UEFA publikon formacionin më të mirë të vitit 2016

UEFA-EKIPI-VITITUefa ka publikuar formacionin më të mirë të vitit 2016-të.

Përmes një votimi në faqen zyrtare “Uefa.com”, fansat kanë votuar formacionin më të mirë të vitit që lam pas, ku skuadra që dominon janë kampionë në fuqi të Europës, Reali i Madridit që ka katër futbollistë.

Pas madrilenëve vjen një tjetër ekip spanjoll, Barcelona që ka tre lojtarë, duke vijuar me Juventusin me dy lojtarë dhe Bajerni i Mynihut dhe Atletiko e Madridit që kanë një futbolistë.

Rezultatet e formacionit më të mirë janë publikuar nga UEFA.

Portier: Xhanluixhi Bufon (Juventus)

Mbrojtësa: Serxhio Ramos (Real Madrid), Zherard Pike (Barcelona), Zherom Boateng (Bajern Mynih), Leonardo Bonuçi (Juventus)

Mesfushorë: Andres Iniesta (Barcelona), Toni Kros (Real Madrid), Luka Modriç (Real Madrid)

Sulmues: Kristiano Ronaldo (Real Madrid), Lionel Mesi (Barcelona), Antuan Grizman (Atletiko Madrid)

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *