VIDEO/ Drejtori i Shëndetit: Ky grip, jo i zakonshëm. Mos merrni antibiotik 3 ditët e para

ulqinakuEpidemia e gripit që ka përfshirë vendin nuk është aspak një situatë e zakonshme, pasi epidemitë shfaqen zakonisht në shkurt.

Dritan Ulqinaku, Drejtori i Drejtorisë së Shëndetit Publik pranë ARSH-së, në një intervistë për TemA TV, tregon për masat që janë marrë për vaksimimin e personave me risk të lartë.

Ulqinaku thotë se qyettarët duhet të bëjnë kujdes këto ditë, dhe nëse i kap gripi 3 ditët e para, nuk duhet të marrin antibiotikë.

Nëse zgjat, duhet të drejtohen patjetër tek mjeku.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *