 dhe jo ta leme ne dore te Bektashxhinjeve si Ilir Meta apo Hajramuti apo Berisha.
  Bje shenim edhe per Erion Veliajn te Tiranes: Turp qe lejove ndertimin e Xhamise ne mes te Tirones qe e perdhose ate Kryeqytet qe kishte shancin te behej modern (pas gjera hystorike nuk ke ç’fare viton aty) pour u bo si Kaboul me Xhamine ne mes te Tirones…(kembe turisti i huaj apo te venit qe jetoje jashte qe do ju shkel n’at ven TURPPPPPP!)

  Tung

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *