Pandeli Majko dyshon se arrestimi i Haradinajt nga francezët ka prapavijë

majko-pandeliPandeli Majko ka reaguar për arrestimin e Ramush Haradinajt, nga ana e francezëve.

Sipas tij, ky arrestim mund të ketë prapavijë.

“Në Francë asgjë nuk ndodh për asgjë.

Arrestimi Haradinajt con në vitin zero marrëdhëniet e shqiptarëve me serbët.

Në pritje të një reflektimi francez. Sic dinë ta bëjnë vetëm ata”, thotë Majko në një postim të shkurtër në rrjetet sociale.

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Pandeli Majko dyshon se arrestimi i Haradinajt nga francezët ka prapavijë”

 1. NEXHAT KITA says:

  Zoti Majko, të mos harrojmë Marrëveshjen e Ohrit, një corbë franceze ku shqiptarët në FYROM nuk janë askush.
  E firmosën injorantët e PDSH e PRSP, ndërsa politikanëthët shqiptarë nuk i lexojnë kurthat dhe falen për asgjë…
  Të fala, Nexhat Kita

 2. rako ferra says:

  Deklaratat e fundit kercenuese dhe me nje ton te ashper te buzevicit Dacic per tere shtetet ballkanike qe njohen kosoven
  Armatimet e koheve te fundit nga Rusia
  Arrestimi i Haradinaj ne Francen filosllave
  Si edhe kembengulja e fashistit Nikolic per te bere vizite ne Kosove me rastin e krishtlindjeve edhe pse i eshte dhene pergjigje negative nga ana e qeverise kosovare
  Te tera keto tregojne se Serbet dicka po pergatisin ne prag te ndryshimit presidencial ne SHBA
  DHE keto pergatitje nuk jane bere ne Beograd por ne Moske
  Leja eshte dhenur nga vellai i tyre i madh dhe presin vetem nje ok
  Nje incident do te bente te mundur nje nderhyerje ushtarake ne pjesen veriore duke e ndare kosoven ne dy pjese
  Ne situatat e tanishme te nje bote te zhytur ne nje pasiguri te thelle me nje president te ri amerikan krejtesishte te paparishikueshem qe ka vene ne baze te politikes se jashteme afrimin me Rusine nje nderhyerje e tille do te qe nje akt apo fakt i kryer dhe kush organizate boterore apo shtet i fuqishem do dilte ne mbrojtje te legjimitetit te Kosoves!!!!!!
  Besomeni Shqiptare
  Pervece Shqiperise asnje shtete tjeter
  Besoni se nese ndodh nje gje e tille adimistrata e re e Trump do te perzihej ne nje konflikt te tille duke patur parasysh strategjine e politikes se jashteme parazgjedhore qe mbeshtetet ne izolacionin dhe interesat amerikane!
  Po c po ben politika shqiptare per tiu paraprire ketyre zhvillimeve nese ndodhin
  Asgje duke fjetur gjume
  Ne vend te reflektojne dhe te analizojne zhvillimet e fundit ne arenen nderkombetare dhe te gjejne menyren se si duhen mbrojtur interesat shqiptare ne rajon shqiptaret si gjithmone gjate gjithe historise se tyre jane te percare
  Ne Tirane e kane mendjen tek zgjedhjet dhe me ulerima dhe thirje vellavrarse flasin per trazira dhe marrje armesh ne qofte se s fiton partia e tyre
  Tere shqiptaret kane brenda tyre nje HaxhiQamil
  E njejta gje ndodh edhe ne Kosove apo ne Maqedoni kudo percarje
  Ne vend qe ministrat e jashteme te Shqiperise dhe te Kosoves te marrin cantat dhe te jene neper kancelarite e vendeve te fuqisheme te Europes duke paralajmeruare per nje rrezik te destabilizimit te ballkanit nga ana e Rusise duke perdorure Serbin dhe per marrjen e masave tani sa nuk eshte vone flene gjume dhe mjaftohen me deklarata boshe nga zyrat perkatese
  Po zoti Majko asgje nuk behet per asgje
  Kane filluare te bien kambanat
  Por ne shqiptaret per fat te keq gjate gjithe historise nuk i degjojme apo i degjojme vone shume vone

  1. mirel says:

   Po Ramiu e shpalli pavaresine e Kosoves ne Beograd, keshtu qe i ka permbushur detyrat patriotike. Me fjale dhe piktura e ka bere Shqiperine e madhe. Me tregje ekonomike ka bere ne fakt Serbine e madhe.
   Me plisa ne koke te. . Vjenezeve e ka garantuar shtetin shqiptar dhe per zgjedhjet e tjera.

 3. robert says:

  KUR TE VIJ HOLAND EDHE NE TA ARRESTOJM PER DHOGARI TE AFRIKANVE.

  1. mirel says:

   Ate them dhe une, dhogaria dhogari..

  2. nje lexues shqiptar says:

   Robert , ç’domethene DHOGARI ? Ka ndonje lidhje me dhogat (derrasat) , kjo fjale , apo eshte ne ndonje gjuhe te huaj ?? Na i perkthe , te lutem !

 4. KAONIA says:

  Normale franca eshte nena e serbeve..

 5. Rrofte kombi shqiptar says:

  Kam frik se ka dore i biri sheqeres sali serbi.

 6. tonia says:

  Qe Franca, per interest e saj gjeopolitike, ka qene e eshte serbofile eshte nje nje fakt i njhohur qe nga koha kur u krijua ish Jugosllavia,por mos harroni se arrestimi I Haradinajt mund te kete edhe nje prapavije kosovare.Ai mund te jete nje kurth I ngritur nga njerezit ne Kosove,me kerkesen ose miratimin e serbeve, qe duan ta nxjerrin jashtre lojes politike Haradinajn,sidomos tashti qe ai u ftua per te marre pjese ne inaugurimin e Presidentit Donald Tramp.Megjithate edhe çudia me e madhe zgjat tre dite.Le te presim!

 7. ali vlora says:

  O Pandi leshi ku i zhduket gjithe armatim ! O patriot i ” flakte ” o pis o mashtrus o anti shqipetar si ste vjen turpe na del patriot ti m….

 8. ali vlora says:

  O Pandi leshi ku i zhduket gjithe armatim ! O patriot i ” flakte ” o pis o mashtrus o anti shqipetar si ste vjen turpe na del patriot ti m….

 9. tonia says:

  Zoti Moderator!Nuk keni asnje aresye per ta hequr komentin tim,nese Tema eshte me te vertete nje gazete e lire.Une kam bindjen time se ndalimi I Haradinajt eshte veper e politikaneve proserb kosovare.Kush jane ata?Ne Kosove te gjithe I dine.Koha do te provoje ate qe thone nje pjese e madhe e popullit te Kosoves.

 10. Niku says:

  Ore keto Francezet mos kan kujtue se i kan mbaruar Avni Rustemat shqiptarise? Mesa kuptoj un u duhet cue nje Avni Rustem ketyre trimave lepurushe Francez ne mes te Parisit. Komb burracakesh.

 11. Shqip says:

  Ali vlora.jam me ty,qe pandit s,ja ndjen per patriotllek .Eshte si puna ime .Proletar te te gjithe vendeve bashkohuni rendin borgjez ne ta shkaterrojme.

 12. Na bashkoj kenga popullore says:

  Zoti Majko, po ça prapaviet o i mjer,SHTETI Francez thjesht po i mbat pulsin dipllomacis te qelbur Shqiptare si Kosoves si Shqiperis po te thuash nuk ekziston fare,arrestimi i zotit HARADINAJ tregon se kombi yn sot eshte ma i rrezikuar se ne vitin 1913.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *